Přejít na obsah

e-cigareta ...


Baker

Doporučené příspěvky

před 42 minutami, Bert napsal:

Kamaráde, už jsi dospělý 🙂 , nechceš raději přejít na dýmku?

Dýmku kouřím již řadu let,mám docela slušnou sbírku,ale dávám si ji večer v klidu, chtěl jsem něco na přes den,když není čas na hodinu pokouřeníčka

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 48 minutami, palmone1 napsal:

Ahoj Conrade, kazdy prechod z pyrocigariet na ich alternativy je super a budem ti drzat palce. Je to dost rozsiahla tema a dlha cesta. Ja som s klasikou skoncil pred cca 6 rokmi a premostil som na IQOS ktory so uzival cca 3 roky. Nevyhodou zahrievaneho tabaku je to, ze nevies regulovat obsah nikotinu a mne sa stalo po dlhsom uzivani to, ze som si na neho zvykol este viac ako pri beznej cigarete a pozastavil som sa az vtedy kedy mi nerobilo problem stiahnut celu krabicku co do vtedy nebol moj standard a samozrejme mi uz z toho zacalo byt aj zle - proste ked si ju "zapnes" musis ju dotahat do konca. Pred 3 rokmi som presiel kompletne na vaping a to hned vo velkom Highend style - kupil som si slusny setup a zacal si postupne sam robit buildy, miesat aromat (Overene)- zacal som na 12 mg nikotinu a momentalne som na 3 ke. Ked mam chut dam si potah a odlozim, nikoho tym neotravujem, nemusim ist von a pokial mas aj slusny setup tak to je aj svojim sposobom styl. Moja kondicka je v poho, nekaslem - proste som vdacny, ze aj prostrednictvom webu som sa k tomu dostal

 

PS: samozrejme tu budu stale informacie o vacsej skodlivosti ecigariet v porovnani s konvenciou, no treba aby si na to kazdy urobil nazor sam na zaklade relevantnych dat - samozrejme nejde o zdrave "fajcenie" no o ovela, ovela menej skodlive.... dalo by sa o tom napisat velmi vela - no akbudes mat zaujem, znavigujem ta na skupiny v ktorych sa o tom hovori, pomoze a uvedie....

Takže tedy výhody a nevýhody vapování proti IQOS ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok skusim to v skratke :

zahrievany tabak - palba nikotinu bez regulacie, pravdepodobne budes mat vyssiu spotrebu cigariet vs pyro aj s ohladom, ze to mozes potahovat aj v interieroch popr. v Iqos friendly putikach, aj ked sa vravi ze ide i aerosol, je to taky light dym, ktory ma aj urcite stopy dechtu (vidno to na filtry - ale neporovnatelne menej ako z pyro), vyhodou je to ze to vytahas vyhodis a das si novu bez nutnosti pripravy buildu a pod....

ecigareta- vyhodou je regulacia nikotinu prostrednictvom boostru v podstate od 0 az po 20 mg (maximum podla TPD- EU ma tvrde normy aj na povolene latky v liquidoch), nezanechava zapach, styl, je trochu narocnejsie na pripravu ale to len v pripade ze pojdes do DIY (motas si spiralku vatu sam), su aj jednorazovky ( pri nich pozor - je tu vela napodobenin a nekvalitnych kuskov v ktorych nieje pouzita organicka vata, ale syntetika a to neie velmi zdrave) - v podtate ide o to, ze ked sa postupom casu dostanes na 0 mg nikotinu prides na to, ze uz nepotrebujes nic potahovat, lebo si sa postupne zbavil zavyslosti od nikotinu...

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do IQOSU jsem sel nekdy pred tremi/ctyrmi lety. Uz me sralo v hospodach chodit ven a taky auto, jak smrdelo, kdyz jsem tam pak vozil dite. Byl jsem k tomu skeptickej, prece jen jsem hulil 20 let. Nedbal sem na kecy kolegu a kamosu a sel jsem do toho a SUPER. Hulim uplne stejne, to znamena hlavne v hospode u pivka a jednu/dve v aute nebo pri cekani na tramvaj. Po asi dvou letech jsem si dal jedno normalni cigaro a myslel jsem, ze vrhnu a musel si vycistit drzku 🙂 A navic mi to chutna, je to pohoda, lip se mi dejcha, nechrchlam a svoji davku nikotinu taky mam. Obcas to prolozim šňupečkem Gawithu 🙂 Takze k normalnim cigarum uz se urcite nevratim a IQOS je jasna volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...