Přejít na obsah

První automaty do 30 tis.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 141
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Zkusenost s temito konkretnimi hodinkami nemam, ale Archimede obecne jako znacky bych se nebal. Mel jsem jedny jejich pilotky a kvalita dobra, hezky zpracovany pouzdro. Strojky pouzivaji nejcasteji eta/unitas. Jejich hodinky prodaval dlouho i Chronoshop, ted s nima konci a maji na ne vyprodeje, koukni na jejich stranky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, ducenstvo78 napsal:

Zkusenost s temito konkretnimi hodinkami nemam, ale Archimede obecne jako znacky bych se nebal. Mel jsem jedny jejich pilotky a kvalita dobra, hezky zpracovany pouzdro. Strojky pouzivaji nejcasteji eta/unitas. Jejich hodinky prodaval dlouho i Chronoshop, ted s nima konci a maji na ne vyprodeje, koukni na jejich stranky. 

Děkuji za info. Jj, tam už jsem byl. Mám to tak nějak projíté křížem krážem. Snad něco brzy seženu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este jeden navrh: ORIS BC3. Nezavisla svajciarska firma, kvalitne spracovanie, dobre ceny (model na obrazku ma aktualne cenu v SR 1200€, teda cca 30 000 CZK), na chrono 24 z EU cca 1000€)

image_172002_19_v1-550x550_28991.gif

Upraveno uživatelem Jaem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Jaem napsal:

Este jeden navrh: ORIS BC3. Nezavisla svajciarska firma, kvalitne spracovanie, dobre ceny (model na obrazku ma aktualne cenu v SR 1200€, teda cca 30 000 CZK), na chrono 24 z EU cca 1000€)

image_172002_19_v1-550x550_28991.gif

Jsou fajn, jen prosím pročítat to vlákno... Jen jsem plynule navázal na to svoje původní a doplnil jsem o další požadavky, hlavní roli hraje kompasová luneta. Jinak ty automaty do 30 už mám 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych mohl pokračovat v hledání a zkoušení, tak jsem to zde znovu otevřel. Teď tedy taková složitější otázka: je rozumné si koupit Seika (Prospexy) za 25 až 30 tisíc? Nemyslím to špatně, ale kvalitu Seika v těchto cenových vodách vůbec neznám. Zatím jen čtu a sleduji videa, obrázky... naživo jsem ještě neměl možnost. Předem díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jesli budeš kupovat Seiko, tak jedině naživo v obchodě. A pořádně si prohlédnout jak sedí indexy, to je poslední dobou achilova pata jejich. Jinak zpracování, tah, strojky, všecko v pohodě, aj u nejlevnějších pětek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není Prospex jako Prospex, jednak cenové rozpětí je velmi široké a stejně tak variabilita osazovaných strojků. Osobně bych koukal po hodinkách s kalibrem 6R35, který má zajímavou rezervu nátahu 70 hod., na rozdíl od klasických levnějších 4R35.

Pokud budeš nakupovat v některém ze spřátelených e-shopů, určitě můžeš požádat o kontrolu hodinek před odesláním, zda všechno lícuje a nejsou tam nějaké další vady.

A k té otázce, zda je rozumné kupovat Seiko za 25-30 tis., neexistuje jednoznačná odpověď. Některé modely za to stojí, některé jsou jen další z nespočtu variací a "limitek" na legendární modely z druhé poloviny minulého století.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj osobní názor, že nestojí.. za 25/30 se tu prodávaj i Oris Aquis, Mido Ocean Star. Teď jsou byly Certiny limitky se želvou za 15 nebo kolik.. za 35 tu kolega prodává Rado Captain Cook...všechno top potápky kde všechno sedí jak má.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestihl jsem edit: nebo Chr.Ward C60 Trident pro ;) ty jsem taky měl a supr! Zpracování 1a. Kupováno tu na fóru v 40mm, černý cifr na tahu za 16k. Srovnání se Seiko jen krátce..  měl jsem jak Želvy STO tak new Samuraje STO Dark manta. Želvy teda asi bez problému, tam mi vše sedělo, ale ty Samuraje bohužel. 

Tah Ward vs Seiko 1000a1 ve prospěch Wardu, tah pro Samuraje "šusťák". Ward Luneta, safír..extenze bez sundání tahu..prostě oproti Seiko jinej vesmír, alespoň za mě. Seiko jinak mám rád, ty želvy STO byly moje první lepší a byly fajn, jen jsem je musel potunit keramikou a safirem. Tak mě neukamenujte :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...