Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

No já jsem si před 4 měsícema zakoupil Orient CFM00002B a nemůžu si stěžovat. Dělají cca 2s denně do plusu, někdy do mínusu takže je odkládáním lze korigovat kolem nuly. Nicméně jsem je dosti ťuknul a výměna sklíčka 220,- :-) Jinak žádný problém s nimi nemám a klidně bych si Orienty koupil zase

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cavte, chcel by som sa opytat, na Jeziska som dostal Orient Mako. Velmi sa mi pacia (Jeziskovi som pomahal s vyberom :o). Do konca januara predbiehali asi 10 s denne. Zrazu vsak zacali ist hoodne nepravidelne, niekedy za hodinu nadbehnu aj 10 sekund, potom aj dve tri hodiny 0. Zistil som, ze ked ich mam na ruke, predbiehaju, ked ich mam polozene na stole, idu OK. Ked som ich prilozil k kompasu, trochu sa pootocil. A v robote chdim kazdy den cez detektor kovov. Mozu byt zmagnetizovane? Diky za odpoved. Sorry, som zaciatocnik, su to moje prve automaty, pacia sa mi, len som trochu unhappy z tejto nepresnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam skusenost s ORIENT automat. Denne na ruke so mnou prezivaju 15 rok. Presnost cca do 5 sek/den. nepravidelne precistovane u hodinara. Mam dojem, ze by vydrzali aj na ruke drevorubaca. Je to darcek od otca, tak trochu pamiatka na neho.

 

Vidim ze nekdo ma stejnou zkusenost jako ja.... take jsem dostal orientky od otce pred 15ti lety.... po celou tu dobu maximalni spokojenost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po měsících...

Co se týče hodinek Orient, mám je asi pět let, byly to taky moje první automaty, jen ne z bazaru, ale koupené v obchodě jako nové. Ke kristovkám. V zásadě jsem s nimi spokojen, nabízím je ale k prodeji v jiném vláknu tady, protože jsem si koupil nové hodinky z několika důvodů. Co se přesnosti týče, tak v mém případě jak kdy. Někdy 5 s/den, jindy 20 s/den, což na relativně levné automaty zase není až tak zlé. Vypozoroval jsem menší odchylku při celodenním i nočním nošení.

 

Orienty s věčným kalendářem byly moje první lepší hodinky už dost hluboko před revolucí. Měl jsem je cca 8 let a šlapaly celou dobu bez zásahu na "1".

Jinak mám ale ke všemu Japonskému důvěru asi jako k italskému - použít jednou a vyhodit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orienty s věčným kalendářem byly moje první lepší hodinky už dost hluboko před revolucí. Měl jsem je cca 8 let a šlapaly celou dobu bez zásahu na "1".

Jinak mám ale ke všemu Japonskému důvěru asi jako k italskému - použít jednou a vyhodit

 

O Italských výrobcích se říká, že je to jarmareční zboží, s tím bych souhlasil, ale japonců se zastávám, i když to taky není co to bývalo kdysi, ale s "talijánama" bych je nesrovnával...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Japonce nedám dopustit ohledně aut - Mazda, Toyota = všechny které jsem měl byly úžasné držáky.

 

Modré Orientky s multi-year kalendářem a logárkem jsem koupil před necelými 2 měsíci, šly nádherně přesně (+/- 2 sekundy denně) a dělaly mi jenom radost - do včerejška.

 

Už několikrát se mi stalo že to debilní tlačítko na přetáčení roku se náhodně zmáčklo (o bundu, pás v autě,...) a z ciferníku na mě čučel jinej rok a měsíc než měl - budiž.

Nechme stranou i idiocii "inovátora", který vymyslel že místo bezproblémové otáčecí korunky použije (lacinější?) tlačítko s rohatkou, takže pro posuv o rok vpřed se jeden namačká jak idiot zhruba o 30 let nazpátek - přece jen to není potřeba dělat 15× denně.

Co je mě ale včera nakrklo je fakt, že jsem se kolem oběda chtěl skouknout který že den bude 28. října - a ejhle, koukat můžu leda do mobilu, protože ten kokotský mechanismus "tlačítko-kolečko" už byl v té chvíli zakousnutý kdesi "na půli cesty" - podotýkám že bez jakéhokoliv vědomého zásahu nebo dokonce násilí - takže tlačítko můžu mačkat jak chci, ale bez rozebrání hodinek evidentně není žádná šance s multi-year diskem pohnout.

