Přejít na obsah

Zkoušky insolvenčního správce


Doporučené příspěvky

Zdravím místní osazenstvo,

 

na starý kolena jsem se rozhodl zkusit zkoušky insolvenčního správce. Rád bych Vás požádal, pokud byste byli ochotni, o poskytnutí informací a know how ohledně těchto zkoušek. Zejména tedy ty, kteří je v poslední době zkoušeli/skládali.  Díky moc všem za ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci Tě nijak odrazovat, ale máš docela smůlu, že jsi to nezvládl do konce minulého roku, kdy kompletních několik set otázek bylo zveřejněno na webu ministerstva spravedlnosti: byly tedy profláklé a daly se sehnat, včetně zpracovaných odpovědí. Zkouška má část písemnou a ústní. Od r. 2019 jsou otázky pro písemnou část zcela nové, i když jejich počet zůstal zachován (70 otázek, každá za jeden bod), stejně jako minimální počet bodů pro postup k ústní zkoušce (56). K těmto otázkám typu multichoice (otázka může mít jednu správnou, více správných nebo žádnou správnou odpovědět, přičemž pokud je více správných, musíš označit všechny správné odpovědi) je k postupu k ústní zkoušce ještě nutné zvládnout vypracovat řešení případové studie, která je, stejně jako testy, komplet v elektronické podobě (dříve byla studie rozdána v písemné podobě, zpracování řešení bylo pak elektronické). Na zpracování celého testu, včetně studie je 360 minut. Tím ale, že otázky jsou zcela nové, vypadá i celkové skóre úspěšnosti: z necelé osmdesátky těch, kteří test dělali v tomto roce (poslední test byl minulý týden), se přes hranici 56 bodů dostal zatím pouze jeden, přičemž více než polovina účastníků nedělala tuto zkoušku poprvé. Takže myslím, že vlákno můžeš zase v klidu zavřít, protože každý, kdo by Ti mohl poskytnout relevantní informace např. k obsahu otázek či jiné know how a zároveň byl v písemné části úspěšný, dělal testy a případovou studii v minulosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Tohle samozřejmě vím. Jen jsem myslel, že kdyby někdo měl z poslední doby informace o zkouškách insolvenčních správců, budu rád. Kdyžtak klidně pište SZ. Jasný, měl jsem si to udělat dřív, ale snad to není už zcela nereálný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ona ta úspěšnost předtím nebyla o moc vyšší :)

Pokud se bavíme o písemné části, pak nikdy nebyla tak mizerná, ani v r. 2008, kdy byly první testy. V r. 2018 byla u písemné části testů úspěšnost přes 52 %, letos to je zatím 1 %, což je asi to poslední, co bych k tomu mohl říci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se bavíme o písemné části, pak nikdy nebyla tak mizerná, ani v r. 2008, kdy byly první testy. V r. 2018 byla u písemné části testů úspěšnost přes 52 %, letos to je zatím 1 %, což je asi to poslední, co bych k tomu mohl říci.

 

Fakt? Zase tak podrobně to nesleduji, jenom co poslouchám, tak už loni i předloni před stáhnutím otázek se povídalo, že úspěšnost je v jednotkách případů. No, jsem zvědavý, jestli a jak dlouho to takhle udrží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt? Zase tak podrobně to nesleduji, jenom co poslouchám, tak už loni i předloni před stáhnutím otázek se povídalo, že úspěšnost je v jednotkách případů. No, jsem zvědavý, jestli a jak dlouho to takhle udrží...

Záměrně jsem zdůraznil tu písemnou část, další síto jsou samozřejmě ústní, takže procento těch, kteří úspěšně vykonají celou zkoušku, je samozřejmě mnohem menší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...