Přejít na obsah

Seiko klimatická vlhkost


mvxmilivnx

Doporučené příspěvky

Jen technická - jak můžou napsat ze servisu, že je to normální jev? I z diskuse zde je mi jasné, že brýle, respektive sklo na nich se orosí při přechodu ze zimy do tepla, to je mi jasné, ovšem nechápu, jak se může orosit při změně teploty či vlhkosti sklo u hodinek, které mají plnit například 200M+ WR? Chápu, že se orosí z vnějšku, ale uvnitř? Pokud to těsní, tak tam přeci není prostor pro vlhkost, když se tam nemá jak dostat ... nebo mi něco uniká?

Nejsem teda fyzik, ale podle mě je to tak, že vlhkost se ti tam nedostane, ta už tam je. Při otevření hodinek tam zůstane vzduch, který má nějakou atmosferickou vlhkost a pak dochází k tomu mlžení při velkých teplotních rozdílech. To by muselo být v hodinkách vakuum, aby tam nebyla přirozená vlhkost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to fakt divné, ale pokud tam zůstala vlhkost i po vysušení, tak navrhuji delší sušení s nějakým desicantem. Něco jako silica gel, apod. těch látek je víc. Hodinky otevřít, vložit do dexicantu, který bude v něčem zabalený aby neznečistil hodinky a nechat pár dní. Pak bych to nějak rychle zavřel. Před tím samozřejmě kontrola těsnění apod a asi i tlakovka.

Tož tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. nebo mi něco uniká?

 

Máš hodinek hromadu, zkus to s tim ledem a uvidíš. Zamlží se zevnitř a to zmizí po přivedení skla k normální teplotě. Hodinky by musely být ve vakuu, nebo napuštěný nějakym plynem nebo olejem, jak to dělá Sinn. Ale jak jsem psal, tohle je total extrém, v normálních podmínkách nenastane a to díky vícero faktorům.

Takže ano, normální jak zněla odpověď servisu ta za normálních okolností není a už vůbec ne, když na ně zasvítí sluníčko. Miluju horko, vodu a hodinky, tak to vim zcela jistě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyvoj je takovy, ze jsem mel cestu do Prahy a pri te prilezitosti hodinky odnesl do Koscomu. 

 

Popsal jsem problem, vznesl pozadavky (otevreni, vysuseni, serizeni, namazani, pretesneni) a ted budu mesic cekat. Bylo mi receno ze to opravdu neni neobvykly jev (klimaticka vlhkost), ale ja to na svych hodinkach nechci. 

 

Doufam ze servisni ukon to vyresi a ja vam sem za mesic budu moct napsat, ze jsem zase spokojenej panchart :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Jestli to není tím že jsou to poměrně velké hodinky, jsou hodně hluboké, takže je tam poměrně víc vzduchu než u některých jiných. Víc vzduchu znamená víc vlhkosti, přičemž i sklíčko má dost velkou plochu ke kondenzaci. Podle mě to je normální. Nemlží určitě ty plněné heliem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš recht, pokud je těsnění v pořádku, tak se musí korunka vytáhnout i s hřídelkou, aby měl kudy proudit vzduch...

PS leda bych si dělal PR del...;o)
Jó mobilů jsem se nasušil dost a staré dobré primky stačilo dát to tepla

Jako v tom vtipu o zkoušení těsnění v  kabině automobilu
V Japonsku do auta zavřou kočku a když se do rána neudusí, tak to asi někde netěsní.
V Rusku do auta zavřou kočku a když do rána uteče, tak to asi někde netěsní

Obecně - kolik je potřeba vody na to, aby se zarosilo sklíčko? Jaká je relativní vlhhost uvnitř hodinek? Jaký je tam objem vzduchu?
Orosení je podezřelé, já ho snesu jen na pivní sklenici....