 

post-18308-021180300 1317228874.jpg

 

Kalendář ani logárko naštěstí vůbec nejsou propojené se strojkem takže hodinky jdou dál - ale že se tak banální věc podělá ani ne 2 měsíce od pořízení docela zamrzí. Opravdu by mě zajímalo na kterém kurvítku šikmoocí cifršpióni tentokrát ušetřili, že se zejtra budu muset s prominutím s..t s poštou (kterou ze srdce nenávidím!) a místo nošení nových hodinek čekat kdoví jak dlouho na záruční servis (Tulipán s.r.o.?)...

 

Dám vědět jak jsem dopadl - ale radost z "šikovných japonských hodinek za prima cenu" ze mě během včerejška docela rychle vyprchala... :crying_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pánové, vintage (t)Ruhly prosím řešte ve (východo)německém vlákně...

 

Mimochodem, měsíc s měsícem se sešel a slavné Orienty s churavým kalendářem ještě pořád nejsou zpátky - ještě někdo tady zkuste básnit o nadstandardních kvalitách sérvisu u Tulipán s.r.o. ... :mad:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

 

Orient Watch Co. Japan byla založena v roce 1950 a dlouho to byla japonská trojka za značkami Citizen a Seiko, teď je před Orientem i Casio. Vyrábí hodinky hlavně pro japonský trh, zavedení jsou se základními levnými modely i v Rusku a v Brazílii. Ačkoliv Seiko prostřednictvím divize Epson vlastní kontrolní podíl v Orient Watch, jsou firmy ve vývoji, výrobě i prodeji nezávislé. Se Seikem mají velmi podobný nejrozšířenější automatický strojek, který se nedá natáhnout ručně a kterému se při vytažené korunce nezastavuje vteřinovka.

Hodinky vyrábějí ve třech kvalitativních úrovních: základ s názvem Orient a logem, které se mi vůbec nelíbí a připomíná logo cigaret Philip Morris. V této třídě dělají quartzky i automaty, k dostání celkem běžně i u nás. Vyšší třída je Orient Star s mírně gotickým logem a mnoha zajímavými automaty často s ukazatelem rezervy chodu a vteřinovými subciferníčky. Podle mého je tato střední třída na úrovni švýcarských značek typu Mido, Raymond Weil, Frederique Constant atd. Nejvyšší třída je Orient Star Royal, které jsou obdobou třídy Grand Seiko s precizním provedením, často ručním nátahem a na úrovni (i cenově) lepších švýcarských hodinek. Orient Star a Orient Star Royal se dělají především pro japonský a částečně asijský trh.

Mám jedny Orient Stary, typ Power Reserve z roku 2004, koupené na netu v Japonsku. Jsou to velmi milé hodinky střední třídy s krásně klenutým sklíčkem, které jim spolu s krémově žlutým ciferníkem dává trochu vintage charakter. Nedají se natahovat, ale stačí s nima párkrát hýbnout a ručička rezervy chodu už začně nabíhat. V průběhu dne je milé pozorovat, jak rezerva roste... Hodně se mi taky líbí jejich "dauphine" ručičky.


Koupil jsem je na solidním (v obou významech) kovovém tahu s hezkou sponou, ale IMHO vypadají mnohem líp na koženém řemínku.

Zdraví Viktor



Promiň, ale srovnávat Orient Star s RW mi přijde jako totální nesmysl :). Měl jsem pár Orientů (10-25tis) a dvoje RW a to je úplně jiná liga. I to srovnání FC a Mida se ti dle mého názoru nepovedl. Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dobrý večer, prostudoval jsem celé vlákno o Orientkách, ale nepochopil jsem rozdíl tříd podle loga. Nemohl by někdo sem vložit všechny tři loka vedle sebe abych věděl do čeho jdu? Mám totiž jedny ....podle mne supr Orientky objednané a teď nevím, která je to třída. Nejsou totiž určené pro evropský trh, tak porovnání ceny asi nepomůže. Díky Honza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

 

Orienty mám jako své v pořadí druhé hodinky, a musím řict že v této cenove hladině asi není co řešit, z mého pohledu ty co mám vypadaji drazší než jsou:-), řekl bych ze odolnost pouzdra a skla je dobrá, jelikoz po 3/4roce kazdodeního nošení nesou znamky nošení pouze exponováné častí tahu. Přesnost mam v průmeru 2 až 4 vteřiny denně do minusu

 

Takže za sebe doporučuji

 

Jinak se jedna o orinet CEM 7A002

post-12763-008625000 1327790687.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...