Přejít na obsah

Konec mechanických hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 188
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vidím že sa to za chvíľu presunie do vlákna humor.

 

Ale o veci, na dovolenke pri mori som si všímal zápästia, ak už niečo bolo, tak z 75% nejaký druh smartwatch. Zvyšok G-shocky a Quartz. S mechanikami sme boli dvaja.

Podľa mňa mechanika ostane, ale ako mizivé percento, promile.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanik bylo málo i pred nástupem SW. Vetsinou byly na rukou quartzky. Co já pozoruju, tak dost lidí co nenosilo hodinky vůbec teď mají nějaký náramek. A až je to časem prestane bavit, tak treba přejdou k normálním hodinkam. Já vím jsem naivka. :-)

 

Co me ale překvapilo byly taneční. Koukal jsem kolik lidí nosí k obleku sportovní hodinky s to včetně dam. Většinou tedy něco od Garminu. Jo asi žijeme v době, kdy je potřeba změřit sebemenší pohyb našich tel. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Markynin : nepřehlídls ty Kronaby?

 

Všechno co je smart mi smrdí. Já jsem konzerva. Nerad se podřizuji všem těm fičurám, co přece musím mít, jinak bych zhebnul. Na mobilu používám jen to nejnutnější, když už ho mám (počasí, banky, navigaci a mapy, wifianalyzer, watchcheck a nějaké další drobnosti). Čím míň, tím líp. Na dovolené ho dokážu i vypnout. Takže mně ty mé baterkáče/soláry/mechaniky stačí až až.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co me ale překvapilo byly taneční. Koukal jsem kolik lidí nosí k obleku sportovní hodinky s to včetně dam. Většinou tedy něco od Garminu. Jo asi žijeme v době, kdy je potřeba změřit sebemenší pohyb našich tel. :-(

Jo, to když jsem chodil do tanečních já (v druhohorách - pro upřesnění), měl jsem jedny zánovní Primky (řekněme oblekovky) a nebylo co řešit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to když jsem chodil do tanečních já (v druhohorách - pro upřesnění), měl jsem jedny zánovní Primky (řekněme oblekovky) a nebylo co řešit

Já taky chodil do tanečních uz skoro pred 30 lety. :-o Ale co jsem mel tehdy na ruce uz netusim. Tipl bych si ze nic, ale zkusim kouknout na fotky. :-)

 

Ted chdime se zenou do dospelackych tanecnich, takze jina doba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se přiznat, že tenhle post mě fakt pobavil. Nicméně za skoro šest let, co jsem nosil Rolexky si mě kvůli nim žádná samička nevšimla (což zajisté ocení moje žena). Jediný, na co by asi samičky reagovaly je turbínový vrtulník (a soukromý tryskáč), v zájmu zachování spokojeného manželství jsem nezkoušel. Opravdu bohatí lidé většinou dost intenzivně pracují na tom, aby byli nenápadní a to je jeden z důvodů, proč mají většinou SW...

Mechanické hodinky samozřejmě přežijí, ale s jinou funkcí, a to primárně jako pánský šperk coby symbol statusové identity. Stejně jako v dávné minulosti budou tedy luxusním zbožím. Samotné mechanické hodinky se staly symbolem průmyslové, zejména sériové velkovýroby, kdy zavládl diktát času. V tradiční společnosti bylo jedno zda se člověk zpozdí o den či dva, natož tak o hodinu nebo o nějakou minutu. Moderní společnost to ale proměnila a být někde včas a něco stíhat se stalo základním kánonem jejího fungování. Quartz přišel s levnější technologií, která logicky odsunula mechaniky na vedlejší kolej. Chytré hodinky postupně nahradí klasické quartzky a mechaniky se posunou do vyšší cenové úrovně. Dělat mechanické hodinky pro běžnou masu se stane nerentabilní a tedy zbytečné. To, co je dnes v mechanikách střední třídou, tak bude základem: ten nynější pak bude nahrazen právě chytrými hodinkami, chytrými náramky apod. Zlatá kreditka při nošení není vidět a rozdíly v oblečení apod. nemusí být tak patrné, takže ani status dotyčného nemusí být na první pohled zjevný. Mechanické hodinky se tak pro samičky a samečky všeho druhu stanou jedním z nástrojů selekce, zjevným signálem, že je vhodné se o dotyčného nositele zajímat, protože evidentně má na to, aby se od té elektronické šedi odlišoval. Bonusem samozřejmě bude, když budou hodinky (plus mínus) ukazovat i přesný čas. Nicméně kdo by si mechaniky z tohoto důvodu kupoval i dnes, že? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, už jenom pět postů a budu moct do vlákna Prodám/koupím, abych mohl nainzerovat ty moje Rolexky, tak jsem zvědav, jak se tady o ně všichni zastánci mechanik poperou :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečetl jsem celé vlákno tak to možná někdo psal podobně. Myslím že konec nebude jen tak.

