Přejít na obsah

Bezpečnostní dveře


rmx

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj všem,

přidávám moji zkušenost. Rodiče si před cca 15-ti lety nechali nainstalovat do standardních panelákových zárubní Sherlocky. Před cca 4 lety je to zachránílo před vykrádačkou. Borci brali patro po patru a sousedy na patře to vzalo taky. Kriminálka řekla, že to očividně vyzkoušeli i u rodičů a nešli do toho. Účel splnily dveře na výbornou. Místní zámečník, který děla experta i pro kriminálku mně řekl, že ještě neviděl vykrádačku na bezpečnostní dveře instalované do stávajících zárubní. Takže kdo by chtěl ušetřit a nechce podstupovat stavební úpravy- je to jedno z řešení. Tam je cena u SHERLOCKU nebo BEDEXU nějakých 20 tisícovek. Avšak ne do všech původních zárubní je možno instalovat bezp. dveře. Myslím tím to, že jsou např. křivě zabudované či jsou skutečně fórové. Nejlépe posoudí zámečník. Firma Vás bude vždy tlačit do kompletu včetně zárubní.

 

Já osobně jsem si nechal nainstalovat před 2 lety taktéž SHERLOCKy. Mám i bezpečnostní zárubeň SHERLOCK. Mohu jen a jen doporučit. Pořídil jsem navíc zárubeň (CUTK345), které má lepší jak tepelnou tak zejména zvukovou izolaci. Musím zcela objektivně říci, že sousedy, které jsem běžně z chodby slyšel již neslyším. PECKA, VÝBORNÉ. Celá tato sranda mě tehdy stála včetně slevy 31tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, jenže to jsou bytový dveře. Problém v barákách jsou právě okna, bez kterých to nejde. Já uvažoval svýho času o těch fóliích, ale ukázalo se, že aby to mělo smysl musel bych vyměnit nejdřív ty okna, kvůli nějaké minimální tloušťce skla, pod kterou to nemá význam. Znalci tvrdí, že nejlepší jsou mříže, jenže to vypadá hrozně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky potřebuji vyměnit dveře. ovšem v mém bytě jsou dvoukřídlé a nové by díky atypickému tvaru byly neuvěřitelně drahé ( minimálně 100k). Z toho mi vyšlo, že nechám zabezpečit ty staré, kde mi všichni říkali, že to komplet včetně oplechování a utěsnění výjde na nějakých 20k. ( nemůžu jen dát závoru jak mi někdo radil, protože dveře potřebují i zatěsnit, je pře ně dost slyšet a tepelně to taky nebude úplně v pořádku.) Máte někdo zkušenost s  firmou co to dělá, jde mi hlavně o pozitivní osobní referenci... Byl bych rád kdyby to zevnitř i nějak vypadalo. Díky. 

 

Řešil jsem stejný problém. Měl jsem staré dvoukřídlé dveře (cca 160 šířka a 220 výška). Vybouráno, dozděno, rovnou zatepleno a k tomu druhý nejlepší model dveří od Sherlocku, nějaká lepší zárubeň s nejlepším zámkem i vložkou. Cenově mě to vyšlo lépe jak rekonstrukce těch starých. O nových v dvoukřídlém provedení ani nemluvím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

přidávám moji zkušenost. Rodiče si před cca 15-ti lety nechali nainstalovat do standardních panelákových zárubní Sherlocky. Před cca 4 lety je to zachránílo před vykrádačkou. Borci brali patro po patru a sousedy na patře to vzalo taky. Kriminálka řekla, že to očividně vyzkoušeli i u rodičů a nešli do toho. Účel splnily dveře na výbornou. Místní zámečník, který děla experta i pro kriminálku mně řekl, že ještě neviděl vykrádačku na bezpečnostní dveře instalované do stávajících zárubní. Takže kdo by chtěl ušetřit a nechce podstupovat stavební úpravy- je to jedno z řešení. Tam je cena u SHERLOCKU nebo BEDEXU nějakých 20 tisícovek. Avšak ne do všech původních zárubní je možno instalovat bezp. dveře. Myslím tím to, že jsou např. křivě zabudované či jsou skutečně fórové. Nejlépe posoudí zámečník. Firma Vás bude vždy tlačit do kompletu včetně zárubní.

