Přejít na obsah

Certina DS1 k 60. vyrociu DS


blanquefort

Doporučené příspěvky

Co poviete na novopredstavene Certinky k 60 vyrociu DS systemu?

 

https://monochrome-watches.com/certina-ds1-big-date-60th-anniversary-introducing-specs-price/

 

Sa mi zda ze Swatch konecne viac pracuje na dostani Certiny do vseobecneho povedomia.

 

Pridu mi ako vylepsena variacia DS Action o big date. Ich zelena farba ciferniku sa mi velmi pacila uz pri quartz Precidrive potapkach (ak by ste ich mal niekto na predaj, nebranil by som sa :) ). Z estetickeho pohladu mi k nim nepasuje ten milanese strap a cifernik sa mi zda v spodnej casti preplneny. Takisto kamen na 6 indexe mi tam moc nejde.

Za to 80 hodinova rezerva je super a pouzitie nivachronu asi tiez. Clovek nemoze mat vsetko - vysoku rezervu a pri tom silikon a vyssi takt aby sekundovka sla plynulejsie a zaroven dostupnu cenu :).

 

Zaujimalo by ma ci aj tento model bude mat problemy s presnostou ruciciek na indexoch...

 

Helveti.cz, budete ich mat v ponuke? Ak ano, za aku cenu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velke puzdra su pliaga dnesnej doby. Tiez by som ako vlastnik uzkeho zapestia privital viac modelov v optimalnej 38/39mm velkosti. Ale to nie je len choroba Certin.

Co sa mi na Certinach paci je fantasticky antireflex. Urcite ho budu mat aj tieto, otazka je len ci obojstranny ci len jednostranny.

 

V 90 rokoch som mal jedny quartzove Certinky s velmi decentnym dizajnom. Zda sa mi ze dnes ju v skupine skor stylizuju tak kolotocarsky (vid. kaskader, podium a spol), alebo "lacno" ako ds-1. A na poziciu serioznejsich, konzervativnejsich tlacia skor Tissot. Co ma mrzi, lebo k Certine mam srdcovy vztah (boli moje prve :-) ). Z Tissotu mam pocit masovky.

Preto ma tesi ze sa Certina zas rozbieha :).

 

Odoslané z SM-G955F pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa tento dizajn moc nepáči, ale to je subjektívne. Ale strojovňa super, takú by som privítal aj v iných modeloch.

 

Ohľadom veľkosti: bol som v butiku kde majú Longines a spýtal som sa, či náhodou nemajú 39mm hydry príp. Conquesty. Predavač ma vysmial, že tieto ženské veľkosti ani neobjednáva, lebo to nikto nekupuje. Ženy si väčšinou kupujú viac lacnejších kúskov a chlapi najviac kupujú 44mm a viac. Chorá doba toto. Na ruke mal 47mm IWC - podľa mňa to bolo na jeho chudé zápästie moc, ale hral sa na machra  :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa tento dizajn moc nepáči, ale to je subjektívne. Ale strojovňa super, takú by som privítal aj v iných modeloch.

 

Ohľadom veľkosti: bol som v butiku kde majú Longines a spýtal som sa, či náhodou nemajú 39mm hydry príp. Conquesty. Predavač ma vysmial, že tieto ženské veľkosti ani neobjednáva, lebo to nikto nekupuje. Ženy si väčšinou kupujú viac lacnejších kúskov a chlapi najviac kupujú 44mm a viac. Chorá doba toto. Na ruke mal 47mm IWC - podľa mňa to bolo na jeho chudé zápästie moc, ale hral sa na machra :frusty:

Naposledy sa ma snazil usilovny predavac presvedcit ze mi velke hodky sedia a je to len v mojej hlave, lebo ostatni ma vidia inak :). A potom ze preco je tu trend pajkov s hodinkami ako pre pepka namornika :-).

 

Odoslané z SM-G955F pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

mne sa naopak velmi pacia. puzdo by mohlo byt 40mm, ako u ostatnych: https://watch-insider.com/news/certina-ds-1-powermatic-80-certina-ds-1-powermatic-80-himalaya-special-edition-top-swiss-made-quality-and-excellent-value-for-money/

 

taktiez nerozumiem tomu rastu velkosti za kazdu cenu. 

Upraveno uživatelem Roman-ZA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

zelena je farba Alahova ;)

 

toto su tiez pekne zelenasky v 40mm puzdre

 

63_green_product.jpg

Na Shorokhoffa mám spadeno, ale budu muset ještě hodně šetřit :/ Tyhle zelené vypadají dobře. Už jen k nim pořídit zelenýho Jaguara a hurá... :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...