Přejít na obsah

První automaty do 30 tis.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 141
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pánové, děkuji za reakce. Tah a sponu Wardů znám, za mě super. Seiko znám tak maximálně perfektní lumi, dobrá cena a strojek 4R35. Aktuální Seika jsou přesně z té řady co zde nabízí Harwey, tedy stroj 6R35 (mám je v záložce 🙂)... jen mě překvapuje ta velká odchylka -15/+25. Sinn, ty mě úplně neoslovují resp. ne potápky. No a Lonžiny ty mě berou asi nejvíc, ale tam se to ve mě pere starý model vs. nový model.

Prostě jde mi o to, že když to jsou Prospexy za 25-30, tak snad už to musí být trochu víc muziky. Moc špatných názorů jsem neslyšel a neviděl, ale našly se výjimky, kdy lícování, symetrie atd. nebylo úplně ok. Prostě za mě je ta řada SPBJ 143, 147, 149... velmi povedená, ale tak váhám no. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Zdenek1307 napsal:

Pánové, děkuji za reakce. Tah a sponu Wardů znám, za mě super. Seiko znám tak maximálně perfektní lumi, dobrá cena a strojek 4R35. Aktuální Seika jsou přesně z té řady co zde nabízí Harwey, tedy stroj 6R35 (mám je v záložce 🙂)... jen mě překvapuje ta velká odchylka -15/+25. Sinn, ty mě úplně neoslovují resp. ne potápky. No a Lonžiny ty mě berou asi nejvíc, ale tam se to ve mě pere starý model vs. nový model.

Prostě jde mi o to, že když to jsou Prospexy za 25-30, tak snad už to musí být trochu víc muziky. Moc špatných názorů jsem neslyšel a neviděl, ale našly se výjimky, kdy lícování, symetrie atd. nebylo úplně ok. Prostě za mě je ta řada SPBJ 143, 147, 149... velmi povedená, ale tak váhám no. 

Nový Longiny HCQ super volba taky! Starý se mi nelíbí vůbec...kombinace indexů čárek s tečkama mi přijde šílená.. ale jsou tu celkem oblíbený a má je mrak kluků, tak asi jen můj trouble :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Spongebob napsal:

Nový Longiny HCQ super volba taky! Starý se mi nelíbí vůbec...kombinace indexů čárek s tečkama mi přijde šílená.. ale jsou tu celkem oblíbený a má je mrak kluků, tak asi jen můj trouble :)

Mně se zas nelíbí nové. S těmi tečkami přilepenými na samý okraj prázdného cifru... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plechový lunety, to je taky téma samo o sobě. Na začátku mého chronobláznění to bylo pro mě no-go, ale budget nehrál v můj prospěch. To se časem začalo postupně vylepšovat a tím jak jsem zkoušel všechno možné jsem si vlastně uvědomil, že ta plechová vložka vypadá v 80% na hodinkách líp. Má to i výhodu, že když se Ti ji podaří křápnout je to relativně levně opravitelné. Keramická bude dražší, ale hlavně se leskne jak psí kulky. Chtěl jsem tím jen říct, že dnes už preferuji cokoliv jiného než keramiku 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, existují i výjimky. Myslím, že jsi chtěl napsat Pelagosy, protože BB mají plech, ale v podstatě s Tebou souhlasím. Nic se tam neleskne a nemusíš mít strach, že ji poškrábeš. Ne všude si dokážu představit plechovou lunetu, někde by se ani nehodila. Třeba namátkou nové PO nebo SMPc. Tam by to dle mého vypadalo vyloženě divně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyo právě plechovka se ošoupe a poškrabe jak nic..oproti tomu je keramika "nezničitelná".

Navíc raději uvítám na hodinkách i jiný materiál než plech... to samý sklo krom safíru mi taky nesmí do baráku. 100 lidí 100 chutí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak to pomôže

mal som SPB079 čo je v podstate to iste ako SPB077 len na kaučuku a za mňa to boli super nositeľné potápky puzdro klame telom má síce 44mm ale opticky aj pocitovo sú tie hodinky menšie naozaj toho sa netreba báť. máju super Lumi jednu z naj aké som na Seikách zatiaľ mal. Majú pekne Zaratzu leštenie na bočných hranách púzdra fajn hodinky jedine čo mi začalo vadiť bol dizajn ručičiek (môj problém) preto u mňa nevydržali, ale inak som nemal výhrady :)

dokonca sa sem tam pohrávam s myšlienkou žeby som si ich znova kúpil len vymenil ručičkový set za iný videl som to na videu a vypadalo to o dosť lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 12. 2021 v 10:37, Zdenek1307 napsal:

Ještě, že mi v tom deláte větší hokej 😀

Ale je pravda, že i toto řeším.

Jinak včera jsem narazil na dobré video, kde jsem cítil taky absolutní nerozhodnost 🙂 Takže vůbec nepomohlo. 

SPB 143 vs SPB 187

 

Seika mě málokdy osloví, ale SPB 143 vypadaj faakt dobře a nejedno video na yt je označuje jako ideální "one watch"

Upraveno uživatelem Ace.667
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Ace.667 napsal:

Seika mě málokdy osloví, ale SPB 143 vypadaj faakt dobře a nejedno video na yt je označuje jako ideální "one watch"

A sedí jim indexy? Tady už by snad mohly..

Hodiny za 30k a ani se neobtěžují signovat korunku..to mě u Seika taky šíleně vadí. Nesignovaná korunka je podle me ok tak u quartzu do 10k.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě to, nevím, zda se dokážu přenést přes tu vlnu všeho, co kolem Seika je... tím mám na mysli to, co všechno jsem se dočetl a viděl... já jsem v tom rozhodování hrozný pako, to se přiznám. Přitom když jsem měl první Seika za nějakých 7 tisíc na lítačku, tak byly perfektní. Ale když čtu, že Seika za třicet perfektní nejsou nebo nemusí být, tak zase nevím 🤬

Nezbývá než se vydat na průzkum a nechat se omámit kouzlem okamžiku, prostě tím, jak bude mozek reagovat, až si nějaký dám na ruku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...