 

Já osobně jsem si nechal nainstalovat před 2 lety taktéž SHERLOCKy. Mám i bezpečnostní zárubeň SHERLOCK. Mohu jen a jen doporučit. Pořídil jsem navíc zárubeň (CUTK345), které má lepší jak tepelnou tak zejména zvukovou izolaci. Musím zcela objektivně říci, že sousedy, které jsem běžně z chodby slyšel již neslyším. PECKA, VÝBORNÉ. Celá tato sranda mě tehdy stála včetně slevy 31tis.

 

Taky tak... do paneláku 11ti bodové Sherlocky včetně nové vybetonované zárubně....včetně nové vložky 7x7 a nerez kování 32t Kč včetně práce... Do stávajících zárubní je to taky v pohodě, firma mi to nijak netlačila, říkali, že vybetonování stávajících je úplně dostačující z bezpečnostního hlediska, ale já je chtěl, ty staré byly dodrbané a pokroucené trochu, a nové nebyla zas tak už velká položka... zvukově taky super, z chodby vůbec nic (ty dveře váží snad 100 kg :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Dobrý den,

koupili jsme si nový dům, jedná se o dům v menší vesnici, celkem odříznuta od ostatních domů. Proto jsme se rozhodli si dům zabezpečit. Nemáte někdo k doporučení firmu, z okolí Zlína co se zabývá zabezpečením? Chtěli by jsme bezpečnostní dveře, včetně kamerového systému. Budeme rádi za každé doporučení, předem děkuji za případné doporučení.

 

Příspěvek upraven, příště bez reklamních odkazů   Tikal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Oživím téma - chtěl bych nechat v bytě (novostavba, 2015, aktuálně dveře od Sapeli) udělat bezpečnostní dveře. Nic extra drahýho doma nemáme, od toho je banka a trezory, ale pro dobrej pocit bych sem chtěl dát něco s 3-4 bezpečnostní třídou.

Máte někdo nedávnou zkušenost a doporučení? V Praze? Koukám zatím na Next a Sapeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve svým baráku mám dvoje bezpečnostní dveře, do hlavního vchodu jsem jako první dával HT dveře ve 3. třídě a do svýho bytu pak později Adlo konkrétně tyto: https://www.adlo.cz/cz/bezpecnostni-dvere-cenik-dveri/aduo Adla byly včetně zárubně vylité betonem a určitě bych takový dveře neosazoval do stávající ocelové zárubně a plus jejich práh do kterýho zapadá spodní jistící bod, kterých je celkem 13.

Na rovinu Adla jsou proti HT úplně jiná kvalita, plech je mnohem silnější, více železa takže váha podstatně ale podstatně vyšší. Dveře jsou o hodně víc bytelnější.

Vybíral jsem jak z Nextu, tak ze Sherlocku ale Adla zpracováním a kvalitou vyhrály plus jsem potřeboval na míru širokou obložkovou zárubeň, což taky udělali.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

s dovolením oživím toto téma, po X letech chci nové bytové dveře-bezpečnostní, máme ještě původní co jsou v paneláku od počátku, nějaké to laminodřevo nebo co to vůbec je 😄 jj bohužel. Je to tedy panelák, byt v patře, chtěl bych min 10ti bodové, protihlukové aspoň 40 dB, bezp.třída 3, asi i s futrama, aby to bylo lépe odhlučněno a pevnější uchycení. Potřebuju určitě i komplet namontovat od firmy a ideál z Ústeckého kraje, Severní Čechy. Našel jsem firmu HT Dveře, viděl jsem i video jejich montáže, na výběr z několika barev dveří. Zamlouvají se mi ty na obrázku červeně označené, ale ta cena je masakr, ještě před asi třemi měsíci byli za 27 tisíc, teď 34 tisíc. Nechce se mi dávat tolik peněz, a nepotřebuju zase až takové zabezpečení. Chtěl bych porovnat více nabídek od jiných kvalitních odborných firem, kde montují v Severních Čechách, cenově přijatelné a i kvalitou dveří a montáží. Poprosím o zkušenosti, doporučení a tip na konkrétní firmu-název, webovky, moc všem díky  

