Přejít na obsah

Zabezpeceni RD ano, nebo ne ?


Petrando

Doporučené příspěvky

drobaky a zlate zuby davam do banky, nastavim lepsi pojistku a poohlednu se po smecce pitbullu :)

Jak tu pisou nekteri, kdyz me budou chtit vybrat, tak me vyberou...

 

Na dvere si dam samolepky ze mam zbran a v pripade ohrozeni ji pouziju (mam zbrojak) a prdim na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Do alarmu bych asi nešel. Kamery mi dávají smysl jen jako případné usvědčení pachatele (je to vůbec možné??). Pomoct by mohla stínící technika. Venkovní žaluzie se dají jednoduše nadzvednout, takže ty dělají jen hluk. Rolety jsou lepší, protože nejdou tak jednoduše nadzvednout a nejlepší a nejdražší varianta je žaluzie Protal. Nemá sice certifikaci odolnosti proti vloupání, ale minimálně dokáže výrazně zkomplikovat život. Ve výsledku se asi zabezpečit nejde. Známá mi říkala historku, kdy ji v noci v pátém patře z balkonu v paneláku ukradli kolo...

 

http://profiflex.cz/protal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou tady nejake clanky s touto tematikou, ale v podstate se tam resi jestli todle a tamto a jestli Jablotron, nebo jiny systém a co ma hlidat, jestli po datove sbernici a na cloud a podobne?

To je asi zajimave, ale

1) Ma to pro me nejakou vyhodu když identifikuju kamerou zlodeje? Nebo je to spis kontra produktivni když se zlodej najde? (uvazuju takto... Ukradnou mi auto pojistene s GAP. Zlodej mi zebere auto a když se nenajde, pojistovna mi přes GAP zaplati nove a kdyz zlodeje najdou, vrati se mi ojebane auto a nedostanu nic)

2) Doporucujete Pult centralni ochrany? Cena za PCO je jak za slusnou pojistku na rok. Aby to nebylo zas prezabezpecene? Jak auto co ma zamek zpátečky, tajny vypinac, havarijko a GPS vyhledavac...

3) Nestacil by extra hlasity alarm, kamery aby odradily amatery, slusne zabezpecene dveře, rolety na okna a dobra pojistka?

4) Psa ani tchyni pořizovat nehodlam :)

 

Ad1) usvedceni pachatele je spise kontraproduktivni, protoze kdyz ho hodopadnou, se ma pojistovna kde "hojit" a ty se dostavas do pozice svedka kde pojistovna je poskozena...

Nicmene kazdy zlodej jde cestou nejmensiho odporu a vybere se radeji dum bez nich

 

Ad2) PCO - je fajn ze kdyz uz jsi na te dovolene a nejaky degen ti rozkope okno/dvere a vybili dum tak prijede nekdo placeny (ne PCR) , ktery provede ohledani a zabezpeceni domu - mas ho na telefonu a spolupracuje a poresi mezidobi nez prijede nekdo dalsi,

 

Ad3) Sirenu uz dneska kazdy ignoruje, ale pokud mas dobrou sousedskou hlidku, ktera s tyci ve tri rano vyrazi obhlednout Tvuj barak tak proc ne :-)

 

Takze za me poradna okna/dvere - ne ty viz video, Alarm (kvalitni - idealne dratovou instalaci) napojeny na PCO s dojezdovym casem do max. 15min., pokud uz doma chces mit hotovost/zlato apod. tak kasu ktera je alespon 2 tridy a vydrzi alespon tech 30 minut prace profika, ktery vi co a jak, nez dojede vyjezdovka. No a kamery (idealne 4MPx a vyse) hlavne na vzdaleny dohled, a odrazujici funkci.

 

Kazda z techto ficur Ti dava vetsi sanci na to ze si vyberou dum vedle a zaroven minimalizuje skody.

 

Ad Jablotron) - v okoli ho ma dost lidi a jsou spokojeni , minimum poplachu ( max 1 za rok, nekde i to ne) , dobra podpoora kdy se da vetsina veci odladit vzdalene (citlivost cidel napriklad) , infolinka Ti vola i s tim ze se Ti vybiji baterka v dalkovem ovladani. Soused ma Paradox bez PCO a cca 3-4 plane poplachy rocne a podpora takova nijaka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má tedy někdo reálné zkušenosti s fóliemi? Co propustnost denního světla a výhled ven? Původně jsem je plánoval na nový byt, ale video s "otevřením" dveří mě nepotěšilo. Nevím zda průměrná fetka umí dveře/okno otevřít či vypáčit nebo jde spíš klasickou cestou pomocí cihly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem uvažoval nad nějakou tou dummy kamerou, ale nakonec jsem si řekl, že to akorát upozorňuje na bydlo, kde se mají o co bát.

