Přejít na obsah

Konec mechanických hodinek?


Doporučené příspěvky

Na margo quartz hodiniek, za posledny mesiac som si zaobstaral dvoje quartzkovych hodiniek a stale pokukujem po dalsich. Pokial sa daju este kupit, tak ich kupovat budem. Viem, ze mne podobnych uz nieje vacsina, ale stale su a to ma tesi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 188
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Osobně mám jedny z prvních quartz hodinek vůbec, Omega Megaquartz 32kHz. To jsou hodinky, které jsem si sám renovoval, mám k nim určitý vztah a ty si nechám, už kvůli tomu, že to, na rozdíl od Rolexek, není taková investice a neleží v tom taková hromada mrtvých peněz, která by se během pár let mohla totálně znehodnotit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

J. C. Biver v jednom svem rozhovoru velmi ocenoval Apple watch naopak za to, ze pripravuji novou generaci zakazniku mechanickych hodinek. Neco na tom je - po letech, kdy lidi hodinky temer nenosili vubec, si dnes masove kupuji smartwatche za ne uplne male penize a zvykaji si "neco na zapesti nosit". Az jim bude 30+ a prida se touha po machrindexu z mechanickych hodinek, tak  jim neprijde divne ty hodinky poridit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni mechanické hodinky ještě existují?:) Když se kouknu v MHD a na veřejnosti na zápěstí lidí, co vidím. V první řadě nic nevidím, protože většina lidí žádné hodinky nenosí(má mobil v kapse), relativně početná skupina lidí nosí všemožné chytré hodinky a náramky. No a nakonec poslední hrstka lidí si na ruku vezme mechanické hodinky. Z technologického a výrobního hlediska jsou už v dnešní době mechanické hodinky nesmysl, natož za pár desítek let. Navíc zaniknou technologie a postupy, které jsou důležité pro stavbu mechanického strojku o 150 součástkách. Dnes nosí mechanické hodinky v podstatě nadšenci do techniky a i v budoucnu budou určitě firmy, které obšťastní tuto zvláštní skupinu obyvatel:) Dovětek: Možná lidstvo v budoucnu natolik intelektuálně vyspěje, že si začne vážit ruční práce a bude chtít něco co vyrobil člověk a ne stroj.  Závěr: Tento prostor je tedy plný vizionářů, kteří praktikují trendy budoucích generací:) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni mechanické hodinky ještě existují?:) Když se kouknu v MHD a na veřejnosti na zápěstí lidí, co vidím. V první řadě nic nevidím, protože většina lidí žádné hodinky nenosí(má mobil v kapse), relativně početná skupina lidí nosí všemožné chytré hodinky a náramky. No a nakonec poslední hrstka lidí si na ruku vezme mechanické hodinky. Z technologického a výrobního hlediska jsou už v dnešní době mechanické hodinky nesmysl, natož za pár desítek let. Navíc zaniknou technologie a postupy, které jsou důležité pro stavbu mechanického strojku o 150 součástkách. Dnes nosí mechanické hodinky v podstatě nadšenci do techniky a i v budoucnu budou určitě firmy, které obšťastní tuto zvláštní skupinu obyvatel:) Dovětek: Možná lidstvo v budoucnu natolik intelektuálně vyspěje, že si začne vážit ruční práce a bude chtít něco co vyrobil člověk a ne stroj. Závěr: Tento prostor je tedy plný vizionářů, kteří praktikují trendy budoucích generací:)

Až zemřou mechanické hodinky, zemře hodinářský průmysl/ řemeslo.

Jako v potravinách bude muset být vždy chleba či maso vzdor všem trendům, jako v letadlech budou vždy vrtule vzdor tryskovým a raketovým či jinym motorům, jako v autech tu budou vzdy spalovaci motory vzdor elektromobilite a dalším trendum a jako tu budou vždy, tištěné knihy vzdor vsi elektronické mobilitě a jako kůň či kolo a vlak budou existovat vždy vedle auta nebo klasické pivo vedle ovocného....tak prostě mechanické hodinky tu budou vždy s námi proto, že jejich tikajici srdce je a bude vždy nesmrtelné. Naprosto nepostradatelné pro naši existenci a život, protože připravit svět o tento vynález by znamenalo zničit si něco jako plíce planety , les všech lesů, deštný prales hodinářského umu. Prostě bychom si v tomto odvětví podrizli větev sami pod sebou.

