Přejít na obsah

PRIM (Elton) nebo neco jineho


Doporučené příspěvky

Dobry den,

 

na zacatek bych rad uvedl to, ze hodinkam jako takovym moc nerozumim. Bydlim a pracuju ve Svycarsku, takze vetsina kolegu nosi Rolex, Audemars Piguet a jiny srandy. Ja nosim stary obyc Primky po dedovi, ktery se daj koupit asi za 500kc :)

 

Vzdycky jsem si tak nejak rikal, ze nakup hodinek je totalni blbost a za neco takovyho nikdy utracet nebudu. Nedavno jsem ale nahodou videl nekde na netu video o Eltonu a jak se vyrabeji Primky dneska. Mrknul jsem na jejich stranky a opravdu na prvni pohled se mi zalibil model Pavouk 40 C. A tak mi to nejak zacalo vrtat hlavou, ze bych si je treba i vlastne mohl koupit. Ale jak jsem jiz psal na zacatku, o hodinkach toho moc nevim. Nerad bych za neco utratil 90k a zjistil, ze to neprodam ani za polovinu.

 

Kdyz to srovnam treba s tema Rolexkama, vim ze sporovni ocelove jsou nedostatkove a vetsinou se prodavaji na sekundarnim trhu draz nez je retail. Kolega ma GMT II Batman - cekal na ne teda asi rok, ale dockal se. No a takovy nakup povazuji za dobrou investici. Na druhou stranu se mi konkretne tento model uplne moc nelibi a prijde mi, ze se ke me ani moc nehodi(nikdy jsem celoocelove hodinky nenosil)

 

Moje otazka tedy zni, muzete mi s klidem doporucit nakup ceskych Primek od Eltonu s tim, ze se jedna o kvalitni kousek a neprodelam na nich gate. Nebo bysme mi doporucili neco vizualne podobneho, ale radeji od jineho vyrobce. K Primu jako tokovemu mam jako Cech asi nejaky vztah. Proste se citim hrde, ze muzu ve Svycarsku nosit cesky hodinky. Ale to je jen pocit...

 

Omlouvam se, zda je muj dotaz uplne mimo, ale takto nejak to citim a uprimne prosim o radu. O cenu ani tolik nejde. Kdyz budou drazsi, mela by to byt dobra investice. Jo a jsem danovy rezident ve Svycarsku, takze muzu udelat vyvoz a nakoupit bez DPH. 

 

Predem diky moc.

post-68354-0-47396300-1567021585_thumb.jpg

post-68354-0-51441400-1567021600_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaké video jsi to viděl? Co jsem viděl já, tak mě teda vše maximálně odradilo. O investici se při nákupu Primek moc mluvit nedá, ledaže bys vzal nějakou limitku, ale i ta je prodejná max v ČR a to ještě dost špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl to rozhovor s nekym z Eltonu (myslim ze na streamu, seznam TV nebo neco podobneho). Dost mozna placene PR video. Nicmene se tam mluvilo o soudnich sporech a o rozdilech ve vyrobe (vyroba v CR vs. montovani v CR). Jestli to chapu dobre, tak bys mi radeji doporucil se mrknout po necem jinem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chces tie hodinky na nosenie, ci na investiciu? ak na to druhe, tak na Prim zabudni. ak to prve a mas na ne a pacia sa ti, tak nevidim problem. nebudes zrejne nejaky zaryty chronomagor a vo Svajci budes rarita :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene. O hodinkach to vazne moc nevim. V Rijnu se chystam do Prahy, tak na ty Primky mrknu. Dneska letim do Vidne, tak v Zurichu na letisti mrknu na nejaky ty Rolexy a taky tam ma tusim obchod Bucherer, tak se podivam i po nejakych Omegach. Mimochodem, muzete nekdo doporucit treba nejakou knizku o hodinkach pro zacatecniky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roman má pravdu, v tom je všechno... Já bych asi hodně preferoval to, že s Primkami bych byl výjimka, což může být dobré téma k hovoru, i když se jinak o hodinky vůbec nezajímáš ... Pokud si chceš koupit rolexy jako investici, kup si je a dej si je do trezoru. Pokud si jen nechceš s hodinkami uříznout ostudu, na běžné nošení si vezmi apple watch, s nimi si neuděláš ostudu ani v byznyse... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene. O hodinkach to vazne moc nevim. V Rijnu se chystam do Prahy, tak na ty Primky mrknu. Dneska letim do Vidne, tak v Zurichu na letisti mrknu na nejaky ty Rolexy a taky tam ma tusim obchod Bucherer, tak se podivam i po nejakych Omegach. Mimochodem, muzete nekdo doporucit treba nejakou knizku o hodinkach pro zacatecniky?

;)

 

https://www.martinus.sk/?uItem=450555

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela dobra cena. Nicmene bych radsi mensi (nejspis 36mm). Kazdopadne diky za typ.

 

Jinak pro pobaveni, ted jsem byl v Rolex prodejne v Zurichu na letisti... Kdyz jsem panovi rekl, ze mam v planu na hodinky dat kozenej reminek, tak malem spadnul ze zidle :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se máme bavit trochu seriózněji, budeš se muset víc rozepsat. Začni třeba tím, že nám nastíníš, jaký styl hodinek se ti líbí, kolik jsi ochoten utratit, jaký máš obvod ruky, na jaké příležitosti je chceš nosit.

 

Pokud je chceš nosit na kůži, tak bych do novodobého Rolex nešel, u nich dělá tah a spona půlku hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela dobra cena. Nicmene bych radsi mensi (nejspis 36mm). Kazdopadne diky za typ.

Jinak pro pobaveni, ted jsem byl v Rolex prodejne v Zurichu na letisti... Kdyz jsem panovi rekl, ze mam v planu na hodinky dat kozenej reminek, tak malem spadnul ze zidle :D :D

To ale jsou 36mm, pokud se nepletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se máme bavit trochu seriózněji, budeš se muset víc rozepsat. Začni třeba tím, že nám nastíníš, jaký styl hodinek se ti líbí, kolik jsi ochoten utratit, jaký máš obvod ruky, na jaké příležitosti je chceš nosit.

 

Pokud je chceš nosit na kůži, tak bych do novodobého Rolex nešel, u nich dělá tah a spona půlku hodinek.

 

Omlouvam se za pozdni reakci. Byl jsem ted par dnu mimo. Kazdopadne rad bych hodinky na kazdodenni noseni(tady na foru tomu rikate litacky?). Oblek nosim nerad, ale parkrat do mesice se do toho nasoukat musim. Standard do prace je kosile , kalhoty(ne oblekovy) a nejaky tenisky. Jak jsem uz zminoval, na ocelovy pasek nejsem zvykly a preferoval bych tedy kuzi. Nemam zadnou preferenci znacky (snad jen ten Prim). A hodinky urcite mensi - momentalne nosim 34mm primky, zapesti mam nejakych 16cm, vyska 188cm, normalni postava. 

 

Btw. ty Biatecy me nejak neoslovily. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...