Přejít na obsah

Sbíráte někdo PRIMky?


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Hmmm, tak tomuhle aspoň říkám pěkná sbírka... Sice to není moc detailní foto, ale i z tohto jde poznat že pouzdra i ciferníky jsou v naprosto nádherném stavu... A vzhledem k tomu že jsem pouhý ČECH, tak nemám jiných slov než ZÁVIST :smile_anim: ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka, ani teraz to nebude veľa slov ale " Dvanásť hodín krátko po dvanástej..."

 

post-3644-012965700 1309518746.jpg

 

 

Ahoj prosím tě vidím dobře , že některé máš dvakrát (pseudo) a třeba stříbrné Diplomaty bez incablocu ti chybí?

A MOC PROSÍM o foto detailu těch variant černých Diplomatu a pseudo. DĚKUJI A KRÁSNÁ SBÍRKA !!!

 

 

 

 

Aj keď prvé zľava by skôr patrili do "bastlenia"

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO : Alomoh

 

Ahoj,

prosím tě vidím dobře , že některé máš dvakrát (pseudo) a třeba stříbrné Diplomaty bez incablocu ti chybí?

A MOC PROSÍM o foto detailu těch variant černých Diplomatu a pseudo. DĚKUJI A KRÁSNÁ SBÍRKA !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím z BB,

 

žiaľ až také dokonalé moje Diplomaty nie sú.... viď detailnejšie pohľady pri zvačšeni ...

ale žiadne by nemali byť dvojmo,každé sa v niečom odlišujú...

Diplomaty v chróme sú práveže bez incabloku,/dolný rad, druhé sprava/ varianta s incablokom mi chýba...

"skoro diplomaty" sú len po jednom exemplári , v hornom rade prvé sprava sú vlastne len "rodinou" Diplomatov,sú to raritné hodinky označené ako "Consul" bez firemného označenia - ale ak použiješ lupu uvidíš jasne "czecho slovakia"

pri dolnom indexe ...čiže Primky. Oproti týmto sú aj čierne Diplomaty "masovka" - ale ak ich niekto máte, ozvite sa prosím a pošlite foto.

Nie až takou raritou, ale tiež nie každodene viditeĺné sú zlátené Diplomaty s incablokom ktoré majú striebrený ciferník

/dolná rada, prvé sprava/...

Dosť rečí, pár foto:

 

post-3644-091383400 1311014628.jpg

post-3644-078089400 1311014428.jpg

post-3644-046178200 1311014474.jpg

post-3644-057559500 1311014519.jpg

post-3644-017936300 1311014545.jpg

post-3644-089562400 1311014572.jpg

post-3644-016933000 1311014608.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v hornom rade prvé sprava sú vlastne len "rodinou" Diplomatov,sú to raritné hodinky označené ako "Consul" bez firemného označenia - ale ak použiješ lupu uvidíš jasne "czecho slovakia"

 

K označení Consul by snad mohl něco říct Accutron /vývozní označení jako Globus,ap.?/
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka nejspíš na Accutrona: Je možná nějaká souvislost modelu Consul s výrobcem psacích strojů Consul? Jaká je vůbec historie tohoto modelu?

 

Hodinky s logem CONSUL zde vidím poprvé a dle mého se jedná o exportní model podobně jako jsou hodinky se značkou Romeo, Globus, Ancre a pod. S psacím strojem to nebude mít nic společného.

Upraveno uživatelem accutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky s logem CONSUL zde vidím poprvé a dle mého se jedná o exportní model podobně jako jsou hodinky se značkou Romeo, Globus, Ancre a pod. S psacím strojem to nebude mít nic společného.

 

No je to asi blbost, já si jen vzpoměl na jednu dědovu historku, kdysi v oněch dobách dostal v práci za nějakej svůj zlepšovák pro geologický průzkumy právě psací stroj značky Consul a nějaký zlatý hodinky, ty mu ale zabavil soudruh ředitel a dědovi tak zůstal jen ten psací stroj, tak mě napadla tahle souvislost. Značku těch hodinek mi ale děda neřekl, asi ji sám ani nevěděl, mohly to být kdejaký Primky nebo Ruhly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...