Mechanické hodinky většina vlastníků vnímá jako šperk nebo doplněk. U opravdu drahých kousků je to i tak trochu kastovní odznak.

Je to hezká věc za kterou vidím kus historie, inženýrství, práce lidí a strojů. A k tomu to ukazuje čas a je to esteticky potěšující.

Připadá mi to třeba jako pásek. Většina žen nosí džíny z přídavkem elastických materiálů (a některým to jo sekne:-) a pásek si vezmou taky.

Sice to není přesné přirovnání ale do jisté míry to sedí ne? Nepotřebná věc z historie.

 

Spíš bych se bál konce klasických quartz hodinek.

 

Osobně typuju přežití:

mechaniky jako doplňku a osobního předmětu

HEQ hodinek například na solární pohon které budou pro milovníky survival a nezničitelných věcí

a možná nějaké kombinace mechaniky s hi-tech pro lidi co chtěj vše v jednom.

 

Nepřežijou to quartzky a podle mne ani smart watch v podobě jak je známe. Ty budou nahrazeny sofistikovanějšími věcmi co já vím třeba pod kůží nebo na nehtu co bude sloužit jako displej:-) Nebo bude stačit na čas jen pomyslet a ve voku mi zabliká kolik je hodin a kudy na místo určení atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakékoliv implantáty jsou sice zajímavá představa, ale bohužel (nebo naštěstí) jen představa. Neumožňují totiž základní princip spotřební elektroniky a vlastně celé spotřební ekonomiky - umělé zastarávání a pravidelnou každoroční obměnu nákupem nového modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se přiznat, že tenhle post mě fakt pobavil. Nicméně za skoro šest let, co jsem nosil Rolexky si mě kvůli nim žádná samička nevšimla (což zajisté ocení moje žena). Jediný, na co by asi samičky reagovaly je turbínový vrtulník (a soukromý tryskáč), v zájmu zachování spokojeného manželství jsem nezkoušel. Opravdu bohatí lidé většinou dost intenzivně pracují na tom, aby byli nenápadní a to je jeden z důvodů, proč mají většinou SW...

Tady se skoro dá napsat "duševně bohatí". Jen pořád nesouhlasím s těmi SW. Spousta lidí to vůbec neřeší, mají takové hodinky, jaké jim vyhovují, nebo jaké od někoho dostali:)

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se přiznat, že tenhle post mě fakt pobavil. Nicméně za skoro šest let, co jsem nosil Rolexky si mě kvůli nim žádná samička nevšimla (což zajisté ocení moje žena). Jediný, na co by asi samičky reagovaly je turbínový vrtulník (a soukromý tryskáč), v zájmu zachování spokojeného manželství jsem nezkoušel. Opravdu bohatí lidé většinou dost intenzivně pracují na tom, aby byli nenápadní a to je jeden z důvodů, proč mají většinou SW...

Sry, já Tvůj nick na mobilu četl jako Pytlík, což mi i korespondovalo s obsahem Tvého příspěvku, už jen proto, že obsah toho mého směřoval ryze ad futurum... Nicméně i v budoucnu bude zřejmě platit výjimka, že holt někdo zůstane nezajímavý, i když bude mít drahé hodinky. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se přiznat, že tenhle post mě fakt pobavil. Nicméně za skoro šest let, co jsem nosil Rolexky si mě kvůli nim žádná samička nevšimla (což zajisté ocení moje žena). Jediný, na co by asi samičky reagovaly je turbínový vrtulník (a soukromý tryskáč), v zájmu zachování spokojeného manželství jsem nezkoušel. Opravdu bohatí lidé většinou dost intenzivně pracují na tom, aby byli nenápadní a to je jeden z důvodů, proč mají většinou SW...

Co je to turbinovy vrtulník? To je něco duleziteho?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je taková mechanická hračka spalující letecký petrolej. Skoro jako mechanické hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...