Přejít na obsah

automaty - no-date


Doporučené příspěvky

Tak jsem tu po krátkém laškování s quartzem zase zpět s prosbou o radu. Bylo zjištěno, že když to netiká, něco tomu chybí. Takže opět zadání pro hodinky na lítačku: 

- min WR100, radši chci šroubovací korunku, takže asi automaty

- jelikož nechci při zastavení po odložení pořád štelovat datum, tak BEZ datumového okénka

- velikost 41-43mm, lug-to-lug max. 50mm, výška čím méně tím lépe

- plochý safír s vnitřním AR výhodou nebo možnost upgradovat

- ciferník nejlépe černý jednoduchý, aspoň nějaká čísla výhodou, nemusí mít minutové indexy (stačí členění po 5 minutách)

- vteřinovka centrální či na pozici 6

- pokud možno použitelná lumi

- ne divery s tlustou lunetou, která ukrajuje cenné místo ciferníku 

- ne chronograf

 

jsem totálně spokojen s designem Glycine Incursore s Unitasem, leč právě ty chci šetřit a nenosit je do práce

glyc.jpg?ver=0

 

rozvržení ciferníku u Momentum Atlas též vyhovuje, full lume dial je zajimavá zkušenost, lež jsou na baterku

naruce.jpg?ver=0

 

Nevím proč, ale jsou mi sympatické Glycine Combat Sub - ovšem mají datum.

 

Nebo vzít Seiko SKX/Turtle a vyměnit ciferník (.. a ručky a safír...).

 

Laco Einsatzuhr jsou též fajn.

 

Velmi mnoho můžu design pilotek, ale tam obvykle není požadovaná WR.

 

Cena rozumná, takže ne Rolex a pod. Preferuju bazar, abych nebyl ten první, kdo způsobí škrábance. Cena třeba 10-12k.

 

Poradíte?

Upraveno uživatelem geralt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu to mi nedošlo.

 

Tak skúsim ďalšie typy aj keď asi cez rozpočet:

- Christopher Ward C65 Trident Diver

- Maen Hudson

- NTH Baracuda

 

Okrem dátumu, tvoje zadanie spĺňajú aj moje Victorinox 241370, ktoré plánujem v blízkej dobe púšťať, takže ak by si mal záujem ozvi sa. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Diablo1st: diky za tipy, u Warda obecne vadi zlata/zluta barva rucek a indexu, Maenu chybi jakekoli cislo a NTH vidim jen s datumkou, mozna delali drive?

 

btw to opravdu zase chci neco co neexsituje? Microbrand kvuli jednomu kusu uplne zakladat nechci... Mozna by se neco naslo u p. Kemmnera, ale tezko najit nejakou ucelenou nabidku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podľa mňa chceš troška nakombinovať viacero štýlov a takých hodiniek moc nie je, nie to ešte do tej ceny.

 

Chceš čísla na ciferníku, ktoré majú väčšinou field a pilot hodinky s WR50. Kašli na tú WR a šrobovaciu korunku a kup A typ pilotky.

 

Štýl ala Rolex Explorer I sa ti nepáči? Napr. Borealis Adraga?

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nabídka no date automatů je obecně velmi chabá, sám jsem měl vybrané tyto kandity

 

https://www.chronoshop.cz/limes-nightflight-lb

https://www.chronoshop.cz/laco-marine-bremerhaven

 

nakonec jsem pořídil úplně jiné, s datumovkou a lupou, což jsem původně vůbec nechtěl :frusty:

Upraveno uživatelem mr7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

jo je to bida... chci sroubovaci korunku, takze manualni natah ne, navic mam jeden uz doma... nakonec asi poridim ty same Glyciny, co uz mam akorat v automatu a datumku nejak vydrzim :)

 

a jak rekl, tak udelal... automatu bez data je jako safranu, takze na litacku porizeny sice s datem, ale zato v oblibenem designu.... ano, opet Glycine Incursore :) jo, jsem asi autista na tento layout cifru

 

post-19173-0-02812200-1573581273_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

https://www.seriouswatches.com/collections/nth/products/nth-devilray-ii-black-no-date

NTH DevilRay II Black No Date

 

na striebornom ciferniku krajsie vynikne ta farebna minutova skala a oranzova minutova rucicka

NTH DevilRay II White No Date 

 

 

Upraveno uživatelem Roman-ZA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...