Přejít na obsah

multifunkční měřiče všeho


cigi

Doporučené příspěvky

Pánové, zajímá mě aktuálně tohle pole. Jako stavaři mi ani tak nejde o tréningové pulsometry, ale o měření času, teploty, světových stran, když to musí být, tak tlak, výška, eventuálně GPS. Co je mání, ale hlavně, jak je to přesný, trvanlivý, spolehlivý, prostě zážiky z praxe. Může to být náramkový (hodinky) i kapesní (mobil, něco jako HTC), nebo vím já? Díky!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, zajímá mě aktuálně tohle pole. Jako stavaři mi ani tak nejde o tréningové pulsometry, ale o měření času, teploty, světových stran, když to musí být, tak tlak, výška, eventuálně GPS. Co je mání, ale hlavně, jak je to přesný, trvanlivý, spolehlivý, prostě zážiky z praxe. Může to být náramkový (hodinky) i kapesní (mobil, něco jako HTC), nebo vím já? Díky!!

Takovéto multifunkční hodinky nabízí Casio a jde např. o řady PRW-1500, PRW-1300, PRG-120, PRG-80, PRG-70, PRG-40. Mají teploměr, tlakoměr (od toho je vypočítáváná výška a předpověď počasí) a kompas. Nemají GPS. Timex pak dělá hodinky které mají teploměr a tlakoměr, ale nemají zároveň kompas (T41531 nebo T41501 - ty mám já). Hodinky s kompasem dělá Timex taky, ale pak zas nemají ten zbytek.

Kompas: pakliže se jedná o digitální magnetický kompas, tak ten funguje na stejném principu jako magnetická střelka, takže je ovlivňován jinými magnetickými zdroji (konstrukce budov, dráty vysokého napětí atp.). Asi kvůli spotřebě baterie také kompas neměří nonstop, ukáže ti směr když zmáčkneš tlačítko.

Teploměr: Je ovlivňován teplotou ruky. Chceš-li měřit venkovní teplotu, musíš je sundat a nechat 20-30 minut ustálit

Tlakoměr: Samotný tlak měří hodinky dobře. Výška je však odpočítávána od barometrického tlaku, takže se změnou počasí se mění tvoje výška i když přitom stojíš na fleku ;) Víš-li tedy, že budeš chtít měřit výšku, tak je potřeba hodinky předem výškově zklaibrovat (na nádražích bývají značky s nadmořskou výškou nebo existuje na webu mapa s výškopisem). Předpověď je odhadována na základě tlakové tendence, takže je to spíš takové na úrovni panáček/panenka (snižující se tlak = bude ošklivo / zvýšující se tlak = bude hezky).

 

 

Vím, že nějaké outdoorové telefony (Nokia) mají teploměr, ale nevím o tom, že by se dělaly s tlakoměrem. V telefonu je všechno odpočítáváno od souřadnic vestavěného nebo externího modulu GPS, takže aby ti fungoval třeba kompas, musíš být v pohybu. Na druhou stranu však máš svoje souřadnice a výšku bez nějaké kalibrace a ještě si můžeš plánovat trasu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

devět z deseti horologických fanatiků doporučuje suunto.

www.suunto.cz

Já mám X6 a navíc mi to ještě měří tep.

Výhoda je menu ovládání jako na mobilu (přehledné a jednoduché), kreslí to graf vývoje (tepu, tlaku vzduchu..) a ještě si člověk může vyměnit baterku i bez nářadí (stačí mince a náhradní baterka CR2023).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...