Přejít na obsah

LÜM-TEC V5


Vit

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 218
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Po nějaké době, kdy jsem měl pouze dvoje hodinky značky LÜM-TEC jsem dospěl k přesvědčení, že bych měl sbírku zase dostat na mé oblíbené číslo 3. Přestože mám i pár hodinkových kousků, které pochází od věhlasnějších značek, pro tuto malou americkou hodinářskou firmu mám slabost, protože nesází pouze na svůj hlavní trumf (luminiscenci), ale nebojí se experimentovat ani v materiálech a tvarech pouzder.

Takže co se značky týká, jsem měl jasno, otázkou byla pouze volba správného modelu. To jsem měl ztíženo tím, že už dvoje LÜM-TEC mám doma (model M8 a B19).

Volil jsem mezi modely, které mě zaujaly následujícími vlastnostmi:

   M82 ? nositelná velikost (42mm) a hezká barvou luminiscence (tzv. old radium), kombinace broušených a leštěných povrchů pouzdra

   M80 - sendvičový číselník, zajímavá povrchová úprava pouzdra (gunmetal)

   V5 ? zajímavé pouzdro, celoluminiscenční číselník

První dva modely jsem nakonec vyloučil, protože je tvar pouzdra příliš podobný mým volfram-carbidovým M8.

Po komunikaci s firmou KB Time (zástupce LÜM-TEC pro EU) jsem se ujistil, že je ještě nějaký kousek z limitované edice k dispozici. Potom už nezbývalo nic jiného než nervózně vyhlížet pošťáka.

I když jsem měl hodinky se stejným pouzdrem dříve (viz mé vlákno o modelu V1), přesto jsem byl velmi příjemně překvapen zajímavým tvarem pouzdra, perfektním antireflexem (srovnatelný s Breitlingem) a také luminiscenčním číselníkem, ale vezmu to hezky po pořádku:

 

Pouzdro

Velmi zajímavý, s ničím jiným nesrovnatelný tvar. Hezká kombinace broušených a leštěných ploch. Efektní jsou 4 šroubky na lunetě. Díky atypickému tvaru je přiléhají řemeny hezky k pouzdru (část pouzdra u řemenu je rovná, ne kulatá, jak je tomu u většiny pouzder).

 

Sklo

Plochý safír s báječným oboustranným antireflexem, který má modrý nádech.

 

Korunka

Tak akorát velká, plasticky signovaná.

 

Dýnko

Prosklené, safírové sklo.

 

Číselník

Společně s tvarem pouzdra je to ta nejzajímavější část hodinek. Struktura je charakteristická pro  použitý luminiscenční nátěr. Díky obsaženému pigmentu je nepravidelně hrbolatá. Když jsem přemýšlel, k čemu bych povrch přirovnal, napadla mě krupice. Kontrastem k číselníku je výplň indexů a ruček, která je velmi hladká. Indexy jsou velmi plastické a orámované leštěným nerezem. Díky tomu se v závislosti na světelných podmínkách orámování buď krásně leskne, nebo splyne s černou barvou indexů. Číselník je nezvykle hluboko a po jeho obvodě je sešikmená minutová stupnice.

 

Ručky

Hodinová a minutová velmi masivní, sekundová jemná.

 

Strojek

Osvědčená Miota 9015 (mám tento strojek v B19 a ty jsou mými nejpřesnějšími hodinkami).

 

LÜM-TEC V5 jsou velmi zajímavé hodinky, které bych označil jako casual. Myslím, že budou budit pozornost, stejně, jak jsem byl zvyklý u modelu V1.

 

Nakonec bych rád poděkoval Robertovi z KB Time, který mi jako příjemné překvapení zařídil velmi zajímavé sériové číslo 55.

post-1538-0-02632000-1566068418_thumb.jpg

post-1538-0-96599000-1566068425_thumb.jpg

post-1538-0-78890400-1566068430_thumb.jpg

post-1538-0-65184800-1566068436_thumb.jpg

post-1538-0-17861700-1566068444_thumb.jpg

post-1538-0-10669500-1566068451_thumb.jpg

post-1538-0-40553700-1566068458_thumb.jpg

post-1538-0-89617000-1566068469_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...