 

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono pokud by měly zaniknout mechanické hodinky, musely by zaniknout hodinky jako takové. A to se nestane. Žádný computery na zápěstí je nenahradí. Lidi dycky potřebujou z těch technologickejch novinek trochu vystřízlivět, z takyvýho toho počátečního nadšení (což může trvat i roky). Vždycky bude menší, či větší skupina lidí, která si nenechá otravovat život computerem na zápěstí nebo někde v kapse celej den. Hodinky řekněme ve své prosté podobě ("off-line") budou mít svý místo na světě pořád už z podstaty věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto nepostradatelné pro naši existenci a život, protože připravit svět o tento vynález by znamenalo zničit si něco jako plíce planety , les všech lesů, deštný prales hodinářského umu. Prostě bychom si v tomto odvětví podrizli větev sami pod sebou.

Tak to budeš z lidstva velmi zklamaný.

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-mesic-vykaceli-ctyri-prahy-prezident-rekordnim-tempem-drancuje-amazonsky-prales-77012?seq-no=31&dop-ab-variant=&source=clanky-home

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě souhlasím s tím, že mechanické hodinky úplně nezaniknou, ale jsem skálopevně přesvědčený o tom, že zaniknou dnešní nesmyslné ceny za hodinky Rolex, zmizí obecný zájem a vzhledem k těm milionům kusů. které již byly vyrobeny nebude mít dnešní tržní cena do budoucna žádné opodstatnění a šanci. No a tím se celý trh s mechanickými hodinkami zhroutí a zůstane to jako hobby pro pár podivínů a staromilců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je dobrá myšlenka...když jsem prodával svoje první suby v plechu-nikdo to nechtěl ani za 90...dneska jsou za dvojnásobek...je to cca 6 let bych tak řekl...no nevím jestli máš pravdu-pokud ano,bude to smutný,ale já myslím že nemáš pravdu a bude to pořád veselý... Mechanika bude a bude z čeho vybírat a těšit se ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chytrý hodinky jsou pro chytrý lidi. Já sem blbej tak se spokojim s mechanikama, který toho i tak umí víc než já. Doufám že se pár blbů najde kteří v budoucnu budou potřebovat hloupé mechanické hodinky a spolu semnou budou dostatečnou kupní silou která udrží při životě alespoň jednu firmu na výrobu mechanických hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žiju si naprosto spokojen s mechanikama na ruce bez Instagramu Twitru či Facebooku ,na to co potřebuji mi stačí  notebook a přístup na net :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Radka

Čím dál tím víc lidí je tak civilizačně chcíplých a otupělých k vnímání vlastního těla (možná si to neuvědomuješ, ale jsou mezi námi i důchodci, cukrovkáři, kardiaci...), že bez pomůcek pro hlídání zátěže/tepu/tlaku/cukru (a v blízké budoucnu i pro adaptivní řízení podpůrných implantátů a dávkovačů umělých hormonů) budou dotyční riskovat vážné zdravotní komplikace. Vyřešit to nasazením "smartwatch" pro ně bude 100x svobodnější a levnější volba, než upoutání na lůžko s trvalou péčí, vláčení příslušných gadgetů/baterií/nabíječek v batohu/kriplkáře, nebo nedej bůh jejich zašívání pod kůži.

 

Vážený příteli , onehdy jsem viděl na pokoji kde bylo 6 pacientek efektní měření teploty sestra přišli prošla pokojem a ve vzdálenosti cca 2 metry namířila na obličej pacientky cosi co připomínalo pistoli z hvězdných válek a odešla tím byla změřena teplota.

Nedalo mi to vzal jsem 3 rtuťové teploměry a porovnal jsem to s údaji tohoto měřidla Všechny 3 ukazovaly totéž a od elektronického se lišily střídavě od 03 do 05 stupně.

Jinak můj přítel -vážený kardiolog má v ordinaci klasický rtuťový tonometr.

Já jsem si nechal přivézt rtuťové teploměry u Ukrajiny kde se ještě dělají.

:cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem již včera. Máš pravdu, z toho jsem zklamaný, ale potvrzuje to právě má slova. Lidi si prostě vždy musejí podříznout větev, nabít si čumák, aby pochopili...obvykle však bývá již pozdě....Proto je povinností všech hodinkaru zachovat mechaniky pro další generace.

