Přejít na obsah

e-cigareta ...


Baker

Doporučené příspěvky

Ahoj vapeři,

 

potřeboval radu tak se na Vás obracím.Aktuálně jsem už 5 měsíců bez cigaret a elektronickou jsem kouřil asi cca měsíc (Ego + CE4 clëaromizér).Závoslisti na nikotinu jsem se zbavil, ale co mi strašně chybí je ten pocit, vyfukování kouře a pod. proto bych si rád pořídil na občasné kouření něco trochu lepšího než co mám, protože to málo kouří, netěsní a chuť liquidu mi přišla taková hrozně umělá. Ale Nechce se mi do toho vrážet moc peněz takže žádný Penelope a pod :-) Můj požadvek je jen aby to hodně dýmilo a nebyl moc velkej hit. Rád bych něco z komerce, protože sem moc línej a nešikovnej na motání:-) myslíte že Vivi Nova+ego bude Ok? nebo něco jinýho?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj vapeři,

 

potřeboval radu tak se na Vás obracím.Aktuálně jsem už 5 měsíců bez cigaret a elektronickou jsem kouřil asi cca měsíc (Ego + CE4 clëaromizér).Závoslisti na nikotinu jsem se zbavil, ale co mi strašně chybí je ten pocit, vyfukování kouře a pod. proto bych si rád pořídil na občasné kouření něco trochu lepšího než co mám, protože to málo kouří, netěsní a chuť liquidu mi přišla taková hrozně umělá. Ale Nechce se mi do toho vrážet moc peněz takže žádný Penelope a pod :-) Můj požadvek je jen aby to hodně dýmilo a nebyl moc velkej hit. Rád bych něco z komerce, protože sem moc línej a nešikovnej na motání:-) myslíte že Vivi Nova+ego bude Ok? nebo něco jinýho?

Já sice nejsem žádný vaper :) a taky se mě do toho pro začátek nechtělo vrážet moc peněz a tak jsem si tuhle kombinaci pořídil a jsem spokojen. Mám Vivi 2.8 a k tomu tři baterky eGO 1100 a spokojenost. Ted jen "válčím" s namícháním liquidu aby mě chutnal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jirka404 - ono to o podobném "pokusničení" z počátku je, jelikož množstvím kapek aroma do báze reguluje intenzitu chuti. A tu obvykle chce každý trošku odlišnou a hlavně různé systémy (značky) mají jinak intenzivní aroma a aby to bylo ještě složitější i v průřezu jednolivých aroma se některých dává méně, některých více i od jedné "značky". Na internetu a specializovaných fórech se dají najít "recepty" na různé kombinace několika příchutí do báze a vznikají tak zajímavé finální chuti. Ale zase jde o chuť a tak né vše musí každému chutnat.

Zajímavým počinem je program na míchání, a sdílená receptů zde eLiquidator.

 

Klabrdon, ViVi Nova od Vision j z komerce skutečně v současné době asi to nejpříjemnější, na eGo baterku to jde, jen je to trošku "palcát" - chce to použít alepsoň Krytku eGo závitu, aby to trošku vypadalo a zpevnilo to střed u šroubení.

Umělá chuť je obykle způsobená íky silikonovým "komínkům", které používají prakticky všechny současné knotové "mizéry" a tanky. Tomu se právě vyhýbáme použitím dražším, ale chuťově inertním custom systémům, které poskytují aleko vyšší výkon a chuť bez "plastových" vlivů :)

Upraveno uživatelem tiktaktiktak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tech Vivi Novaku mi nejvic chutna z te dvoupatrove (D-Nova). Po vyplachnuti knotu prijemna chut bez ocasku. V horni komurce je jenom spiralka a knoty, bez silikonu a cepicek.

Tak ta D-Nova vypadá dobře. Jak se to plní spodem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirka:

 

Nekdo to ma jako domaci alchymii, nekdo to strili od oka. Doporucuju pro zacatek univerzalni mix, kterej ja pouzivam dodnes:-)))

45% PG + 45VG + 5 az 10% aroma. PG ti nese chut a hit. VG nese kour a je nasladle a trochu mi prijde ze chut aroma potlaci. Ale bez koure to nejde.

Aroma od FA a Inawery tam to plati, to co ma ted jako horkou novinku Tiktak je pry mnohem koncentrovanejsi!

 

Pokud si sezenes PG a VG v lekarne, pozor na to jake. Vsechno nechutna dobre. Resi se tam presne obsah cehosi. Take aroma koupena v potravinach jakoze do buchet jsou silnejsi. Pouzivam citron a ananas, davam o cca 1/3 mene nez kupovane.

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta D-Nova vypadá dobře. Jak se to plní spodem?