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady pomalu vzniká taková hysterie, že rosení v běžných podmínkách na ruce, jen co trošku zasportujeme a ovane nás chladnější větřík, je normální a měly by to dělat skoro všechny hodinky. Což si nedovedu nějak přebrat. Chápu, že se to stane, je to nepříjemné, ale  věřím, že se s tím dá něco dělat. Pokud je to normální (opět podotýkám v běžných podmínkách, což může být klidně cyklistika, při které to někdo zmiňoval), pak by to chtělo seriózní průzkum, kolik že těch "skoro všech" to vlastně dělá. Myslím, že jich moc procentuálně nebude.... Mrzelo by mě to i na mých nejobyčejnějších quartzkách (jako že to nedělají ani po běžném whirlpoolu). Řekl bych, zůstaňme v klidu a v případě nouze zkusme nějaký servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem to u svých GA-2100 (už druhá géčka, která se mlží). Dělalo to, když jsem měl hodnky na rukávu bundy na kole a jel v teplotách lehce nad nulou. Jelikož jsem se s tím nehodlal smířit, tak jsem dýnko odšrouboval, za slunného dne dal hodinky na parapet a nechal je tak několik hodin. Pak jsem dýnko zašrouboval a od té doby klid, prostě jsem vnitřní vlhkost eliminoval na minimum. Věřím, že decentním fénováním by se dosáhlo stejného výsledku. Žádná Seika se mi nikdy nemlžila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
On 9/20/2019 at 1:45 PM, Sphinxx said:

Jen technická - jak můžou napsat ze servisu, že je to normální jev? I z diskuse zde je mi jasné, že brýle, respektive sklo na nich se orosí při přechodu ze zimy do tepla, to je mi jasné, ovšem nechápu, jak se může orosit při změně teploty či vlhkosti sklo u hodinek, které mají plnit například 200M+ WR? Chápu, že se orosí z vnějšku, ale uvnitř? Pokud to těsní, tak tam přeci není prostor pro vlhkost, když se tam nemá jak dostat ... nebo mi něco uniká?

 

Me se to stalo u G-Shock Rangeman GW-9400, na horach, po prijezdu domu zamlzeni bylo pryc.

Hodinky jsou Water Resist, ale ne Condensation Resist, viz obrazek.

Doma, ikdyz mam zavreny vsechny plastova okna, tak rano jsou okna zamlzeny zevnitr. Kor kdyz je venku mraz.

IMG_2794.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 9/28/2019 at 7:00 AM, mvxmilivnx said:

Vyvoj je takovy, ze jsem mel cestu do Prahy a pri te prilezitosti hodinky odnesl do Koscomu. 

 

Popsal jsem problem, vznesl pozadavky (otevreni, vysuseni, serizeni, namazani, pretesneni) a ted budu mesic cekat. Bylo mi receno ze to opravdu neni neobvykly jev (klimaticka vlhkost), ale ja to na svych hodinkach nechci. 

 

Doufam ze servisni ukon to vyresi a ja vam sem za mesic budu moct napsat, ze jsem zase spokojenej panchart :)

Pls tak jak to dopadlo? je to rychtik?

Posledni hodinky co jsem nedavno v Koscomu kupoval (Seika) automaty, tak meli vysroubovanou korunku. Nevim, asi nejaky best practice pred prodejem. Sem v tom novy 🙂

Prodavac klasicky, naridil, datum, cas, a korunku zasrouboval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, chief napsal:

Pls tak jak to dopadlo? je to rychtik?

Posledni hodinky co jsem nedavno v Koscomu kupoval (Seika) automaty, tak meli vysroubovanou korunku. Nevim, asi nejaky best practice pred prodejem. Sem v tom novy 🙂

Prodavac klasicky, naridil, datum, cas, a korunku zasrouboval.

Ahoj. Jasne, dal jsem do Koscomu kdyz jsem byl v Praze, poprosil jsem o celkovy servis (vycisteni, promazani, serizeni) a od te doby rightig.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...