Přejít na obsah

Konec mechanických hodinek?


Doporučené příspěvky

Mechanické hodinky mají obrovskou výhodu, nezničí je EMP.

Kardiologové doporučují mechanické hodinky a nosit je na pravé ruce, aby byly dál od srdce.

Osobně nosím z ručičkových pouze mechanické, ruční nátah nebo automaty.

Z bateriových pouze s display (bez mechanických ruček), na střelbu a aktivity, kde by mechaniky trpěly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 188
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Osobně mám jedny z prvních quartz hodinek vůbec, Omega Megaquartz 32kHz. To jsou hodinky, které jsem si sám renovoval, mám k nim určitý vztah a ty si nechám, už kvůli tomu, že to, na rozdíl od Rolexek, není taková investice a neleží v tom taková hromada mrtvých peněz, která by se během pár let mohla totálně znehodnotit.

Tak ty máme taky ale pro mně to tedy investice byla a to veliká ale naštěstí je kdesi mám celozlaté takže vzhledem k cenám ocele zvláště v hodinářském průmyslu kde marže jsou vyšponované na neuvěřitelnou úroven jsem klidný...gold is the winner.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlato si svou hodnotu určitě podrží, přinejhorším pak člověku zůstanou hodinky, které sice nebudou mít prakticky žádnou hodnotu jako hodinky, ale to zlato na nich ano. Přžesně jak to dopadlo u "cibulí". Měl jsem v ruce celou řadu zlatých kapesních hodinek, ze kterých zůstaly pouze strojky v rámu, protože si z nich majitelé nechali nadělat snubáky a jiné šperky po tom, co jejich kapesní hodinky celá desetiletí ležely v šuplíku. Tohle se asi hned tak u náramkových hodinek nestane, ale až budou celá desetiletí nehnutě ležet v šuplíku, dojde řada i na ně... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pytláku, zeptam se.. Nějakou dobu tady ctu tvoje podivne litanie o konci Rolexu a mrtvych penezich, pak po padesati prispevcich vyhodis inzerat na Rolex.. kolik procent ti za tech 6 let vydelaly?

Předpokládám, že by to mohly být tyto: původní cena 105 t, nyní požadovaná 235 t. Holt mechaniky ztrácí hodnotu. Pokud je můj tip mylný, pak se samozřejmě omlouvám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic, nechme chytre pytlíky pytlikama.. zkusim pozitivnejsi notu..

 

Uz to tu padlo, jaky je asi vliv mechanickych hodinek na lidsky organismus... První hodinky (po objeveni chronomagu a restartu) jsem nosil jen do prace, odpoledne mi na ruce vadily... Pak jsem je casem sundaval az na noc... A poslední uz nakonec nesundavam, coz me samotneho prekvapilo.. ale pointa, velmi casto se mi stane, ze mam ruku na polstari a slysim tikot.. uplne zřetelně...asi jak je ucho pritlacene na polstar, tak to pak nejak dobre rezonuje... A hrozne me to uklidnuje.. snad se mi i lip spi.. :-)) a to mam potapky, ale strojek je slyset parádně.. k tomu občas nosim hodinky na vnitrni strane zapesti.. ten tikot a rytmus musi telo vnímat nejen sluchem... Co kdyz to je nyni muj kardio strojek.. muj život dostal rytmus... rad... energii... dokud mi hodinky slapou, tak se nikdy nezastavim... :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A nakonec... ten pan prezident a pak taky majitel, který s firmou kácení provádí, určitě na sobě budou mít drahé mechanické hodinky.

Kdyby nebyl prezidentem nebo majitelem firmy, tak má jiné, levnější a nebo žádné hodinky.

Všechno souvisí se vším a všechno je začarovaný kruh. Hlavně diskuze kolem toho je tenký led...

Ale jak říkavala prababička: "všeho s mírou". Tak teď jen otázka, jestli to vůbec jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic, nechme chytre pytlíky pytlikama.. zkusim pozitivnejsi notu..

