Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

To nebylo přímo na tebe,ale problém náhradních dílů je + - u většiny hodinek.Nevím kde pan hodinář bere takovou jistoutu a odrazuje tě? Koukám,že jsi fanoušek Seiko a já měl problém sehnat sklíčko na hodinky. Několik hodinářů mě také poslalo.....víš kam,ale když najdeš toho správného co má chut a snahu se zabývat i levnějšíma hodinkama tak není problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi máš pravdu, ale radši jsem koupil další Seiko. Na potápky k dostání všude spousta safíru kdybych náhodou rozbil sklo. A servisně je Seiko opravdu v pohodě co se týče strojků. Ono těch důvodu nekoupit ty Orienty bylo víc. Třeba absence minutového kroužku, nějak se mi to nelíbí natištěné na ciferníku, pozice datumky je nesmyslná - proč ji dávat napůl s indexem 4, když lze dát tmavá mezi 4 a 5 jako u Seiko land turtle apod. Jediný potápky co se mi líbí jsou Ray 1 s dvěma korunkama.

Edit: a taky ty tvoje těžkotonážní třístovky, ale tolik škvarků bokem na hodinky nebylo. Ray 1 jsem tu našel na prodej bohužel jenom na gumě.

Upraveno uživatelem Jiří Sedlák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám SKX, Samuraje a teď King želvy Manta Ray. Nejradši mám Samuraje asi. Pak mám ještě dvoje pětky (jedněma to začalo, ty jsem dostal k maturitě a už mají 20 let a 2 GO, protože jsem byl mladý, blbý a padly mi na dlažbu), jedny 24h Vostoky jen tak pro srandu a udivené obličeje, když se někdo zeptá kolik je hodin. A teď na cestě Prim Sport Humberto. 

Orienty jsem zvažoval, před tím než jsem koupil právě své nejoblíbenější Samuraje. 

Dával jsem teď rodinné foto, dám odkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tohle mě dnes teda zklamalo - prasklina na ciferníku. Nosím je dost a nechovám se k nim nijak extra opatrně, ale ani nijak hrubě, prostě běžné zacházení. Měnit to nebudu, mají pro mě citovou hodnotu. Jen by mě zajímalo, jak se to mohlo stát a jestli se vám to taky někdy stalo? 

B5C69684-C318-4F4D-9A45-AAE4A1E3F0B1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2023 v 12:08, Pavel87 napsal:

Tohle mě dnes teda zklamalo - prasklina na ciferníku. Nosím je dost a nechovám se k nim nijak extra opatrně, ale ani nijak hrubě, prostě běžné zacházení. Měnit to nebudu, mají pro mě citovou hodnotu. Jen by mě zajímalo, jak se to mohlo stát a jestli se vám to taky někdy stalo? 

B5C69684-C318-4F4D-9A45-AAE4A1E3F0B1.jpeg

Tak je to nakonec ta “lepší” možnost a je to nějaký bordel (řasa či chlup z ohanbí japonského hodináře). Přesunulo se to jinam a nevím kde, aneb každý den jiný “živý” ciferník. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak on i šroubek umí mít své kouzlo a vyskytuje se i u nóbl značek - ono spíš není šroubek jako šroubek, když se dá decentní, který proporčně pasuje, pak se to dá žvíknout. Je pravda že u Orientů to působí dost lacině a zbytečně :( 

 

1*J5I4CnnOTnOTAD2tWGF1PA.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to novinka, jenom pro mě teda ano - model FH02-D0 CA. Ale do pytle, proč toto není v bronzu a je to jen pozlátko - to by byl kus tak božích hodinek. V bronzu by toto byly moje top OS. A zase šroubej na číselníku a tady to nevadí :) Prostě se to na ty bambina nehodí ....

ORIENT STAR watch FH02-D0 CA

ORIENT STAR watch FH02-D0 CA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Orient se šroubkem na ciferníku - to je prostě humus, to bych nevzal, ale je otázka, jestli to je opravdu Orient.

Já mám pár Orientů a jedny v Q formě a nijak bych se do šroubků nehrnul. Ani omylem, u jiných značek to samé. ☕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Prostě - když hodinky z Japonska - tak musejí mít super-design, přesně tak a super materiál a super provedení. Občas se může něco málo i slevit, ale musí mít celkově na charakter osoby, člověka i chronomagora pozitivní vliv. V japonských se takových dá najít dost, tož tak a díky za pochopení. 

🤠☕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 3. 3. 2023 v 15:42, Snekofon napsal:

Není to novinka, jenom pro mě teda ano - model FH02-D0 CA. Ale do pytle, proč toto není v bronzu a je to jen pozlátko - to by byl kus tak božích hodinek. V bronzu by toto byly moje top OS. A zase šroubej na číselníku a tady to nevadí :) Prostě se to na ty bambina nehodí ....

ORIENT STAR watch FH02-D0 CA

ORIENT STAR watch FH02-D0 CA

Ty vole skeletonovaná hřídel korunky. To jsem ještě neviděl. 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pozor při nákupu, chce to vidět naživo v prodejně - porovnání produktové fotky a reálné fotky. Bílý nebo zlatý číselník? 🙂 A to neřeším, že naživo mají jinou korunku než produktovky.

ori 1.jpg

ori 2.jpg

Upraveno uživatelem lukassob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...