 

Vysroubujes, nalejes liquid do spodniho patra a je to. Jednoduchy, nikde nic netece. Mam doma dva kousky, jeden original nepouzitej, napis mi SZ v pripade zajmu. Ja uz se budu orientovat trochu jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirka: Hlavne si michej idealne po 5ml max. po 10ml. Jeste dlouho jsem prebijel Colou nepovedene namichane smesi z 25ml lahvicky ze svych zacatku. Kdyz ti bude chutnat, namichat znova neni problem. Pak dej vedet jak ti chutna vodni meloun. Me teda vubec, kdyz tak mohu tak pul lahvicky prenechat za postovne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A spravne skladovat v lednici:-) Ano i taci jsou mezi nami:-) Ja jsem ostuda michacu... proste to sleju dohromady a nekdy i hned odparuju. Ale teorie rika, ze ovocne liquidy by meli zrat optimalne tyden, tabakove mnohem mnohem dele (to ti nepovim, ja si tabakovej liquid koupil poprve a naposled). Samozrejme zalezi z ceho michas bazi a jake aroma. U aroma ma vliv i konkretni chut. Treba colu muzes fakt hulit hned, ale treba tresen hned po namichani necitim - necham ty 3 dny. Tady se nemusis bat nestesti, proste namichej, ted den to nech a ochutnej. Nechutna? Pockej tejden. Nechutna? Dej to do sklepa a vyndej za pul roku. Nejde o to zrani, ale u liquidu plati obecne, nic nevyhazovat. Co ti nevoni dnes, muze se ti zdat za mesic super.

 

Ale o tech Tiktakovo novejch aromatech kluci rikaji, ze se ovocne daji hulit hned. Jsou drazsi, ale mnohem koncentrovanejsi. Zatim nebyla prilezitost vyzkouset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TeĎ jsem se dočetl, že tu míchaninu je třeba nechat 3-4 dni rozležet v temnu. Tak nevím, je to nutný?

 

Od Inawery minimálně týden a déle - vyzrává to hodně pomalu - kouřit se to samozřejmě dá hned, ale není to chuťově nijak extra.

Ale jestli sis koupil Dirty a do toho ovoce, tak to nebude asi moc chutnat - Dirty je verze pro tabákové aromata - už samotná báze má příchuť "popelníku", což je v tabácích možná žádoucí, v ovoci to chutná fakt divně (kdysi jsem se přehmátl a do Dirty jsem dal myslím hrušku (aroma) a bylo to takové... no jak když piju hruškový juice z nevyčištného popelníku :D

Na ovoce je lepší čistá VPG báze. Teda nejlepší je Atmos Lab báze, ale nechci si dělat reklamu :smile_anim:

Upraveno uživatelem tiktaktiktak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO tak to jsem zase šáhnul vedle :) . Jaký základ teda doporučujete? Já myslel, že když to je tabákový základ a naleju do toho aroma, že to bude jako ochucený cígo chutnat. Jinak si balím tabák Cherry a Jamajku napůl a chtěl bych něco takovýho i v e-cigu.

Hele tiktak vymysli pro mě něco.

 

edit: už jsem do toho vrazil 5 tis. a ještě jsem si pořádně nazahulil :D

Upraveno uživatelem jirka404
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiktaku, co je to VPG? Rostlinný propylenglykol? :) Já ted hulim 50/50 PG/VG* hotovky od VapeDudes z USA a vyšší obsah VG je super. Dymi to jak prase, az mám autě problém vidět :) Mám 10 hotových mixu po 10ml. Aktualni favorit = Black Honey (ostružiny+med)

*Propylenglykol/Vegetable Glycerol.

Upraveno uživatelem organic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zkusit to samozřejmě můžeš - někomu to může i vyhovovat, já mám raději, když ovoce chutná jen po ovoci.

Poradit a doporučit Ti mohu právě Atmos lab, ale jsem totálně vykoupený - čekám na další dodávku, která by snad za pár dnů měla přijít.

Pokud chceš hodně dýmu a skvělou chuť, tak bázi Balanced (dělají ji jen ve 20mg a 0 mg - musíš si poměrově smíchat na potřebnou nikotinovou sílu) a do toho aroma podle vlastního výběru - jejich tabáky Agrinia, Apache, Maxxx, Kapnos? Camila jsou dle mého výborné - jemné a příjemné tabáčky, každý trošku jiný, Fotia, Gina, Habana, RY69 jsou trošku ostřejšéí a výraznější (někomu vyhovuje i to), Barbara je medová.

Z osttaních chutí mohu vřele doporučit jahodu, mango, třešeň, ananas, zelené i červené jablko, blackberry je na mne moc "mýdlová", broskev příšerně aromatická, pomeranč takový surový přírodní - více se z ovoce zatím nevyzkoušelo. Z dalšího doporučitelného oba karamely, skořicové koláčky, limonádu, vanilku i kupodivou ouzo - to jsem si hodně oblíbil (lekorky v liquidu :).

probírá se to postupně zde na SEC fóru, co jak lidi ochutnávají - je to v republice necelý měsíc, tak se to teprve musí vše ochutnat. Budou i testry cca 1ml, ze kterých se dá udělat cca 50 ml liquidu (5 malých lahviček). Ale ještě to bude pár dnů trvat - i tak fungujeme na 150% :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiktaku, co je to VPG? Rostlinný propylenglykol? :) Já ted hulim 50/50 PG/VG* hotovky od VapeDudes z USA a vyšší obsah VG je super. Dymi to jak prase, az mám autě problém vidět :) Mám 10 hotových mixu po 10ml. Aktualni favorit = Black Honey (ostružiny+med)

*Propylenglykol/Vegetable Glycerol.

