Přejít na obsah

Benefit plus - cafeterie?


Doporučené příspěvky

Zdravím vážené a zkušené chronomagy! V práci máme nový benefit v podobě cafeterie (benefit plus). Kromě toho, ze nám tam dávají nějaké bodiky ročně se nove umožňuje i tzv. Salary swap, s to až do výše 20k měsíčně. Můžete si proste do kafeterie převést část mzdy, která se pak osvobodí od daně a plateb na ZP a SP. Teoreticky tedy za 1000 Kč z hrubé mzdy dostanete 1000kc k utrate v kafeterii. Což je zhruba o 31% vyhodnejsi, než si to nechat vyplatit v čisté mzde (cca 670kc).

Mate s tím někdo zkušenost a doporučili byste něco opravdu zajímavého jak tento benefit chytre a vyhodne použivat? Nabídka bene+ je samozřejmě omezena. Díky předem za tipy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Za mě jsou tyhle benefity spíš hovadina, nicméně mám v práci něco podobnýho od Edenred tak se tomu nevyhnu. Dá se to použít na dovolenou (do 20k ročně), já za to kupuju suplementy (na pilulka.cz), léky (Dr. Max), blbosti přes slevomat a když není zbytí, dá se nějaká část hodit na stravenkovou kartu. Údajně se s tím dá platit i v Grand Optical kde mají i elektro atd. Ale jak říkám, je to taková z nouze ctnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás na Edenred kartu posíláme zaměstnancům příspěvek na dovolenou. Dříve se to posilalo do mzdy. Takhle je to výhodnější. Ne každému to ale vyhovuje. Dělnickým profesním to posíláme nadále do mzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame v praci prave taky Benefit plus. Salary swap ale nevyuzivam. Pokud si prevedes ze mzdy 1000Kc, tak dostanes 1000 bodu na benefit ucet. Ovsem vetsina nakupu se tam provadi kurzem 1,2, takze stejne tech 1000 bodu utratis za nakup v hodnote 833 Kc, pocitam-li spravne. Vyjimkou je akorat penzijko a stravenky tusim. Tam je to kurzem 1,0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vedu HR a zrovna řešíme zavádění cafeterie u nás, pouze zatím pro nás vychází líp Sodexo, ale to je v zásadě jedno, protože ty systémy jsou velmi porovnatelný. Hlavní výhoda je flexibilita, protože každý zaměstnanec má jiné potřeby a očekávání a tímhle to jde aspoň trochu srovnat, že každý má stejný příspěvek a využije ho, jak potřebuje. U nás konkrétně se například řešilo, že příspěvek na předškolní péči nevyužije každý a diskriminujeme tím lidi co nemají děti a bereme benefit těm, kterým děti již odrostly (na školení péči už pak příspěvek není).

 

Nicméně souhlasím, že je to v zásadě jiná forma dávání peněz lidem a je to do jisté míry zbytečněj přežitek doby a sociálního systému, stejně jako například stravenky. Jen když ekvivalent dáte lidem do výplaty, aby čistého dostali od firmy stejně, tak jsou stejně pořád nespokojení, protože v hospodě s kamarádama si pak porovnávají kdo má větší....stravenku.

 

Ale hlavně k dotazu, výhodnější to opravdu je, ale málo kdo s tím umí pracovat (moje osobnostní nastavení s tím taky neumí pracovat, ale nemyslím si, že to je blbost, naopak). I proto se to nastavuje tak, že tam něco dá firma každému by default, ale pak je možnost tam převádět část výplaty.

 

V obecné rovině tím jde platit volnočasové aktivity (kultura, sport, dovolená max 20k ročně), vzdělávání (různý kurzy, knížky, školné dětem, ...) a zdraví (některý karty mají nasmlouvaný zařízení, kde je to dobrý hlavně pro expaty bez češtiny, léky, preparáty, masáže...) a samozřejmně stravenky, kde je ale tuším denní limit 500,-. Když se to člověk naučí, tak přes to dokáže protáhnout celkem dost peněz a ušetřit tak opravdu dost na daních, nicméně to je potřeba se nad tím trochu zamyslet a právě proto to není pro všechny, lidi to cítí jako omezení, jiní jako skvělou příležitost.