Bezejmenný.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Standis napsal:

-chtěl bych min 10ti bodové, protihlukové aspoň 40 dB, bezp.třída 3, asi i s futrama, aby to bylo lépe odhlučněno a pevnější uchycení.

- a nepotřebuju zase až takové zabezpečení

 

Tady píšeš vzájemně se vylučující věci. Každopádně levněji to jinak než na úkor kvality nepůjde.

Doporučuju se podívat na Next (https://www.next.cz/bezpecnostni-dvere-sd-101 ty mám já) a nebo Adlo (https://www.adlo.cz/cz/bezpecnostni-dvere-rada-economy). 

Zkušenost s Nextem zatím fajn, zárubně se nemusely měnit (barák je z 2016 a dali by tam v podstatě to stejný jen s předvrtanýma otvorama), hotovo bylo do dvou hodin. Pocit většího bezpečí je fajn, líp těsní a hlavně neslyším bordel z chodby.

HT nemají špatné ohlasy a úlohu to splní, mě osobně štvalo, že mají druhý zámek což indikuje, že nejspíš nemají dobře vyřešené rozvory. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuju za reakci, já tomu zabezpečení moc nerozumím, napsal jsem odhadem, co by to spíš mohlo, než mělo splňovat, spíš jde o to, abych měl nějaké bezpečnostní dveře, než jsou ty současné, tudíš teď jen bezpečností vložka, ale do dveří se trochu víc opřeš a ležej na zemi 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja doplnim i tady, znovu jsem resil dovoukridle. Vymenit to neslo a vzhledem k cene jsem se rozhodl znovu zabezpecit stavajici. Predtim od Next uplne v pohode, ted Kavan (vysli o trosku lip a next neumel na stavajici elektro zamek, kavan umel kazetu) 

Chvili jsem zvazoval i nove, ale kalkulace byla 230 k 😄 ted s kazetou od Kavanu 85. Ale asi to bude o hodne levnejsi vzhledem k tomu co predvadi. Jinak zamek Entr je fakt fajn, da se asi i vyrazne levneji neco z aliexpress atd.. ale tomu neverim z bezpecnosti.

A ta kazeta je vyrazne lepsi nez to hnusne vnitrni polstrovani. A az to bude rovne, tak uplne supr. 

Trochu si rikam, ze vzhledem k cene bytu jsem tam mozna mel udelat ty nove a neresit to.... 

Jednokridle samozrejme nejdou. To by byla uplna prasarna v dome z roku 1878. 700m od Karlova mostu. Spousta lidi nadava na pamatkare, podle me by to meli hrotit vic a hlavne kontrolovat. Nebavim se o byrokracii ale z toho co tu obcas vidim mi je smutno...

Naposledy me "pobavilo" jak borec co montoval kazety rika. To jsem fakt zvedavy jak opalite ty stare dvere a futra pod tim, kdyz jsem to tam ted nasadil, haha ;-D 

20220630_223252.thumb.jpg.15078f8db2f94d78d9a915c5fb9c2e42.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

díky všem za rady, ve výběru zůstali tyto-viz obrázek a chtěl bych ještě zařadit na porovnání v podobné ceně dveře i s montáží od Sherlock, jsem ze Severních Čech, může mi někdo prosím doporučit kvalitní firmu/stránky, kde dělají i montáž dveří, tedy dodání dveří i s veškerou montáží, i zárubně- dveře Sherlock, děkuju

 

Bezejmenný.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...