Přejít na obsah

Ideální velikost


MíraMíra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aquis ti sedi jak rit na serbel? :D Podla mna je to tym ze su na tahu a aj na mensej ruke vyzeraju kompaktne.

 

Ani mne nastastie ruka neopucha? glide lock a podobne je sice super ale osobne mi to na ziadnych hodinkach nikdy nechybalo. Celkovo sa povazujem za stastneho co sa tyka zapastia? unosim takmer vsetko od 36 do 46 bez toho aby to vyzeralo extra divne... ale moj ideal je medzi 38 a 42. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SKX na jubilée je pro mě benchmark pohodlnosti. Dneska se směju, jak jsem mohl nosit třeba obludu Hamilton Belowzero 1000m. Na tahu to byl hardcore.

Největší pohodu na ruce jsem zažil s plechovýma RLX LV, Breguet type XX a překvapivě i base PAM Luminor seděly dokonale. Teď mam potřetí SKX a na cokoliv dalšího si neumim zvyknout.

Jediný, co mi přišlo na mně fakt malý byly JLC Reverso Grande Date. Ale tam se skloubilo víc prvků dohromady jako hranatý hodinky, filigránský provedení, což se ke mně nehodilo. edit. překlep

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MíraMíra .... jsou ti velký :D  .........SKX na jubilee, DJ 41 na jubilee, Suby... to jsou všechno pohodlný fajn EDC hodinky.. pak víceméně všechno normálního tvaru a velikosti na řemenu... kvůli velikosti jsem se zbavil PO 42mm, ale tam to šlo spíš do výšky a váhy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nahodil jsi tema, abychom Ti do toho kecali. Takze za me, podle fotek jsou Ti Moony a Pepsiny velke.

K Aquisum se nevyjadruju, narknul bys me z neobjektivnosti ;-)

Nicmene, fotky zkresluji, a na kazde to pusobi jinak.

Ano, patrim do tabora tech, kteri maji radi, kdyz shora je mozno videt i kousek tahu/reminku, a to presto, ze se mi libi velke a tezke kusy. Ale spis esteticky, nez kvuli pohodli. Mam i Garminy do terenu, nevadi mi na ruce nijak, i kdyz to jsou obrovske mrchy (tam to ma vyznam kvuli display), ale s potesenim na tom oci nespocinou.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dny mám na ruce téměř výhradně SKX na jubi a fakt mi to rozměrově i co do pohodlí hrozně sedlo.

Rázem bych celkem souhlasil s kolegou Aetasem, že zmiňovaný hodinky jsou už zbytečně velký, což neznamená, že by se nedaly v pohodě nosit, ale, ale..

SKX009 mám sice už podruhé, ale poprvé mi toho přišlo nějak moc naráz a SKX šly zas ještě ve fóliích o dům dál.

Kdybych je začal nosit už tenkrát, možná bych si trochu zkrátil cestu. :D Zpracování má samozřejmě svoje mouchy, ale nějak mi to u nich vůbec neva. Taky jsem poslední dny procházel hromadu hodinek který se mi líbí a zjistil jsem, že se žádný rozměrově SKX nepodobaj. Další hodinky s průměrem nějakých 42 mm a lug to lug do cca 46 mm snad nejsou, nebo jsem na ně zatím v mým výběru nenarazil.

Tady je celkem zajímavej článek ohledně velikosti hodinek/zápěstí.

https://theslenderwrist.com/watch-size-guide/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andy, ku tej hmotnosti... tu som zase u seba objavil, ze je to vec zvyku. Ano, mensie, nizsie a lahsie hodinky, navyse pokial su na nie tahu, su a budu pohodlnejsie....

Na vacsie a tazsie sa ale da zvyknut a pointa co chcem povedat - pokial striedam z lahkych a/alebo malych na remeni na tazke na tahu, je to nezvyk a trva asi tyzden kym sa adaptujem.

Potom mi to uz pride uplne prirodzene.

 

Preto sa snazim rotovat podobne hmotnosti, v ramci dna/tyzdna, vacsinou striedam pol dna jedny, pol dna druhe, o cca tyzden vyberem iny par. Ale malokedy v ramci dna mam velke rozdieli v hmotnosti. Tak mi to funguje uz nejaky cas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borcov prejav mi nie je sympatický, ale ide o obsah 

 

Zo skúseností keď som mal na mojej 16.5cm ruke hodinky, 

o ktorých som si vravel, že to veľkostne ešte ako-tak dám,  

tak som to časom pri nosení vždy prehodnotil a šli preč. 

 

Odvtedy iba hodinky, ktoré mi bez debaty sedia.

Aj malé pochybnosti/váhanie = automaticky stopka.

Štandarne 36-39mm, pri vhodnom tvare púzdra a malej výške môžem aj trochu viac, 

ale to bývajú veľmi raritné prípady (SKX je akurát ten prípad). 

 

Samozrejme mohol by som ísť výrazne vyššie, 

v zrkadle mi vizuálne sedeli aj kdejaké 44-45mm,

ale pre mňa osobne to nie je ono, 

chcem hodinky ktoré s rukou skôr splynú, a nie z nej trčia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zase téma :lol2:

 

Jestli ty by sis neměl jít Miro radši za*ukat? :P :P :P :cheers:

Né všechno v dobrým, znáš mě ;)

 

Já myslím, že na to jdeš moc vědecky. To máš jak s babou - buďto ti sedí, líbí se ti a víš že to půjde nebo naopak víš, že je něco špatně a tam víme všichni kde to skončí... :axehead:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci v pohodě, nějak zvlášť mě to z "Míry" nevyvedlo.:D Spíš mě zajímalo, jak to kdo vnímá, (skupina a/b), ale to jsem se stejně moc nedozvěděl.

Všichni tak nějak znají svoje minimum a maximum, ale mě zajímalo, jak kdo cítí, co by jako mělo být "správně".

Mě třeba jeden kámoš, kterýho jsem trochu nakazil chronobundem na některý hodinky říkám, že jsou hezký, ale hrozně malý (např. Squale 50 atmos) a žena mi zas říká, že ty mi sedí jednoznačně nejlíp a většina ostatních je mi mírně větší. Každej to prostě vnímá jinak a mě právě zajímalo, jakej bude názor chronomagorů. Já samozřejmě nějakej svůj názor mám a ten se teda stále malinko utváří a v čase mírně mění, ale to už je vedlejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mohu přidat ženský pohled, tak na první dobrou mi přijde, že nejlépe sedí Rolex a Bondovky. Ostatní je na hraně, ale rozhodně ne tak, že bych si řekla, že jsou velké. U chlapa se to snese. Ale záleží hodně na tělesné konstituci. Kolega v práci má Fortis 647-10-11-L a i přes štíhlou postavu a zápěstí mu sedí a vypadají na něm sakra dobře.

V tomhle jde hlavně o pohodlí. Měla jsem Certiny s průměrem 32 (moc malé) i Steinhart Ocean One 39, které byli pro mě už na hraně a korunka mi pohmoždila ruku při jednom rychlém pohybu a to byl pro mě důvod k prodeji. Zakotvila jsem u průměru 36. Mám ráda těžší hodinky a potápky, u Aquaraceru jsem se našla. Za mě pohodlí na první místě.

post-55205-0-97662800-1564685482_thumb.jpg

post-55205-0-46911700-1564685506_thumb.jpg

post-55205-0-48857100-1564685521_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...