Přejít na obsah

spadlá stropnice VR6


Doporučené příspěvky

Zdravím kolegové,

 

nechal jsem vyčistit interiér mýho hobýka a odlepila se stropnice, po přečtení "všech" možných článků, od volby lepidla, látky, pracovních postupů, atd. jsem usoudil, že to asi svépomocí nedám, nejsem si úplně jistý manuální zručností :-(

 

po telefonátu s kontaktem http://www.calounictvi-janik.cz/, mi pan majitel sdělil, že udělá, ale cena 5-6 tisíc .

 

nemáte nějaký tip, zkušenost, neřešil už někdo z vás ?

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co varianta sehnat jetou na vrakáči?

Nejhorší bude montáž, ven a dovnitř. Soused je čalouník a občas ho vidím jak se s tím drbe ven z auta a pak to dává zpátky. U Jaguára v sedanu musel dát pryč čelní sklo aby vyndal stropnici.

Anebo vzít injekční stříkačku s jehlou a napíchat to lepidlem pod látku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď sem dočet několikastránkové vlákno, poznatky:

 

- starou z vrakáče nedávat, většinou vydrží už stejně krátký čas a problém je tu opět, to lepidlo prostě vysychá a tady se jenom urychlilo tím namočením

- borec co to doma dělal a zakládal vlákno rok u 2014 v posledním příspěvku konstatoval, že všechno stejně spadlo a teď už dáví dělat u čalouníka a bez problému, na všechno záruka a drží

- vstupní náklady lepidlo, materiál, různý válečky, respirátor, bílý rukavice sou prý cca 2500 ... plus čas a pakárna práce

 

takže to dám dolů, vyndat to jde pátýma dveřma, mám zjištěno a k čalouníkovi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, ale nebude to asi až taková sranda

 

http://landroverforum.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=26089&sid=f54e625f61a706d4f0a40924bd57442c

 

poslední post viz vlákno výše, kdyby se nechtělo tím prolízat

 

Ten molitán tam od výroby vydržel 25 let a nebojím se ho použit znova. Jinak už jsem i já, jako zakladatel tohohle vlákna a pisatel návodu, přešel k čalouníkovi: Za tu drbačku to nestojí a ty v masce stříkané dvousložkové lepidla, které on používá opravdu doma simulovat nehodlám. Jeden těch dvou stropů mi spadl po necelém roce, druhý je v autě, které v podstatě z garáže skoro nevyjíždí a když jsem o těchle zkušenostech vyprávěl čalouníkovi, tak se začal nahlas smát a že tu mou stropnici opře o další dvě od takových domácích kutilů, kterým to spadlo, když to poprvé nechali na parkáči u hypermarketu na slunci...Látku si nadále sháním sám, čalouník mi odveze stropnici, očistí, nalepí látku a doveze. Já to zas namontuju, po namontování mi ji ještě finálně vyčisti od případných žmolků nebo zbytků lepidla. O penězích se vůbec nebavím, když jsem si spočítal kolik vycházely 3 pixly toho lepidla, rukavičky, váleček, celej den v čudu...tak jsem mu ještě nechal slušný díško.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je super kolik je tady zase chytráku, který tomu hovno rozuměj.

Měl jsem to samé  před lety na New Beetle Turbo s a když mi to jeden takovýhle chytrák přilepil a lepiidlo mi prosáklo skrz vypadalo to opravdu moc hezky.

Jediná šance je vyndat to ( většinou servis, je to jistota a pátými dveřmi stropnici ven, poté to čalouník  celé udělá od začátku s novou látkou které se prodávají

 

Ta stropnice je totiž skoro vždy ze tří částí a ona se odlepí zpravidla jen ta zcela vrchní slabá látka a zůstane na střeše ten molitan i s tím podkladem, který prostě přilepit nelze a to ani profi lepidlem ve spray anebo profi vzduchem, který to lepidlo stříká v malé vrstvě

 

JAK PÍŠI, BACHA I TEN SPRAY PROTEČE , když chceš pouze přilepit pouze tu starou slabou látku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- stávající látku pochybuju, já jsem aní nechtěl a tudíž sem se neptal a asi by byla pakárna znova trefovat na ty všechny výřezy, atd. ta původní koženka je tenká a natahuje se, nedovedu si představit jak by se s tím popasoval, myslím, že nereálné

 

- vzorník má a paleta imo dost široká

 

- demontáž každopádně, musí se sundat zbytky molitanu a lepidla a důkladně připravit, jinak to nemá cenu dělat

 

- příští týden má dovolenou, ale slíbil, že bude hotovo první týden po prázdninách      

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

tak jsem včera dovezl nově potaženou stropnici, jsem spokojenej :D

 

post-37478-0-19068900-1569053101_thumb.jpeg

 

cena 3,5 - bez šíbru by bylo za 3

 

pana autočalouníka Recmana můžu doporučit a jsem rád, že jsem se do toho nepustil sám, byly by to vyhozený peníze

 

sice se to trošku protáhlo, byly dovolený, ale s tím jsem počítal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to na trojkovym golfu delal sam, obrousil jsem ten molitan, na vw foru koupil latku jmenem alcatraz (prej imitace alcantary co pruzi) a chemopren. Drbacka na celej vikend, nebylo to hrozny a ani top. Problem byl, ze ta latka vubec nepruzila.. Takze to byla docela pakarna. Priste urcite calounik, bude li to teda jeste nekdy potreba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to na trojkovym golfu delal sam, obrousil jsem ten molitan, na vw foru koupil latku jmenem alcatraz (prej imitace alcantary co pruzi) a chemopren. Drbacka na celej vikend, nebylo to hrozny a ani top. Problem byl, ze ta latka vubec nepruzila.. Takze to byla docela pakarna. Priste urcite calounik, bude li to teda jeste nekdy potreba

 

je to nějaká látka taky s molitanovým podkladem, takže pěkně měkký a fajnový na omak i odstín sem trefil, takže spokojenost

 

mělo by to vydržet údajně dalších minimálně 20let, než lepidlo zase vyschne a problém se bude případně znovu opakovat, ale je použito nové kvalitní lepidlo, takže pravděpodobně i déle

 

jebat se s tím celej den ... to raději zaplatím člověka, který má zkušenosti, těch 3,5 rád zaplatím a výsledek super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...