Přejít na obsah

PAMpadam


Doporučené příspěvky

Zdravíčko vespolek, tak nějak nemůžu dostat z hlavy myšlenku, pořídit si nějaké Panerai.

 

Za těch pár týdnů, co se mi honí hlavou, jsem si vytipovali pár kousků: 111, 005, 590, 777.

 

Je mi jasné, že je v tomto výběru velká spousta proměnných jako kalibr, sendvič/tisk, atd. A zde přichází moje prosba o vaše názory/rady. Je něco, co z těchto kousků vyloženě vyčnívá nebo propadá? Esteticky je to na mě, ale jde mi spíš o technický pohled, případně pohled zarytých pamařů.

 

Moje plusy a otazníky u jednotlivých kousků z předvýberu:

111 +z mého pohledu nej klasika z výběru, sendvič

- unitas (chápu, že je zároveň i výhoda), průhled bych oželel na úkor nižšího pouzdra

 

005 + nižší pouzdro

- možná už moc popsaný cifr, absence sendviče

 

590 + rezerva nátahu (i když je to potenciální zdroj problémů), vintage vzhled

- sendvič by jim seděl lépe než tisk

 

777 + cena jako u předchozích, ale za nový kousek, modré logo a super modrý kanvas

- absence sendviče, těžko říct jestli je ten inhouse výhoda nebo nevýhoda, nižší WR (né že bych se kdy chystal potápět, ale tak nějak pro ten pocit a jistotu.

 

Cenově jsou všechny kusy srovnatelné, rozměry, ucho atd totožné, takže teď babo raď:-)

 

Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Frantíku, s tebou mám tu na fóru ty PAMy spojené tak nějak nejvíc, takže díky za názor, který pro mě má velkou váhu.

510 vypadají fajn, jdu detailně omrknout.

Davide, u tebe jsou na spodní hranici nositelnosti u mě totálně na té horní, ale po roce s Gruppo Gamma, které mají stejné pouzdro, si troufám říct, že to půjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

510 se sandwichem, mel jsem a lepsi nez 111, myslim na ruce. Jelikoz mas pravou takou jak ja levou, tak by to mohlo jit...

A ted to nejdulezitejsi: nekupuj to, je to cely pycovina, stejne budes nosit nejvic bb58...

.

.

.

.

.

PS: kdyby to nepomohlo, tak mi se libi novy destro 796, za me ideal na tvou pravou rucku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten průhled by na 111 být nemusel, na druhou stranu mi ta podívaná přijde daleko lepší než na tu popsanou plotnu u 510.

Spíš mě zaráží ty ceny na Chrono24. Funglovky 510 jsou levnější než 15 let staré 111 s papírama. Chápu, že už se nevyrábí, ale zase je to Unitas vs osmidenní inhouse a 15 let zdražování. Zvláštní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 590 a som velmi spokojny... hlavne vintage look ma fakt bavi. Len pre upresnenie cifernik nema potlac ale taky nejaky akoze sandwich. Podla toho co som sa docital tak to je vyfrezovane a vyplnene lumi. Pokusil som sa to odfotit. Cim sa este lisia od inych sucastnych 8 days modelov je WR300 ktorej bohuzial padol za obet zadny priehlad. Namiesto toho maju gravuru malej ponorecky.

 

post-67260-0-42975100-1569078526_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Vortex-Tempus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karle, je jasné, že je to volovina, stejně jako většina mých nákupů za poslední roky, ale tak nějak si užívám to, že po letním vyhoření dorazil chronobundus v plné síle:-)

Proto bude nejdůležitější ulovit něco, na čem neprodělám kalhoty, až prozřu:-)

Ty 796 vypadají hodně zajímavě, jen netuším, jak by se to nosilo, nikdy jsem neměl korunku na devítce dá neznám tak pocit všech praváků;-)

 

Díky za foto těch 590ek, alespoň trošku "plasticity" tam je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si prošel tím samým. Viděl jsem je v keramice v Barceloně u jednoho Holanďana a měl jsem pocit, že je musím mít. Dlouho jsem váhal a nakonec se na to vykašlal a vzal Tudory. Nicméně cervicek trochu hloda pořád. Ale vysvětlil jsem si to pro sebe tak, že 44 jsou na mě velký a menší už nejsou ty správný Pamy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten průhled by na 111 být nemusel, na druhou stranu mi ta podívaná přijde daleko lepší než na tu popsanou plotnu u 510.

Spíš mě zaráží ty ceny na Chrono24. Funglovky 510 jsou levnější než 15 let staré 111 s papírama. Chápu, že už se nevyrábí, ale zase je to Unitas vs osmidenní inhouse a 15 let zdražování. Zvláštní.

Jinak bacha, funglofky 510 jsou painted, musis brat vojety kolem roku 2015 tam jeste sendvic byl...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...