Přejít na obsah

Ukazatel rezervy chodu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vážení,

 

já jsem v létě střídal pilotky Orient přes den (krásně čitelný cifr)

 a polní Seiko v noci (výborně čitelné celou noc) a oboje automaty.

A jsa nebohat, nemám ani winderu ;o)

 

Doháněl jsem odborným kmitáním, ale velmi by se mi hodil ukazatel nátahu, nejlépe na spodní straně pod sklíčkem

 

No, vzhledem k tomu, že další hodinky ke svým současným pěti pořizovat nechci, je to již jen čistě o názoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Určitě nepůjdu nad 30 000. 

joo, to jsem si taky před rokem říkal :-D

Mám troje s ukazatelem rezervy, v zásadě ze stejného důvodu, jako je chceš ty. Je to docela zajímavé.

Orient Triton - ručička vylítne hned

Seiko Pressage - tam už je to výrazně pozvolnější, moc je nenosím, čekám na řemen, tah je hroznej

Tudor NF - protože je nenosím denně, je docela náročné je doplna natáhnout (rezerva 70 hod).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

ty Hamiltony jsou v pohodě, stejně u prvních nejspíš nezústaneš :-)

nevím proč, ale nikdo nestojí o Tissoty, já s nimi začínal a vydržely mi 2 roky, v prodejním vlákně jsou jedny LeLocle s nátahem za 13 000,- 

(nejsem jejich prodejce a ani se s ním neznám:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joo, to jsem si taky před rokem říkal :-D

Mám troje s ukazatelem rezervy, v zásadě ze stejného důvodu, jako je chceš ty. Je to docela zajímavé.

Orient Triton - ručička vylítne hned

Seiko Pressage - tam už je to výrazně pozvolnější, moc je nenosím, čekám na řemen, tah je hroznej

Tudor NF - protože je nenosím denně, je docela náročné je doplna natáhnout (rezerva 70 hod).

 

Věřím, že se nestanu chromomagorem, nicméně už to, že to tady vůbec čtu ukazuje, že mám našlápnuto. :-)

 

Normální člověk jde k hodináři, vybere si co se mu líbí, jde domů a má radost. 

Chronomagor si načte vše možné, studuje dostupné materiály, zjišťuje, porovnává. Také si vybere si co se mu líbí, také má radost.

Rozdíl mezi nimi je ten, že normální člověk má radost dlouhé roky, kdežto chronomagor jen pár dní a už hlodá červík a opět začíná číst, porovnávat, zkoumat, radit se se stejně postiženými atd...

Mám za sebou magořinu v řadě oblastí a doufám, že jsem už poučen :-)

Nicméně.... snažil jsem se odpovědět si na otázku, proč vlastně chci automaty. Je to v nákupu dražší, méně přesné, náchylnější k poškození, servisně komplikovanější.... Těžko se hledá nějaká objektivní výhoda protui quartz strojkům a přesto je chci.

Když v sobě vzbudím racionální já a začnu koukat na quartz, zjistím, že by mi neudělaly radost a vlastně nechci raději nic, než sebelepší quartz. Asi ve mě ten chronomagor uvnitř je a je na mé vůli, zda ho ubrzdím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty Hamiltony jsou v pohodě, stejně u prvních nejspíš nezústaneš :-)

nevím proč, ale nikdo nestojí o Tissoty, já s nimi začínal a vydržely mi 2 roky, v prodejním vlákně jsou jedny LeLocle s nátahem za 13 000,- 

(nejsem jejich prodejce a ani se s ním neznám:-)

 

Věřím, že zůstanu u jedněch. Záleží jak sám sebe urejduju ( post výše).  Mám  teď dvoje hodinky. Oblekovky Hugo Boss (snad prominete) a Citizen Eco-Drive.

Ty Tissot jsou pěkné, ale poměrně staré. Já chci spíše nové a tíhnu k modré barvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravim vas priatelia hodiniek, nedavno som kupil svoje druhe mechaniky konkretne seiko presage srpc99j1 a nezda sa mi natah (po uplnom vybiti som otocil max.7 krat natah a viac to neslo ) polozil som ich nepohnute na stol a po 26 hod. sa zastavili, pricom rezerva natahu by mala byt cca 40 hod.

nemamte niekto podobnu skusenost alebo radu?

vdaka

Rudo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se radeji podíval

 

The Seiko caliber 4R35 is an automatic used by Seiko Watch Corp. in their own branded watches. This movement was released circa 2011. This caliber was considered to be an upgrade from the popular 7S26 movement as it offers the user the desirable hacking and hand-winding functionality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka za odpoved, ked ich nosim na ruke bez rucneho natahu tak idu celkom presne a nechyba im ten rucny natah, nosim ich denne. nechcem ich dat z ruky k hodinarovi lebo si myslim ze tu na slovensku neexistuje nic seriozne, ale pri najblizsej navsteve Prahy sa zastavim za majstrami hodinarmi :-)

este raz vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výběr padne asi spíše na tyto Certiny. Sice nemají ukazatel rezervy, ale jsou o 10 000 levnější a mají vodotěsnost 200 proti Hamiltonům, které mají jen 50.

