Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

... dyž já radši ciferník bez čísel, s indexama...

 

Mě tyhle velký čísla na cifernících prostě strašně připomínají takový ty papírový hodiny, co sme měli v první třídě, ručičkama se dalo hýbat a děti se učili, kolik je hodin :D

 

Sorry, ale musel sem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PŘESNĚ ;o)

 

Proto to jsou hodinky domácí. Já jsem dlouho toužil po číslicích s luminiscencí,

a toto jsem tady ulovil na inzerátu. No, už jsem je tu i nabízel, ale jediný zájemce to stejně vzdal.

Ale až jsem vzal brusný papír a zbavil jsem je pouťového blyštění, a sundal orienťácký tah a dal to na silikon,

tak kupodivu teprve v mých očích prohlídly. Personalizoval jsem si je...

 

Každopádně na ciferníku buď arabské číslice, nebo jen indexy, žádné takové jako 3-6-9-12 a tak...

 

Musím si nastavit přísná pravidla, co pustím do hodinkovnice, jako obranu před impulsivními nákupy ;o)

 

K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naprosto mi mluvíš z duše: jestli něco doopravdy nenávidím a chce se mi z toho zvracet, tak to je přesně to 3 - 6 - 9 - 12. Bohužel se to objevuje na i jinak třeba pěkných hodinkách.

 

A když se tak zamýšlím nad těmi tvými, tak vlastně zařazuju zpátečku a řeknu " proč vlastně ne? " Do týhle divný doby, kdy musíme trčet akorát tak doma a ztrácíme pojem úplně o všem sou ideálně informativní - okamžitě vidím, kolik je, co je za datum a dokonce i za den. Jestli ta karanténní opatření brzo neskončí, asi si mi nasadil docela brouka do hlavy nakonec :) :D Život je fakt zvláštní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naprosto mi mluvíš z duše: jestli něco doopravdy nenávidím a chce se mi z toho zvracet, tak to je přesně to 3 - 6 - 9 - 12. Bohužel se to objevuje na i jinak třeba pěkných hodinkách.

 

A když se tak zamýšlím nad těmi tvými, tak vlastně zařazuju zpátečku a řeknu " proč vlastně ne? " Do týhle divný doby, kdy musíme trčet akorát tak doma a ztrácíme pojem úplně o všem sou ideálně informativní - okamžitě vidím, kolik je, co je za datum a dokonce i za den. Jestli ta karanténní opatření brzo neskončí, asi si mi nasadil docela brouka do hlavy nakonec :) :D Život je fakt zvláštní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, když říkáš, ale zase je s tebou docela řeč ;o)
Úplně jsi mne nakazil - možná mám nějaký prazážitek s těma dětskejma a teď se to v mně probudilo

Nebo jinak - tohle je archetyp, hodinky víc čitelné než elegantní (asi tak osmdesátkrát) ale navíc díky lumi na ručkách a číslicích

jsou výraznější i za plného světla. V noci bohužel ztrácejí elán a za dvě hodinky už vidím skvrny místo číslic a po ručkách ani vidu...

 

Ale to je voda na můj mlýn, proto potřebuju na noc ty SNZG, abych byl ORIENTovaný v čase. Kdybych musel obhajovat doma, na co proboha mám tolik hodinek, tak proto.

A to některé hodinky nejsou ještě ani zveřejněné... Už chápu trable chlapů, kteří se zapletou s milenkou a doma to musí tajit před manželkou ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak je to tu. Vcera sli moje modre Kamasu k hodinarovi. Luneta prestala byt 120-klikova, ale mala len 60 klikov. Pravdepodobne jeden pliesok sa ohol, alebo ulomil. Problem bol, ze sa zastavovala akurat medzi minutami, takze bola stale mimo a to mi dost vadilo. Nanestastie sa mi pri pokuse dat dolu lunetu podarilo trochu poskrabat telo hodiniek (nic zasadne), ale radsej som od dalsich pokusov upustil a zaniesol ich odbornikovi. Uvidime, ako to dopadne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hm, takze Kamasu su doma. Bohuzial, ani hodinarovi sa nepodarilo dat lunetu dole. Luneta sa neda ani odlepit a pootocit, pretoze orient tam ma vystupky. Zatial s tym budem fungovat, je to skor esteticka vada a casom mozno nieco vymyslim ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to trochu neprijemne, ale ked sa na to nesustredim, tak si to ani nevsimam. Skor ma hneva, ze mi to pripada ako jednoducha oprava, ale skutocne ta luneta drzi ako prikovana. Este jedna mobilovka - skoda ze sa to pokazilo akurat v pol-minute a nie na celej.

20200621_125330.jpg

Upraveno uživatelem pauliej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

na stahování lunet máme všechny možné profesionální nástroje....vím, že ji dokážeme sundat bez toho aniž by jsme ji nebo pouzdro poškodili.

Máme i přístup k dílům, tak snad by to mohlo být ok.

Jestli s tím chcete pomoc stačí napsat SZ, rád Vám s tím pomohu.

Rudolf Kalivoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, ONYX servis hodinek napsal:

Dobrý den,

na stahování lunet máme všechny možné profesionální nástroje....vím, že ji dokážeme sundat bez toho aniž by jsme ji nebo pouzdro poškodili.

Máme i přístup k dílům, tak snad by to mohlo být ok.

Jestli s tím chcete pomoc stačí napsat SZ, rád Vám s tím pomohu.

Rudolf Kalivoda.

jestli se to posere na těch mých, tak vím, kam se obrátit. díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...