Přejít na obsah

Diablov chronodeníček


Diablo1st

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 94
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aspoň na chvílu som si výskúšal baterkové Grand Seiko SBGV223. Bohužiaľ nesedeli papiere tak som si poslal naspäť. 😪

Na moje prekvapenie spracovanie SDGM je fakt takmer ako u GS. Ručky sú lepšie na GS, ale puzdro a všetko ostatné je na úrovni GS. Aj keď je taký divný pocit mať na ruke quartz, ale asi by som s takýmto quartzom dokázal existovať.

IMG_20201124_092542.jpg

IMG_20201124_104143.jpg

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Po 4. dňoch na ruke dám malé zhodnotenie Monta Skyquest.

Plusy:

- jednoznačne TOP spracovanie, hrany krásne zaoblené, nikde žiadna vôla, prechody brus - lesk na 1*, zaoblená korunka vôbec netlačí do ruky

- dizajn, mne sadli. Modrý ciferník, aplikované ciferník, kovová luneta, ručky, všetko pekne ladí.

- rozmery priemer cca. 40,5mm a výška cca. 12mm. 

- GMT strojček Sellita SW330-1, presnosť príkladná za 4dni mi spravili +8s, čo je bomba

- ťah, ten sa zužuje z 20mm na 16mm, je celkom tenký a spolu so sponou s obyčajnou mikroreguláciou je veľmi pohodlný

Mínusy:

- korunka je malá. Chce to troška cviku na odskrutkovanie, ak má človek dlhšie nechty je ju problém odskrutkovať

- spona má veľmi dlhé "ramená". To spôsobuje, že zasahuje až príliš do posledného dieliku ťahu

- luneta ide troška ťažšie

Celkovo to vyhotovenie je výborné porovnateľné napr. s Tudor. Za mňa spokojnosť 🤩

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keďže sa blíži koniec roka tak tu mám takú rekapituláciu môjho vývoja, t.z. fotky mojej zbierky z roku 2018, 2019 a 2020.

Celkom zaujímavé, lebo rok čo rok neostane kameň na kameni 😂

2018

IMG_0818_.thumb.jpg.2e1bfa87a685ae6c3e1f6489720250ce.jpg

2019IMG_1637.thumb.JPG.7b0382a0ac4d55b621e99fe5fff78a94.JPG

2020IMG_2390.thumb.JPG.bda03ad86cd5dd2b5dc675322530cec6.JPG

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm tak musím říct, že až na ty SDGM (mně ten model přijde přeceňovaný a nudný), tak přesně takovou krabici bych si přál. Jo a ty CHW v bronzu - a byl bych šťastný 😉 - už teď jsem zvědavý na stav touto dobou za rok 👍

Každopádně ať dělají radost - vč. těch SDGM 😀

Kéž bych se uměl omezit na 6 kusů a nehromadil Prim a rusáky, co stejně nikdy nedám na ruku ....

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem 😉

Videl si tie SDGM naživo? Na fotkách (hlavne teda na tých mojich) je ťažko zachytiť ten sunburst ciferník. To spracovanie puzdra je takmer na úrovni GS. Sú dve veci, ktoré by som im vytkol a to strojček 6r15 a spona bez mikroregulácie, ale to si sťažujem prakticky na každých Seiko, ktoré som mal v rukách 😄 

Moje maximum čo som mal je 10ks a to je už pre mňa moc. Tých 4-5 kusov + G-shocky vidím ako ideálne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče těch SDGM - na živo jsem je několikrát okukoval, ale ani tam to na mě nepřeskočilo - nezkoušel jsem teda na zápěstí - zůstal jsem u očumování ve stojanu kde byly vždy dost přesvícené - kdyby tak byla ta krabice moje (kéž by :) ) tak bych místo nich jako "dress watch" bral v nějaké rozumné ceně odpovídající max.. těm SGDM buď Seiko SARY091, nebo ORIENT STAR DE00002W - protože prostě více ruček je více zábavy :) , nebo Junghans Meister Classic 027/4310.00 trochu více peněz, ale esence "dress watch" - případně PRIM Traktor, v ocelovém pouzdře od Stenlyho - klasika za málo peněz, ale pro tento účel výborné....

Tak jsem se zasnil ale doma to mám hodinkově úplně jinak poskládané - asi s tím budu muset něco dělat a reorganizovat to :)  at ti to tiká!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Veru nie, keď som prišiel na sale už boli všetky prototypy preč. Tie tam boli fakt iba pár minút.

Inak hodinky podobného dizajnu ako C65, ale s bielymi indexami by mali výjsť tento rok. Mali by sa volať C60 Trident Classic. Aspoň tak mi bolo povedané, keď som bol v showroome u Warda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dlho som nič nepridal, tak aspoň teraz moja najnovšia akvizícia. 

Po takmer roku som dostal chuť na nejaký lepší Quartz, tak som kúpil Casio Oceanus T200s. Za tie prachy fakt super spracovanie. Ťah je trošku chrastítko bez mikroregulácie, ale tak niekde sa muselo ušetriť. 

IMG_20210930_104303.jpg

IMG_20210929_103502.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...