 

No VPG je přesné označení báze Inawery :) - je to samozřejmě půl na půl VG/PG, stejně jako Balanced, kde je ještě deionizovaná voda (sice jsem si četl, že je dost problém jí "uchovávat", ale stačí ochutnat a je to prostě lepší, než VPG báze od Inawery a osobně si myslím, že to spíše dělá ta větší čistota jednotlivých substancí :)

Ale ty jseš chemik, Tobě to rozhodně vysvětlovat nemusím :D

Já to s VGčkem nesmím moc přehánět - když je ho více jak 70%, je to na mne moc "mlžné" i těžké a málo to HITuje, ale těch 50/50 je pro mne optimálních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zkusit to samozřejmě můžeš - někomu to může i vyhovovat, já mám raději, když ovoce chutná jen po ovoci.

Poradit a doporučit Ti mohu právě Atmos lab, ale jsem totálně vykoupený - čekám na další dodávku, která by snad za pár dnů měla přijít.

Pokud chceš hodně dýmu a skvělou chuť, tak bázi Balanced (dělají ji jen ve 20mg a 0 mg - musíš si poměrově smíchat na potřebnou nikotinovou sílu) a do toho aroma podle vlastního výběru - jejich tabáky Agrinia, Apache, Maxxx, Kapnos? Camila jsou dle mého výborné - jemné a příjemné tabáčky, každý trošku jiný, Fotia, Gina, Habana, RY69 jsou trošku ostřejšéí a výraznější (někomu vyhovuje i to), Barbara je medová.

Z osttaních chutí mohu vřele doporučit jahodu, mango, třešeň, ananas, zelené i červené jablko, blackberry je na mne moc "mýdlová", broskev příšerně aromatická, pomeranč takový surový přírodní - více se z ovoce zatím nevyzkoušelo. Z dalšího doporučitelného oba karamely, skořicové koláčky, limonádu, vanilku i kupodivou ouzo - to jsem si hodně oblíbil (lekorky v liquidu :).

probírá se to postupně zde na SEC fóru, co jak lidi ochutnávají - je to v republice necelý měsíc, tak se to teprve musí vše ochutnat. Budou i testry cca 1ml, ze kterých se dá udělat cca 50 ml liquidu (5 malých lahviček). Ale ještě to bude pár dnů trvat - i tak fungujeme na 150% :)

 

Takže když si to zrekapituluju pro blce :) . Když smíchám tvuj Atmos lab a příchuť Cherry myslíš, že už bych si mohl konečně šlušně zavapovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže když si to zrekapituluju pro blce :) . Když smíchám tvuj Atmos lab a příchuť Cherry myslíš, že už bych si mohl konečně šlušně zavapovat?

 

To záleží, jestli Ti to bude chutnat - chuť má každej jinou a tak to nejde dopředu prostě říct - to je jako bys po mně chtěl, abych Ti zaručil, že svíčková od mé manželky Ti bude chutnat - mně chutná, Ty můžeš být zvyklej na jinou :)

Ale po stránce bází mohu jen říct, že hodně zkušení e-kuřáci po ochutnání obvykle říkají, že dále už budou brát jen báze od Atmosu - že je to prostě rozdíl třídy, oproti jiným dosažitelným bázím (Inawera, Flavour Art, Liqbase apod.)

Za pár dní budou 1 ml testry příchutí za cca 30 korun, tak ochutnávání "neznámých" příchutí nebude tolik finančně bolet - chápu, že příchuť za 161 korun, když nebude vyhovovat je vyhozenej peníz - za 30 korun to tolik případně "bolet" nebude.

A je to fakt o chuti - je spousta lidí, co jim nechutná to, co kouřím já a zase naopak - já bych nekouřil to, co maj rádi oni :) tohle se prostě musí vyzkoušet na "vlastní plíce" :)

Upraveno uživatelem tiktaktiktak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To záleží, jestli Ti to bude chutnat - chuť má každej jinou a tak to nejde dopředu prostě říct - to je jako bys po mně chtěl, abych Ti zaručil, že svíčková od mé manželky Ti bude chutnat - mně chutná, Ty můžeš být zvyklej na jinou :)

Ale po stránce bází mohu jen říct, že hodně zkušení e-kuřáci po ochutnání obvykle říkají, že dále už budou brát jen báze od Atmosu - že je to prostě rozdíl třídy, oproti jiným dosažitelným bázím (Inawera, Flavour Art, Liqbase apod.)

Tak pokud by se to hodnotilo přes svíčkovou tak tu sežeru vždy a od kohokoliv. Je to moje nejoblíbenější jídlo :) . Dobrá tak udělám objednávku a až budeš mít na skladě požadované rád si to smíchám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...