Ale zaujalo mě, jak se tu říkalo, že to pozná i děcko, že je to maketa - japa to? Myslím, že zrovna Jablotron prodává maketu, která je prostě jejich normální kamera, jenže bez vnitností jen s nějakou baterkou pro blikající (nebo svítící, to už nevim) kontrolku. Jak se to teda pozná, samozřejmě pokud majitel nezapomene namarkýrovat i vedení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Jablotron) - v okoli ho ma dost lidi a jsou spokojeni , minimum poplachu ( max 1 za rok, nekde i to ne) , dobra podpoora kdy se da vetsina veci odladit vzdalene (citlivost cidel napriklad) , infolinka Ti vola i s tim ze se Ti vybiji baterka v dalkovem ovladani. Soused ma Paradox bez PCO a cca 3-4 plane poplachy rocne a podpora takova nijaka...

Přesně tak, a funguje to krásně modulárně (nemusíš pořizovat hned vše) - navážeš na to bránu, osvětlení, čidla kouře/vody, kamery. Vše ovládáš vzdáleným přístupem, je tam i cloud (pro kamery). Čidla jdou vyladit tak, že to nespustí pes, kočka ani pavouk. 

Planý poplach jednou za dva roky. 

Vzájemná domluva se sousedy funguje taky skvěle (párovány i jejich mobily pro info sms). 

Za 10 let ani jedna "událost", a že to občas v okolí žije. 

 

K tomu pro lepší "pocit" bezpečnostní fólie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, a funguje to krásně modulárně (nemusíš pořizovat hned vše) - navážeš na to bránu, osvětlení, čidla kouře/vody, kamery. Vše ovládáš vzdáleným přístupem, je tam i cloud (pro kamery). Čidla jdou vyladit tak, že to nespustí pes, kočka ani pavouk. 

Planý poplach jednou za dva roky. 

Vzájemná domluva se sousedy funguje taky skvěle (párovány i jejich mobily pro info sms). 

Za 10 let ani jedna "událost", a že to občas v okolí žije. 

 

K tomu pro lepší "pocit" bezpečnostní fólie. 

A kdyz ten Jablotron ma kdekdo, podpora je skoro v kazdem meste... neumi to taky byvali zamestnanci co prejdou na druhou stranu barikady - taky lehce obejit? Jinak tu na to slysim sama pozitiva jen premyslim, zestli tam neni nejake zakopane ale... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdyz ten Jablotron ma kdekdo, podpora je skoro v kazdem meste... neumi to taky byvali zamestnanci co prejdou na druhou stranu barikady - taky lehce obejit? Jinak tu na to slysim sama pozitiva jen premyslim, zestli tam neni nejake zakopane ale... ;-)

 

Dědek je nadšenec, a ty jejich produkty jsou opravdu jak po stránce designu, škálovatelnosti, stability a bezporuchovosti velmi dobré. Má zmáknuté dohledové centrum, dojednané zásahovky napříč ČR a ručí za jejich standart. Například podpora Apple Watch je až skoro z "říše snů" :-), a fakt to šlape.

 

Já myslím že přístupy do ústředny, budou nějakým způsobem jištěny uvnitř firmware na poslední vrstvě - přinejmenším nedeaktivovatelnou SMS notifikací přímo mezi SIM ústředny a tvým číslem - což běžně funguje když někdo provádí vzdálený přístup na servisní úrovni. Ale to je spekulace, jak bych to řešil já jako programátor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravňánění čísla (SIM S ČÍSLEM) k přístupu se definuje při instalaci sw. do ústředny. Takže jedině naklonovaná SIM která ale může být přihlášená jen jedna do sítě - docela komplikace. Kódy master, servisní, uživatelský - se nastavují co kdo může a ovládá. Takže zbývají jedině tempry, pokud je instalace pořádná tak tam nikdo nevleze. Pokud by to tedy nějaký přeběhnutý technik zkusil napadnou, musí buť znát kody = pokud je nadřazený master servisní je na nic, nebo otevřít dvířka ústředny a napojit ntb = pak sepne tamper.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastávám názor, že pokud zloděj, který nejde na jistotu, chce něco vykrást, dám mu několik důvodů k tomu, aby nešel k nám. Alarm, PCO - obojí s origo značkováním na vstupu do objektu a na všech dveřích a oknech. Okenní fólie mám spíš kvůli termo regulaci a pro lepší pocit. Jak psal kolega, rámy jsou průchozí. Kameru neberu jako důkazní prvek pro případ vloupání, ale jako psychologickou zeď, při níž si zloděj řekne, že na to raději kašle. Zastávám tedy kombinaci pasivní a aktivní ochrany. Pojistka samozřejmostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem s Jablkotronem spokojenej, platim 480,- mesicne, kdyz jednou v me nepritomnosti blblo cidlo, tak jsem je radsi poslal na kontrolu, obhlidli domecek a cekali pak fakt hodne dlouho, jestli se neco nebude dit a za vyjezd jsem pak platil 800,-

Ale to bylo pro muj klid, protoze mam na kazdem rohu kameru, takze si na mobilu muzu kontrolovat, co se v okoli deje. Na dverich mam samolepku od Jablkotronu, v domecku si muzu zaalarmovat prizemi, kdyz jdeme do patra spat. Cele to nestalo ani moc penez a pro me je moznost online pohledu k nezaplaceni. Ted jsem byl 2 tydny na mori, takze jsem mohl posilat pribuzne zalivat zahradu podle aktualni potreby zeleniny a kytek, jak jsem je na kamerach pozoroval :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...