 

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Conrad Je pravda, že pistolové teploměry mají trochu rozptyl přesnosti měření (musí se taky umět měřit a dodržet potřebné podmínky), nicméně to, že se pacient nemusí budit je tak velký benefit, že snížená přesnost měření se dá akceptovat.

 

PS: rtuťové teploměry se dají běžně objednat z Číny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Conrad Je pravda, že pistolové teploměry mají trochu rozptyl přesnosti měření (musí se taky umět měřit a dodržet potřebné podmínky), nicméně to, že se pacient nemusí budit je tak velký benefit, že snížená přesnost měření se dá akceptovat.

 

PS: rtuťové teploměry se dají běžně objednat z Číny ;)

Přesto si myslím že přesně změřený vzbuzený pacient je lepší než spící s hausnumerem v záznamu  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli to tady tak úplně patří, ale právě se vracím z dětského tábora a měl jsem tam pořád na mysli tohle téma. Letos jsem tam byl už po deváté a byl to první rok kdy jsem na dětském zápěstí neviděl ani jedny hodinky. Nic. Normálně mívali vždy nějaké levné quartz, až už digi nebo analog. Zato to byl první rok kdy kvanta děti měly na ruce ten chytrý náramek od xiaomi. Chápu, že děti více baví sledovat narůstající kroky než sekundové ručičky, ale pokud to takhle začíná už v útlém dětsví (na táboře byly děti 6 - 11 let) tak další plynulý krok je asi smartwatch ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli to tady tak úplně patří, ale právě se vracím z dětského tábora a měl jsem tam pořád na mysli tohle téma. Letos jsem tam byl už po deváté a byl to první rok kdy jsem na dětském zápěstí neviděl ani jedny hodinky. Nic. Normálně mívali vždy nějaké levné quartz, až už digi nebo analog. Zato to byl první rok kdy kvanta děti měly na ruce ten chytrý náramek od xiaomi. Chápu, že děti více baví sledovat narůstající kroky než sekundové ručičky, ale pokud to takhle začíná už v útlém dětsví (na táboře byly děti 6 - 11 let) tak další plynulý krok je asi smartwatch ...

Za mého dětství byly trendy digitalky všeho druhu - s melodiemi i bez, sportovní či diplomatické. Přesto ta módní doba přešla a plynule se spousta lidí vrátila ke klasickým hodinkám. Ať již Quartz či mechanikam včetně mě. Oni na to casem přijdou i tahle dečka. Kupříkladu můj syn ( 11 let ) nenosí zadne hodinky, stejně jako dcera, ačkoli mají jak dětské analogy tak chytré hodinky i s integrovaným telefonem a SIM. Raději tahají mobil...Přesto jsem přesvědčen, že i oni jednoho dne dospějí a budou nosit hodinky když ne pro nutnost měření času, tak minimálně jako ozdobný šperk.

 

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono pokud by měly zaniknout mechanické hodinky, musely by zaniknout hodinky jako takové. A to se nestane. Žádný computery na zápěstí je nenahradí. Lidi dycky potřebujou z těch technologickejch novinek trochu vystřízlivět, z takyvýho toho počátečního nadšení (což může trvat i roky). Vždycky bude menší, či větší skupina lidí, která si nenechá otravovat život computerem na zápěstí nebo někde v kapse celej den. Hodinky řekněme ve své prosté podobě ("off-line") budou mít svý místo na světě pořád už z podstaty věci.

Off line hodinky. To je krásný moderní hodinářský terminus technicus.

Řeknu vám, že kuprikladu já a chytré hodinky se všemi těmi senzory se proste nemáme rádi Taky jsem si je pořídil čistě ze zvědavosti, dal na ruku a najednou cítil jakoby nepříjemné kousání až bodání na ruce pod dýnkem. Zřejmě to o mně zjistovalo nějaké zdravotní údaje, puls, tep, co já vím...jak upír z Feratu na zapesti.... Tak mi to protivné kousalo do ruky jak nějaký starý svetr a letěly zpět do krabice.:-))))))

To s mými mechanikami, to se máme moooc rádi. Ty si vezmu jakékoli na ruku a cítím se být sám sebou. Jako když si dříve muž musel vzít klobouk nebo spacirku. Bez nich jak nahý. - s nimi jako král.! A krom toho mě ohromne uklidňuje jejich tikot, když si je přiložím na ucho - to je taková strojková symfonie A dur.

 

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem martiste91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...