Přejít na obsah

Quartz otloukánky, prosím tipy


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny podobně postižené :)

 

Tak nějak jsem dospěl k názoru, že si stávající mechanické krásně tikající Glycine s manuálním nátahem

nechám "napořád", a tak mi přijde jako dobrý nápad k k nim pořídit nějaké bezúdržbové otloukánky.

glyc.jpg?ver=0

 

Volba tedy padla jednoznačně na quartz a vzhledem k počtu požadavků na design nezbývá, než se zeptat zde, jelikož tento segment trhu vůbec neznám.

 

(ne)skromné požadavky:

1) přehledný cifr, žádné chrono, safír potěší, Hardlex postačí

2) min WR 100

3) průměr cca 39-42mm, výška čím méně, tím lépe

4) rád bych zkusil solar, ale baterka v zásadě nevadí

5) ciferník tmavý, nejlépe černý, aspoň nějaká čísla

6) slušná lumi

a teď to přijde...

7) datum nevadí, stejně je skoro u všech, ale nesmí rušit rozvržení ciferníku! tzn. ne v rámečku na 4. hodině, ne ukousnutý index "3", ne bílé okénko na černém ciferníku atd.

8) ručičky nesmí být lesklé, úplně nejlépe bílé + lumi, ručičky nesmí být ani příliš drobné, čas odečítám spíše dle jejich polohy než dle indexů

9) ciferník musí být s číslicemi, alespň 3,6,9,12 nebo naopak 1,2,4,5,7,8,10,11 viz ilustrační fota níže

10) tělo ne lesklé! lze titan, ocel, snesu i PVD ale nic leštěného

11) musí jim to slušet na vesele barevném zulu (asi oranžová)

12) machr index mě nezajímá vůbec, z hodinek budu mít radost já :)

13) rozpočet cca do 10k, čím méně tím lépe, můžou být i jeté, NOS prostě hlavně se musí líbit

 

Z uvedeného je asi jasné, že se mi fakt moc libí a ještě se neomrzely výše postnuté Incursore :D

 

Pro inspiraci přikládám co jsem tak rychle našel, co není úplně zlé, nicméně je tam vždy nějaké ale... 

Budu se moc těšit na Vaše tipy!

 

Seiko Solar 1:

asi dobrý, ale není to úplně srdcovka, asi ty ručky, datumka pocitově kouše 3

seiko1.jpg?ver=0

 

 

Seiko Solar 2:

datumka OK, ale ty ručky mi tam pocitově nesedí, asi že jsou špičaté

seiko2.jpg?ver=0

 

 

ilustrace velmi přijatelného řešení bílé datumky na černém cifru:

orientdatumka.jpg?ver=0

 

 

klidně by to mohlo vypadat jako Laco Einsatzuhr:

lacoeinsatz.jpg?ver=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že jsem fanda Traseru, co tak: https://www.helveti.cz/traser-outdoor-pioneer-nato 

post-39943-0-89254500-1566486373_thumb.jpg

 

 

 

Edit: Safra, nějak se to nezobrazuje, text se domršil... Zkusím to rozdělit.

post-39943-0-53983600-1566486388_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Xenomorfus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Případně něco ze safírem: https://www.helveti.cz/traser-t-76-h3-wy6-special-german-edition-nato

post-39943-0-53983600-1566486388_thumb.jpg

 

Do budgetu se krásně vejdeš i u nových. A co se luminiscence týče, tak není nic lepšího než Trigalight.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak spravne uvedl P11, mam jedny solarni Citizeny

4c5d532f73a8fbb4e4c88b764afdab37.jpg

 

50ed47b374c15d419c043e8c78c3e47d.jpg

 

40mm, WR 300m, pouzdro titanovy monokok. Jen nevim, jestli z tveho popisu ti tu nebude vadit to datum. Navic datumove okenko a cislo v nem je dost male a hure citelne. Jinak jsem s nima nadmiru spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lehce poopravim, mel by to byt model BN0118-04E (na presnou referenci na visacce se muzu mrknout doma, az tam nekdy budu). Mam ho origo na canvasu, ten jsem hned sundal, nesedel mi. Co jsem se dival, tak model 55E je na tahu a to neni muj pripad. Hodinky jako takove jsou identicke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky všem za nápady, fórum ještě nezklamalo :)

 

@pebe a Seiko - hodinová ručka bez špičky je u mě no-go

@Tclaw a Wenger - tyhle konkretní asi ne, datum mezi 4,5 rozbíjí symetrii

@Harwey, Xenomprphus a Traser, Luminox atd - měl jsem Supersporty s tritiem, supr hodiny, ale luneta mi přišla luneta příliš široká a ciferník spíše menší, nicméně minimálně Trasery ještě pokoukám

 

@P11 - tehle tip se obzvláště povedl, o existenci ecodrivu jsem matně tušil, ale přesné modely neznal. Tuten vypadá velmi nositelně, titán já rád.

@ AndyAaron - díky a přesné označení modelu a reálné foto... jak jsi Citizeny spokojený? Jak dlouho vydrží lumi? Datumka je hraniční, ale hodiny symopatické, takže bych to nějak skousnul.

 

 

Klidně sypte další náměty, inspirace není nikdy dost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spokojeny jsem moc, male, lehke, pohodlne, jen ten canvas, na kterem je dodavaji stoji za prd. Takze bych vzal asi ten model na tahu, byt tebou. Nato nebo remen k nim sezenes za par kacek vzdycky.

 

Vidim, ze mas oblast pusobeni Kladno a Praha, tak se v Praze nekdy muzem sejit na pivo a rad ti je predvedu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu rikam nabidka, ktera se neodmita :)

 

Rad bych prave verzi na remenu, jelikoz tahy vubec nenosim, takze ho nechci zbytecne platit. Jenze do toho mi hazi vidle Watchshop, kde maji krasne slevy 20% (takze verze na tahu vychazi jako jinde obyc remen), ale cerny cifr nabizi prave pouze s tahem a na remenu jen modry... no nic, to uz jsou moje starosti...

 

Vidim, ze mas oblast pusobeni Kladno a Praha, tak se v Praze nekdy muzem sejit na pivo a rad ti je predvedu ;)

Upraveno uživatelem geralt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@digiMonster: Citizen BN0211 bez cislic na me pusobi tak nejak smutne

 

@DDK: Citizen Eco Drive BM7320-52H ta vystridana cisla s indexy nejak nezkousavam, vadi indexy na pozicich 11, 1, 5, 7

Tissot Gent XL Classic T116.410.36.057.00 o dost lepsi, jen ty indexy jsou prilis kratke a v nepomeru s cislicemi

 

diky obema :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...