Ještě je nemám objednány, ale schyluje se k tomu

certina-mens-ds-action-automatic-big-dat

Certiny vypadají taky hezky, ale chtěl jsi rezervu nátahu a wr na kůži stejně jedno... rozdíl 10k chápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvláštní, že porovnáváš hodinky z kolekce spíše formální (jazzmaster) a u Certiny z řady Aqua, teda spíše sportovní...

 

V kvalitě nebude mezi nimi rozdíl, kalibr mají tekvivalentní, takže záleží na ostatních pro i proti - a na vzhledu, či osobním pocitu, ten nezjistíš jinak, než se ji vyzkoušíš.

Pro vs Proti:

- Certiny nemají ukazatel nátahu, což je v rozporu s tvým zadáním

- Hamilton je na tahu, čili na kůži můžeš přezout kdykoli

- WR 50M je na běžné plavání v pohodě a pochybuji, že se s nimi budeš potápět; WR 200M u hodinek na koženém řemenu je na nic, stejně bys musel shánět tah, nebo mesh

- Certina má date pole bílé s černou číslicí, což mi na tmavém ciferníku a bez orámovaní okénka vadí; hamilton má inverzní datum, to vypadá líp

 

A můj subjektivní názor - vteřinovka na Certinách je IMHO přímo uděsná a celkově mně ty Hamiltony přijdou decentnější a vkusnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvláštní, že porovnáváš hodinky z kolekce spíše formální (jazzmaster) a u Certiny z řady Aqua, teda spíše sportovní...

 

V kvalitě nebude mezi nimi rozdíl, kalibr mají tekvivalentní, takže záleží na ostatních pro i proti - a na vzhledu, či osobním pocitu, ten nezjistíš jinak, než se ji vyzkoušíš.

Pro vs Proti:

- Certiny nemají ukazatel nátahu, což je v rozporu s tvým zadáním

- Hamilton je na tahu, čili na kůži můžeš přezout kdykoli

- WR 50M je na běžné plavání v pohodě a pochybuji, že se s nimi budeš potápět; WR 200M u hodinek na koženém řemenu je na nic, stejně bys musel shánět tah, nebo mesh

- Certina má date pole bílé s černou číslicí, což mi na tmavém ciferníku a bez orámovaní okénka vadí; hamilton má inverzní datum, to vypadá líp

 

A můj subjektivní názor - vteřinovka na Certinách je IMHO přímo uděsná a celkově mně ty Hamiltony přijdou decentnější a vkusnější.

 

Moc díky za věcný  komentář.

 

Ano, hodinky jsou trochu odlišné, obě varianty chci na kovovém tahu s tím, že si je přehodím na kůži v případě potřeby. K Certinám bych musel tah dokoupit, protože na tahu se dělají černé a já chci modré, které jsou jen na hnědé kůži. Chci hodinky univerzální, což obě varianty pro mě splní, byť je jedna sportovnější a druhá více formální. Možnost kombinace tahu a kůže univerzálnost podtrhne.

 

K rezervě chodu: založil jsem toto vlákno abych zjistil, zda je to až tak nutné, nakonec jsem zjistil, že se bez ukazatele rezervy chodu asi obejdu.

 

K vodotěsnosti: souhlasím, že 200m a kůže je blbost, protože potápět se s koženým řemínkem samozřejmě nebudu. Já se nebudu potápět ani plavat s kovovým náramkem, vyšší voděodolnost preferuju kvůli tomu, že by to mohlo být odolnější proti vniknutí mikroprachu v průběhu času. Třeba je to blbost.

 

Ohledně vzhledových připomínek:ani s vteřinovkou, ani s datumem nemám problém.

 

Pokud ještě můžu ke kalibru: myslím si, že Cetrina má syntetické krokové ústrojí, Hamilton má klasicky kovové. Asi v tom není zásadní rozdíl, otázka bude životnost a případná servisovatelnost.

Stavím tedy v tomto Hamilton výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...