Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Čekal jsem možná trochu konstruktivnější kritiku, ale chápu, nemusí se líbít každému.

To že mají za sebou víc než jeden model vnímám jako plus, třeba model Tourbillon a Active se mi celkem líbí.

Osobně bych na ruce chtěl mít hodinky s aspoň trochu originálním designem, než třeba populární modely, které mají místo cifer velké puntíky..

 

Taky pokukuju po těchto, dost se mi líbí ten průzor, ale moc mi nepasují ty barevné varianty.

https://www.kickstarter.com/projects/ameliaautomaticwatch/amelia-automatic-pilot-watches-by-xpeda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli vybíráš první automaty, dej tomu trochu čas a ještě se chvíli rozhlížej. i mimo kickstarter

 

podle mě máš tři možné scénáře:

1 - hodinky se ti líbí a tak je kopíš, zapomeneš že chronomag existuje a budeš šťastný

2 - i přes negativní kritiku si je koupíš a zůstaneš tady a budeš mít za pár let krásnou (šílenou) připomínku hodinkových začátků

3 - budeš chvíli poslouchat místní rady a doporučení a dáš se zvilkat na nějakou klasiku od orientu nebo seika (možná ještě najdeš nějaký microbrand, který bude v dostupné cenové kategorii) a postupně půjdeš vyšlapanou cestičkou a za hodinky utratíš hromady peněz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čekal jsem možná trochu konstruktivnější kritiku, ale chápu, nemusí se líbít každému.

To že mají za sebou víc než jeden model vnímám jako plus, třeba model Tourbillon a Active se mi celkem líbí.

Osobně bych na ruce chtěl mít hodinky s aspoň trochu originálním designem, než třeba populární modely, které mají místo cifer velké puntíky..

 

Taky pokukuju po těchto, dost se mi líbí ten průzor, ale moc mi nepasují ty barevné varianty.

https://www.kickstarter.com/projects/ameliaautomaticwatch/amelia-automatic-pilot-watches-by-xpeda

 

Pokud chces levne hodinky z Ciny, tak se nechod ptat na hodinkove forum co si o nich myslime.

- Ta spojitos s Amelii je skoro na kriminal...nechutne prizivovani se na ni. Her philosophy of life coincides with Xpeda's. :D LOL

- XPEDA je debilni meno, nechtel bych na to koukat

- jestli fakt maji Seiko strojek, tak by to bylo plus

evidentne si cilovka, tak neres nas nazor a kup si je, ale necekej, ze po nich nekdo jiny nekdy jeste stekne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rendy, nikdo Tě tu nenutí za statisíce kupovat Rolby s puntíkama. Ale pokud hledáš nějaké neokoukané mechaniky, dej na radu zkušenějších a aspoň pro začátek se (ve vlastním zájmu) vyhni jakékoliv čínské prádelně, vynálezům z kickstarteru, fejkům z bazoše a nálezům z aukra. A pokud trváš na mechanických chronech (spousta čudlíků a ručiček, viz "architect"), tak radši žádný obchod na dálku - nic tě nepřipraví na to jak tlusté tyhle věci můžou být a jak blbě pak můžou sedět na ruce. Ať pak s tím neštěstí neprudíš v inzerci...

 
PS: Když si odmyslím tu Amelii, nemusely by to být úplně hnusné hodinky. Ale ten "průhled" Hujere, k čemu proboha taková krávovina?  :yucky:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čekal jsem možná trochu konstruktivnější kritiku, ale chápu, nemusí se líbít každému.

 

Rendy, pochop, ty hodinky si žádnou konstruktivní kritiku nezaslouží. No, a s těmi druhými jsi taky šlápl vedle. Zkus si to tady chvíli v klidu číst. Pak se rozhodni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarte,

 

bohužel, patřím mezi obdivovatele technické stránky hodinek. Krásu tedy vidím v provedení povrchů (kartáčování, pískování, frézovaný povrch, s leskem opatrně, modření, sunburst). ale tvary samotnými by se mělo pracovat opatrně. Samoúčelná ozdoba je zločin. Účelnost především, ale v dokonalém provedení. Pro mne je neljepším stylem kombinace polních a pilotních hodinek, design který nepřebíjí účel hodinek. Mrknu a vidím - když mám čas, zahledím se a pokochám se.

 

Ale toto? Je to sice horší, ale je to "jinak" - rádobyefekt vydáván za "originalitu".

Je ten Tourbillon opravdu mechanismu hodinek, nebo je to jako burácející reproduktor pod kapotou downsizovaného auta?

 

Bral bych jako originalitu opustit desítkovou soustavu a místo 10-11-12 označil a-b-0 jak by dvanáctkové soustavě slušelo.

 

Ale jakříkám, lidi jsou různí, i Diesel má své zákazníky... Ale tento Kickstarter si IMHO říká o "kick my ass"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Co se týká těch Marbonni, tak jsou dost zvláštní, ale jestli se ti líbí, tak si je kup. Koneckonců budeš je nosit ty a nestojej zas takovej ranec, abys je po změně vkusu nemohl odložit :)

No a ty Xpeda ty jsou teda krapet nevkusný - ale zase podle vkusu každého soudruha :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

To sice nejsou, ale jen na zběžný pohled. Vyznat se v tom je docela o epiletickej záchvat... pochopil sem subdial data, pochopil sem subdial dne v týdnu, pochopil sem subdial hodin ve 24h formátu, pochopil sem, že velká vteřinová ručička je vlastně minutová, ale červeně zakroužkovanà 15. minuta ( nebo hodina, nebo vteřina?) je něco pro mě strašně frustrujícího, stejně tak, jako na hodinkách ke košili korunka na 4, plus si v malém subdialu odčítat čas ve 24h formátu, který se ještě navíc prolíná do subdialu datumového...

Už teď mě z toho bolí hlava.

edit: A kde sou vlastně ty vteřiny???

Upraveno uživatelem ten blbej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...