 

Většina poskytovatelů umí i to, že když není dané zařízení v jejich síti (pamatuju si určitě Edenred, Sodexo), tak to umí proplatit na fakturu z dané "peněženky". Problém je to, že si za to berou něco navíc od zaměstnavatele (provize navíc, nepočítá se to do objemu prostředků pro slevu atd.)

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame v praci prave taky Benefit plus. Salary swap ale nevyuzivam. Pokud si prevedes ze mzdy 1000Kc, tak dostanes 1000 bodu na benefit ucet. Ovsem vetsina nakupu se tam provadi kurzem 1,2, takze stejne tech 1000 bodu utratis za nakup v hodnote 833 Kc, pocitam-li spravne. Vyjimkou je akorat penzijko a stravenky tusim. Tam je to kurzem 1,0.

Na Penzijko se to tváři jako příspěvek zaměstnavatele, takže ti hrozí dan 15 % pokud to nevyberes déle než v 60ti a jen formou penze na tři roky a déle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vedu HR a zrovna řešíme zavádění cafeterie u nás, pouze zatím pro nás vychází líp Sodexo, ale to je v zásadě jedno, protože ty systémy jsou velmi porovnatelný. Hlavní výhoda je flexibilita, protože každý zaměstnanec má jiné potřeby a očekávání a tímhle to jde aspoň trochu srovnat, že každý má stejný příspěvek a využije ho, jak potřebuje. U nás konkrétně se například řešilo, že příspěvek na předškolní péči nevyužije každý a diskriminujeme tím lidi co nemají děti a bereme benefit těm, kterým děti již odrostly (na školení péči už pak příspěvek není).

 

Nicméně souhlasím, že je to v zásadě jiná forma dávání peněz lidem a je to do jisté míry zbytečněj přežitek doby a sociálního systému, stejně jako například stravenky. Jen když ekvivalent dáte lidem do výplaty, aby čistého dostali od firmy stejně, tak jsou stejně pořád nespokojení, protože v hospodě s kamarádama si pak porovnávají kdo má větší....stravenku.

 

Ale hlavně k dotazu, výhodnější to opravdu je, ale málo kdo s tím umí pracovat (moje osobnostní nastavení s tím taky neumí pracovat, ale nemyslím si, že to je blbost, naopak). I proto se to nastavuje tak, že tam něco dá firma každému by default, ale pak je možnost tam převádět část výplaty.

 

V obecné rovině tím jde platit volnočasové aktivity (kultura, sport, dovolená max 20k ročně), vzdělávání (různý kurzy, knížky, školné dětem, ...) a zdraví (některý karty mají nasmlouvaný zařízení, kde je to dobrý hlavně pro expaty bez češtiny, léky, preparáty, masáže...) a samozřejmně stravenky, kde je ale tuším denní limit 500,-. Když se to člověk naučí, tak přes to dokáže protáhnout celkem dost peněz a ušetřit tak opravdu dost na daních, nicméně to je potřeba se nad tím trochu zamyslet a právě proto to není pro všechny, lidi to cítí jako omezení, jiní jako skvělou příležitost.

 

Většina poskytovatelů umí i to, že když není dané zařízení v jejich síti (pamatuju si určitě Edenred, Sodexo), tak to umí proplatit na fakturu z dané "peněženky". Problém je to, že si za to berou něco navíc od zaměstnavatele (provize navíc, nepočítá se to do objemu prostředků pro slevu atd.)

Naprostý souhlas.

Jsem zaměstnancem jedné z výše uvedených firem, a využití je bohaté.

Vzhledem k tomu, že jsem dříve pracoval v sektoru, kde se na zaměstnance kašlalo, je to příjemná změna.

Nakupovat za kafošku se dá i na eiffel optic a pilulce, třeba. I s proplácením faktur mám zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Penzijko se to tváři jako příspěvek zaměstnavatele, takže ti hrozí dan 15 % pokud to nevyberes déle než v 60ti a jen formou penze na tři roky a déle.