 

Uz to tu padlo, jaky je asi vliv mechanickych hodinek na lidsky organismus... První hodinky (po objeveni chronomagu a restartu) jsem nosil jen do prace, odpoledne mi na ruce vadily... Pak jsem je casem sundaval az na noc... A poslední uz nakonec nesundavam, coz me samotneho prekvapilo.. ale pointa, velmi casto se mi stane, ze mam ruku na polstari a slysim tikot.. uplne zřetelně...asi jak je ucho pritlacene na polstar, tak to pak nejak dobre rezonuje... A hrozne me to uklidnuje.. snad se mi i lip spi.. :-)) a to mam potapky, ale strojek je slyset parádně.. k tomu občas nosim hodinky na vnitrni strane zapesti.. ten tikot a rytmus musi telo vnímat nejen sluchem... Co kdyz to je nyni muj kardio strojek.. muj život dostal rytmus... rad... energii... dokud mi hodinky slapou, tak se nikdy nezastavim... :-)))

Veľká myšlienka, ale hej hodinky musia tikať.

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pytláku, zeptam se.. Nějakou dobu tady ctu tvoje podivne litanie o konci Rolexu a mrtvych penezich, pak po padesati prispevcich vyhodis inzerat na Rolex.. kolik procent ti za tech 6 let vydelaly?

 

cca 15% p.a. CAGR :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Upřímně - oboje pojede vedle sebe, jen z mechanik se stává možná zase o kousek víc jen doplněk. Čtyři roky jsem majitelem a nosičem AW, jedniček a pak čtyřek. Předtím jsem tahal klasický hodinky podle nálady a použití - od Luminoxů na střelnici přes Fortisy MM až třeba po renovovaný Primky...a dneska? Zase jsem se časem vrátil od každodenního tahání AW přes střídání až k odložení AW a nošení "standardních" hodinek. Jako jo, na sport jsou AW fajn, na placení super...ale taky furt otravujou notifikacema (jo jde to vypnout, ale proč je pak mít...), musej se furt nabíjet, takže na víkend s powerbankou nebo aspoň nabíječkou... Asi holt stárnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechaniky Forever. Elektrické piano s milionem zvuků a automatickým bubeníkem a s doprovody je super na oslavu. Ale z piana leze vic muziky a i ten živý bubenik je lepší, s vůbec nemusí být tak přesný jako ten elektronický. Nedokonalost dává věcem duši. A co nemá duši, k tomu nemám vztah...

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tikot hodinek nám připomíná tlukot matčina srdce. První rytmus, který jsme vnímali... I když maminky mívají tak do 5000 za hodinu, ani 1.5 Hz. Tak to je spíš tempo klasického budíku..

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanické hodinky mají obrovskou výhodu, nezničí je EMP.

Kardiologové doporučují mechanické hodinky a nosit je na pravé ruce, aby byly dál od srdce.

Osobně nosím z ručičkových pouze mechanické, ruční nátah nebo automaty.

Z bateriových pouze s display (bez mechanických ruček), na střelbu a aktivity, kde by mechaniky trpěly.

Ondro a to si četl kde? To mě zajímá ...... mám na mysli ty kardiology

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dlouho jsem nekoukal na toto vlákno, teď jsem si dal chvíli práce a našel následující článek o tom, jak Apple drtivě poráží celou švýcarskou hodinkovou produkci: https://www.cnbc.com/2020/02/06/apple-watch-outsold-the-entire-swiss-watch-industry-in-2019.html

Navíc je evidentní, že švýcarští výrobci definitivně prohráli bitvu, co se týče jejich případných vlastních smartwatch, protože jim chybí ekosystém. Apple má hodinky propojené s dalšími svými zařízeními, tedy hlavně telefony, ale také sluchátky Airpods atd. Jediná cesta by byla nakoupit od Apple "strojky" jako to udělal Tag Heuer se Seiko, ale to neklapne, protože Apple svoji technologii určitě nedá z ruky. 

Pokud k tomu všemu přidáme fakt, že exporty švýcarských hodinek klesly v roce 2019 o třináct procent, 2020 pro ně bude čistá katastrofa a to je začátek opravdového konce mechanických hodinek, zůstanou pouze ty sběratelské, ale s dorůstajícími generacemi mechaniky postupně skončí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, máš pravdu, Pytláku,

tedy za předpokladu, pokud se na výzkum chlapské duše dá použít metoda extrapolace. Nedá, opravdu ne.
S nadějí hledím na obory, jimž fandíš - ty by při tomto vývoji čekal stejný osud, tak buďme optimisty.

Ne každý chce, aby jeho hodinky byly chytřejší než on, a ještě o jeho aktivitách pravidelně referovaly do Číny ;o)

 






 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...