Přejít na obsah

Kapesní Longines 34mm


povolnyj

Doporučené příspěvky

Ahoj.

 

Zůstaly mi po pradědečkovi krásné stříbrné kapesní Longines.

 

Nechal jsem jsem je vyčistit, udělat servis, dle možností seřídit. Rok výroby je 1906.

 

V Longines mi v rámci heritage programu potvrdili původ hodinek včetně kalibru 13.67 a místa určení.

 

Hodinky nyní na natažení vydrží cca 24 hodin, nicméně přesnost je velice proměnlivá. Od cca 5 minut/den do až deseti minut za den do mínusu.

 

Myslíte, že takto staré hodinky mají šanci na větší přesnost? A pokud ano, jak jí dosáhnout?

 

Jinak já jsem naprosto spokojený už nyní, jsou opravdu krásné a samozřejmě s příběhem.

 

Díky Honza.08b3534cc45092ccde762a56372388b8.jpg2d53296cedf5ac9f18e9f36f6e26ef57.jpge44dd3677c6e774e3bcc5ad07857b622.jpg219ac36a4d2ea9ce98ed161ae608249c.jpg30f85aa97a41c26b74b5b7a71aa9db5c.jpg

 

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Upraveno uživatelem povolnyj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovéto hodinky můžou jít velice přesně. Samozřejmě, že to závísí na stavu stroje. Tady se mi nelíbí, že jdou jenom 24 hod.

Špatný stav pera může mít na svědomí i nepřesnost hodinek.

Nevím, kdo to čistil/seřizoval, ale měl hned navrhnout výměnu pera.

Změň hodináře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké hodinky.

Jak píše orol, záleží na stavu strojku, a jestli s tím někdo něco dělal, tak i co a jak s tím provedl.

V ideálním stavu (čistý, neopotřebovaný a dobře promazaný strojek bez závad) by takové hodinky měly zvládnout přesnost jednotek sekund za den.

Podle ošoupaného pláště ale vypadají dost dlouho nošené, dokonce je vyměněná korunka, takže si asi hodně zažily a stav může být různý. Regulační páčka chodu je úplně na kraji, to ukazuje buď na nějaké poškození, nebo špatný servis. Plus ta divně krátká doba chodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za komentáře. Omlouvám se za tu dobu chodu, to jsem trošku popletl já. Chtěl jsem tím říct, že pokud je každých cca 24 hodin nenatahnu, zpomalují ještě více.

 

Před hodinou jsem je natáhl, tak zkusím zjistit, za jak dlouho se úplně zastaví. Ony vlastně s postupem doby od posledního nátahu pořád zpomalují.

 

S hodinářem jsem byl spokojený, hodinky původně vypadaly dost hrozně. Dohodli jsme se, že zatím vyčistí a doplní vše tak, aby se rozběhly. Chyběla jim korunka a sklíčko.

 

Možná proto víc neřešil a mě to v tu chvíli stačilo. Měl jsem za to, že ta nepřesnost je vzhledem ke stáří normální.

 

Foto strojku pod cifrem a původní stav.

 

Zkusím kontaktovat hodináře a uvidíme. 5f751714ed76331b07888e5af3693dd4.jpg7794d154f559ca1530c5e461b3e31ba3.jpg

 

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, moc hezky prokoukly. A když už je měl hodinář rozebrané, tak taky viděl v jakém stavu to všechno je, takže by ti k tomu něco měl říct on.

Jestli chceš aby šly líp, tak bude muset nastat druhá fáze - znovu rozebrat, posoudit stav, odstranit odstranitelné závady, znovu pečlivě vyčistit a promazat. Do minuty denně by mohlo být dosažitelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hodinky se zastavily po 32 hodinách se zpožděním cca 8 minut.

 

Pokud je šance na jejich srovnání třeba do minuty za den, mohl bych zdejší poprosit o tip na hodináře, kterého by bavilo se tím za peníze zabývat?

 

V Ústí nad Labem a okolí, ale ani Praha není problém.

 

Děkuji.

Honza

 

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...