 

Opravdu? Pokud vím, tak u nás se řeší i změna pracovní smlouvy, kde souhlasíš s výplatou části mzdy v naturálním plnění. Pokud tedy přijmu naturální plnění v podobě bodíků a pak si vyberu, že to pošlu na penzijko, jde o příspěvek zaměstnavatele na penzijko nebo o příspěvěk zaměstnance? :)

 

 

Jinak jsem z toho právě celkem rozpačitý. Obávám se, že to zvýší mou spotřebu za blbosti a že partneři v programu jsou právě nějakým koef. naboostovaní tak, abych nakonec kupoval službu o trochu dráže u partnera, kterého jsem si svobodně nevybral, ale vybrat musel, protože jen ten je v nabídce bene+. Na pilulku se kouknu, máme tam i knihy dobrovský a martinus, takže alespoň něco. Škoda, že nemají dohodu s booking.com :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, ale jedná se do budoucna i s dalšími obchody...a to velmi zajímavými. 

Já na Pilulce naposled kupoval zastřihovač na vousy. :)

 

Tak uvidíme. Ten zastřihovač přes pilulku z benefitního programu prošel? Jestli to správně chápu, i když se do partnerů dostane třeba ALZA, budeš si na ní přes bene program koupit pouze knížky, léky nebo zájezd...Cokoliv, co je mimo sekci zdraví, vzdělávání, cestování a rekreace, péče o děti, kultura a sport a penzijko, je v rozporu s pojmem "osvobozená plnění"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, prošel.

Nevidím do všeho, nejsem obchoďák, ale ty jmenované obchody podmínky obchází, a určují si , kam jaké zboží spadá (za vyšší cenu, samo).

Co se týká zdraví, jde karta uplatnit u Dr. Maxe.Na dovolenou zase funguje Invia...atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Edenredu funguje Slevomat, zatím jsem to ale nezkoušel. (samozřejmě by ta akce měla spadat do uznatelné kategorie).

Jinak jestli to projde nebo ne záleží na tom, pod jakým kódem je zboží vedeno. Pokud kód odpovídá tomu, co povoluje karta, pak by to projít mělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Edenredu funguje Slevomat, zatím jsem to ale nezkoušel. (samozřejmě by ta akce měla spadat do uznatelné kategorie).

Jinak jestli to projde nebo ne záleží na tom, pod jakým kódem je zboží vedeno. Pokud kód odpovídá tomu, co povoluje karta, pak by to projít mělo.

Slevomat mám vyzkoušený, funguje.

 

Na pilulka.cz běžně za edenred kupuju doplňky stravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu? Pokud vím, tak u nás se řeší i změna pracovní smlouvy, kde souhlasíš s výplatou části mzdy v naturálním plnění. Pokud tedy přijmu naturální plnění v podobě bodíků a pak si vyberu, že to pošlu na penzijko, jde o příspěvek zaměstnavatele na penzijko nebo o příspěvěk zaměstnance? :)

 

Aby to měl zaměstnavatel osvobozené od dani, tak to tak je. Případně by to musel dotovat a pak by to pro něho bylo to samé jako mzda, což nevím proč by si zbytečně zvedal náklady. Třeba to mate jinak, tohle mi řekla kamarádka z našeho HR.

 

U nas to takto je. Proto nevyuzivam. Smysl to dává na útratu za vzdělávání, zdraví, dovolené, jinak ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom, jestli to máš za co utratit, zrovna kamarád si za to dnes kupoval potápěčskou automatiku. Ale nedostal 10 % slevu, kterou jsem dostal já, když jsem si tam kupoval něco jiného normálně kartou (a to mi ta karta ještě vrací 1 % :D ). Ale vlastně ji kupoval jen proto, že neměl ty peníze za co jiného utratit, zas tak moc se nepotápíme, na ušetřeném půjčovném ji má zpět tak za 5 let (a to má jednu z těch nejlevnějších a nepočítáme pravidelný servis).

 

Zkrátka stravenky, benefit body, poukázky,... nikdy nemají stejnou hodnotu jako peníze. Pokud ale máš možnost je rozumně utratit (ideálně za to, co bys kupoval stejně), tak proč ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Penzijko se to tváři jako příspěvek zaměstnavatele, takže ti hrozí dan 15 % pokud to nevyberes déle než v 60ti a jen formou penze na tři roky a déle.

Ono se to netvari, ale je jako prispevek zamestnavatele.

 

Ze zbytku jsem ale prekvapen. Jsem zmaten s tim ?dele?, tak si to chci ujasnit. 15 % dan pokud to nevyberu nejpozdeji v 60 letech? Tzn. ze to pred sedesatkou musim vybrat? Vzdyt to nebudu v duchode jeste dalsich 10 let!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...