Přejít na obsah

Sbíráte někdo PRIMky?


Doporučené příspěvky

Nepleteš se, ale přiznám se že netuším proč zrovna u této varianty je to pouzdro "broušené". Jediné co mne napadá je to, že v Eltonu v té době měli větší množství pouzder na Sporty s vadnou čelní plochou a tak je prostě přebrousili a použili na červené sporty :-)

 

Řekl bych, že se později vyráběly červené i s běžným hladkým pouzdrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se dívám, tak ty moje měly stejné černé ručičky, jako ty tvoje katalogové, jen bez té svítící výplně. Já tipuju, že šlo o předvýrobní prototyp, dostaly se ke mně přímou cestou z Eltonu. Osobní iniciativa nějakého zaměstnace to asi nebyla, na to byly až moc propracované - třeba kovový, do středu broušený ciferník, s tím by se přece nikdo dobrovolně nedělal, když si kdykoliv mohl vzít libovolný ciferník z výroby.

 

Velice pěkné!

Upraveno uživatelem Eda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jo, je to nějaká divná šedá, ale může to být stříbrná ve stínu... Ale Tys je měl, tak to víš. Je ale zajímavé, že indexy na cifru jsou o dost tmavší, než ty ručky.

Ohledně těch vínových, já jsem tehdy fakt nedělal nic jinýho, než lidem čuměl na zápěstí a ty sporty jsem vnímal velmi intenzivně, ale na nikom jsem neviděl vínové s hladkým pouzdrem, to až o dost později se to někde objevilo, zřejmě jako výměny pouzder ošoupaných, nebo jako skládačky. Viděl jsem jich fakt hodně, jak jednou měsíčně nové v krámu, tak u lidí, později v bazarech. Určitě to bylo několikset kusů. Ale tím netvrdím, že když jim došly ty broušený pouzdra, tak nemohli sáhnout na lesklý. Ale určitě ne v poměru, v jakém je to dnes. Totéž se týká té červené vnitřní lunety. accutron bude mít asi pravdu a já bych se v souvislosti katalogizace přimlouval za to, aby jako jediné původní byly brány vínové s červenou vnitřní lunetou a broušeným pouzdrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, díky zdejším členům se mně podařilo dát tyto primky dohromady a ještě jednou jim tímto děkuji. Jsou zděděné, takže nějaký ten škrábanec, neškábanec, hlavně že pěkně nahlas tikají.

post-5637-1264762988.jpg

post-5637-1264762996.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty hodinky nejsou žádná skládačka, jsou autentické včetně vteřinovky, původně byly accutronovy

 

Ty modré mi dal můj taťka a černé jsou od dědečka. U černých jsem měnil pouzdro, protože bylo jeté, ale jinak jsem na ně nesahal. Po dotazu na to, jestli jsou doupravené mi řekl, že ne. Ale je fakt, že si myslím, že by tam měla být tenká ručička. A ty modre jsou nejspíš poskládané. Jsem přímo z Nového Města nad Metují a vím, jak si tam všichni navzájem skládali hodinky (samozřejmě v době, kdy to ještě šlo). V hlavě mi dokonce utkvěla jedna vzpomínka, kdy jako malý běhám po zahradě a pozoruju souseda, používal ciferníky z primek místo lepenkových hřebíků. Nedávno jsem se na to ptal otce a ten mi potvrdil, že to tak bylo. Prostě toho měl doma každý plné igelitky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Dobré, gratulujem!

Tedy pravda, ona lunetka také není originální, nicméně záručák originální je :-)

Snad ho také jednou seženu :)

Bigesi, jak se pozná originální luneta od lunety z druhovýroby? Odhaduju, že se to dá rozluštit z jejího potisku. Ten originální byl určitě trochu jiny.

Jinak se připojím k Bigesovi s gratulací, opravdu krásné PS2.

Upraveno uživatelem Flavamatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bigesi, jak se pozná originální luneta od lunety z druhovýroby? Odhaduju, že se to dá rozluštit z jejího potisku. Ten originální byl určitě trochu jiny.

Jinak se připojím k Bigesovi s gratulací, opravdu krásné PS2.

 

Originál má lesklý povrch a širší čísla, plast je pružnější, okraje ostřejší.

 

Nicméně já říkám, že komu se líbí či mu stačí ta slovenská druhovýroba, nemá si s tím lámat hlavu.

 

Ono mezi námi mnohé nové 'originální' lunety z Eltonu mají také všelijaké problémy. Čísla přesahují do indexů, horní trojúhelník má tupou špičku aj.

 

Ukázka:

 

post-6998-1265471598.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originál má lesklý povrch a širší čísla, plast je pružnější, okraje ostřejší.

 

Nicméně já říkám, že komu se líbí či mu stačí ta slovenská druhovýroba, nemá si s tím lámat hlavu.

 

Ono mezi námi mnohé nové 'originální' lunety z Eltonu mají také všelijaké problémy. Čísla přesahují do indexů, horní trojúhelník má tupou špičku aj.

 

Ukázka:

Díky za vysvětlení. Chápu, že pro dlouholeté sběratele není problém poznat origo lunetu od pohledu. Já se o hodinky zajímám aktivně něco málo přes rok, takže se mám co učitá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vysvětlení. Chápu, že pro dlouholeté sběratele není problém poznat origo lunetu od pohledu. Já se o hodinky zajímám aktivně něco málo přes rok, takže se mám co učitá.

 

Já jsem začal sbírat hodinky asi méně než před rokem :) Ale zase jsem do toho asi vrazil hafo času, uh.

Bude-li ovšem zásobování originálními lunetkami váznout jako doposud (což v zásadě znamená jen co občas vypadne z Eltonu), budou ony náhražkové čím dál častější. Dokonce i PopShop už prodává na Aukru s těmito (a upozorněním). No na druhou stranu na mnoha S2 už jsou náhradní korunky z Parexa a vypadají docela dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bigesi, jak se pozná originální luneta od lunety z druhovýroby? Odhaduju, že se to dá rozluštit z jejího potisku. Ten originální byl určitě trochu jiny.

 

post-5320-1266863728.jpg

 

Tak ta vlevo by měla být opravdu ta správná.

Ta prostřední je dnešní elton.

Ta v pravo je polská, či čo.

Ty první dvě mají indexy i čísla plasticky zahloubené do povrchu a pak zabarvené bíle, ta pravá má jen potisk.

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta vlevo by měla být opravdu ta správná.

Ta prostřední je dnešní elton.

Ta v pravo je polská, či čo.

Ty první dvě mají indexy i čísla plasticky zahloubené do povrchu a pak zabarvené bíle, ta pravá má jen potisk.

 

Sám bych to nevysvětlil lépe, naprosto přesné :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...