Přejít na obsah

Benefit plus - cafeterie?


Doporučené příspěvky

Když už jsme u těch benefitů - překvapuje mě, jak málo firem využívá benefity, které je nic nestojí. Třeba pouhá možnost převodu dovolené do dalšího roku, v některých firmách neřešitelný problém. Naopak v jedné, kde jsem pracoval jsem si dojednal (nakonec nevyužil) "dovolenou na dluh", tedy že bych si vzal dovolenou z příštího roku :D.

Nechce se mi to hledat, ale neomezuje to zakonik práce... ? V tomto neni naprosta volnost...

 

Navic chceš resit odchody lidi, kteri maji precerpanou dovolenou a doplacet za ne pojisteni ? .. opet to berte optikou velke firmy... Kazdy druhy mesic mame nekoho takoveho... A pak ty dluhy z lidi doluj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když už jsme u těch benefitů - překvapuje mě, jak málo firem využívá benefity, které je nic nestojí. Třeba pouhá možnost převodu dovolené do dalšího roku, v některých firmách neřešitelný problém. Naopak v jedné, kde jsem pracoval jsem si dojednal (nakonec nevyužil) "dovolenou na dluh", tedy že bych si vzal dovolenou z příštího roku :D.

 

Patriku, to je sice fantastickej nápad, ale bohužel při aktuální legislativě to není tak jednoduchý. Je to dovolená na zotavenou a chodí kontroly z úřadu práce na čerpání dovolené a chtějí vidět i plán dovoené pro zaměstnance (takže zaplánovanou dodolenou v budoucnu). Správně má firma zajistit, že si člověk dovolenou vybere v roce, kdy mu na ni vznikl nárok a nic by se nemělo převádět (a pokud se převádí moc, tak chtějí vědět důvody proč). Pro případné převody zase fungují pravidla, která opět definuje zákon, takže proplácení primárně nejde (ochrana zaměstnance, pod jejíž záštitou se tu páchají ještě větší zhovadilosti viz pravidla pro home office) a zaměstnanec si ji musí vybrat. Proplácí se vlastně jen při odchodu a i tam zákon definuje možnost, že nevybranou dovolenou by si zaměstnanec mohl převést k novému zaměstnavateli, jen jsem to v praxi neviděl, většinou se to spíš řeší tak, že ji zaměstnanec vybere na konci výpovědní lhůty.

 

Vybírání dovolené dopředu proč ne, ale bez "úpravy" záznamů docházky to zase neuděláš. Ten rok, kdy čerpáš navíc je ještě řešitelný (například překážky na straně zaměstnavatele), ale jak zajistit další rok to čerpání jinak, než že budeš chodit do práce a vykáže se ti "fiktivní" dovolená atd. V případě odchodu z práce dřív, než ti vznikl nárok na dovolenou, kterou si již čerpal se to řeší celkem jednoduše, protože se proplacené dny dovolené, na které zaměstnanec ještě neměl nárok, strhnou z výplaty.

 

Mě se ve firmě povedlo zavést 30 dní volna, které máme jako 20 řádnou dovolenou a 10 "free days", čímž se snažíme právě eliminovat problém s převody a taky je to malá příprava na to, aby šla případně zavést neomezená dovolená (jednoduše bude těch dní mimo zákonnou dovolenou třeba 100). Tyto dny teda firma nepřevádí a při odchodu neproplácí, protože motivace není tahat z firmy peníze, ale naopak dát lidem prostor mít víc volna, když ho potřebují (relaxovat, věnovat se rodině, ...). Zároveň tam pak jde jednoduše realizovat i ty převody rok dopředu a zpět, když je potřeba.

 

Když už jsme u toho, tak se nabízí třeba i možnost čerpat dovolenou ve zkušebce, což mi přijde jako rozumný, jen to spousta firem nechce řešit, protože s tím je nějaký papírování navíc, když by zaměstnanec odešel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme v práci Benefit plus. Na začátku roku jsem si musel vybrat, jestli dostanu o od firmy 20k na dovolenou a nebo budu chtít dovolenou řešit přes Benefit plus. Abych neuplatnil obě výhody, což se ze zákona nesmí. I když jsem dovolenou přes firmu nechtěl využít, zvolil jsem nastavení, že nebudu přes BP čerpat. Chodí mi tam 500kc měsíčně, tak to bych se dočkal v důchodu. Hodlal jsem chodit tady kousek na thai masáže, ale v dubnu se prý změnila legislativa a masáže spadají do rekreací. To mě nasralo, jednak mi to přijde jako blbost a taky, že se to událo dodatečně a bez varování. Tak jsem si koupil za 5k brýle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Jedině chytré hodinky na pilulka.cz, co se týče Benefit plus. Na tomto eshopu můžeš koupit cokoliv ze sortimentu za Benefit Plus, nehledě na to, jaký disclaimer se tam píše. Hojně se to využívalo v jedné společnosti Velké čtyřky, dal se tam takto koupit např. i mop, parfémy z šedého trhu apod, "za hrubé" za salary swap. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, sancerre napsal:

Jedině chytré hodinky na pilulka.cz, co se týče Benefit plus. Na tomto eshopu můžeš koupit cokoliv ze sortimentu za Benefit Plus, nehledě na to, jaký disclaimer se tam píše. Hojně se to využívalo v jedné společnosti Velké čtyřky, dal se tam takto koupit např. i mop, parfémy z šedého trhu apod, "za hrubé" za salary swap. 

Jojo, v jedne z nich jsem donedavna byl a na pilulce delal nakupy zcela neomezeny kategorii.

A treba ve Foto Skoda jsem se dohodl, ze mi vystavi ucet na foto kurz (na ktery jediny tam ty body plati), ale realne jsem koupil fotak :). Takze jde leccos, akorat hodinky asi fakt ne 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20000 na dovolenou a rekreaci jinak to není omezený. Jinak za mě - taky to používám víceméně jen na pilulce, kino, lékárna, párkrát slevomat. Hodinky jsou bez šance, ale tuším že za edenred šlo nakupovat na Grand Optical eshopu kde býval různej sortiment včetně her a elektroniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dival jsem se jeste na ten Eiffel Optic - v Benefit Plus programu ho sice mame, ale nevztahuje se to na objednavky z e-shopu. Uz jsem se tesil, ze si objednam jedny tritiove Luminoxy, a nic. No a na Pilulce je ten vyber sporttesteru zalostnej, jedny Garminy a par Samsungu jinak nejake no name znacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...