Přejít na obsah

Tudor BB GMT Problém s datumem


bob.zizka

Doporučené příspěvky

Pánové, než to ukončíme, nechtěli bychom napsat Bechyněmu o oficiální vyjádření? Zajímalo by mě to. Obě značky ze stáje R jsou dost exkluzivní zboží (nebo si na to minimálně hrají) a oficiální odpověď se zárukami do budoucna by měla být samozřejmostí. Začal jsem přemýšlet o Tudor a teď jsem nalomenej. Pokud se do toho nikomu nechce, klidně jim napíšu. Jsem ale u nich bez historie.  

Tak to by bylo super! A dost by me to zajimalo! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jagman mě to taky před měsícem hlásil ( já si myslel, že u novejch ta závada byla odstraněná, tak jsem pochopil i info od hodináře co se tam se mnou bavil ). Evidentně není, což mě mrzí a jen posiluje názor na hodinky.

Škoda no.

Tikzote díky, já si včera chvilku připadal jak lhář -).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda z tý diskuze tady pořád nedovozuju, že při výměně stroje dávaj novej. Asi dávaj jinej stroj (což viděl Kuncák), ale klidně to může bejt taky starej odebranej předchozímnu chudákovi a vyčištěnej od maziva a namazanej nově. Každopádně tady za x desítek let žádný korektní extrakty z archivu nehrozí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jagman mě to taky před měsícem hlásil ( já si myslel, že u novejch ta závada byla odstraněná, tak jsem pochopil i info od hodináře co se tam se mnou bavil ). Evidentně není, což mě mrzí a jen posiluje názor na hodinky.

Škoda no.

Tikzote díky, já si včera chvilku připadal jak lhář -).

Neee, ja nemel duvod ti neverit, spis sem nechapal tak rozdilny zpusoby ad a tak sem to zpochybnil, ale rozhodne bych te nemel za lhare..! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda z tý diskuze tady pořád nedovozuju, že při výměně stroje dávaj novej. Asi dávaj jinej stroj (což viděl Kuncák), ale klidně to může bejt taky starej odebranej předchozímnu chudákovi a vyčištěnej od maziva a namazanej nově. Každopádně tady za x desítek let žádný korektní extrakty z archivu nehrozí...

To stejný si myslím já, psal jsem to i Martinovi ve zprávě. Prostě jedny hodinky přijdou na reklamaci, tak je "kuchnou" dají tam strojek z jiných reklamovaných hodinek s novým mazivem (v lepším případě po nějakém upgradu, co by měl problém vyřešit) a jede se dál. Nevěřím tomu, že ty strojky vyřazují. To je ekonomický nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v Koscomu zjistovali, jak je to se servisem Tudor GMT. Posledni dva mesice ma Bechyne certifikaci. Oprava se od te doby dela u nich. Resi se vymenou stroje.

Tím pádem už je jasné,proč ty moje byly ještě tehdá odeslány do Švýcarska  :smile_anim: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor je, že jde o konstrukční chybu, kterou nelze vyřešit mazáním.

Na datovém věnci z nějakého důvodu použili šikmé zuby místo běžných rovných, asi bude problém v nich.

Tohle by mě doopravdy zajímalo, protože je to fakt divný. 

Kdyby to byla jasná konstrukční vada, kterou si uvědomili a v novějších (měněných) strojcíh vyřešili, tak se přece u opravených hodinek nemůže objevit znova. 

 

Takhle to vypadá, že to dokážou částečně eliminovat, ale moc důvěryhodně to nepůsobí.

Upraveno uživatelem PEtrS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek bez ciferníku je hezky vidět tady, včetně tvaru zubů a aretační přítlačné pružiny.

https://watches.ceo/tudor-gmt-review-basel-2018

Zuby na fotce působí tak trochu dojmem, že jsou každý jakoby malinko jiný. Možná v tom může být problém - v opracování, v konečné povrchové úpravě (asi leštění, možná bubnové), která vzhledem k šikmosti zubů bude asi náročnější. A jestli se stane, že je některý zub nepatrně víc oleštěný, pak prostě překoná přítlačnou sílu té aretační páčky, nezastaví se o ni a popojede o další zub. A ta šikmá strana tomu asi ještě pomáhá. Třeba. Nevím, jen si to tak představuju.
To by pak pomohlo mazat spíš míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...