Přejít na obsah

Prim Diplomat - naletěl jsem?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 138
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nechápu co se tady pořád dokola řeší. Prostě borec bouchá hodinky s nápisem prim z čehokoli a netají se tím. Pokud to někdo koupí, je to jeho věc. Já se např zajímám o autoveterány, a zajímalo by mě jak bych dnes vyřešil např takovou nenávratně poničenou nebo chybějící kapotu na nějaké staré Tatře nebo Aerovce. Jsou u nás borci,co to vytvaruji z tabule plechu a je to. Rozměry a tvar to má jako originál, pasuje to, funkční je to a barvu to má taky jako originál. Nakonec se na to přišroubuje logo a jede se na výstavu. To jako že mám původní motor, rám a část interiéru a nové vyrobenou kastli (části kastle)  pneumatiky a vzduch v nich, vše je uděláno profesionálně a s citem, a stejně to je jen fejk, kopie, a kdoví co? Tak to by tady toho moc nefungovalo. Ctít originalitu a původnost je třeba, ale má to své meze. 

Tak a teď do mě. Třeba kamením. 

Upraveno uživatelem skodna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U veteranu bych to prirovnal spis k situaci kolem Jawy 250/350 Kejvacky nebo Panelky, kdy je dneska mozny nakoupit spoustu dilu z novovyroby a nabizeji se takto renovovane cele motorky treba i s “velorexackou” sajdou. Nektere veci jsou udelane i nahradni technologii treba z laminatu misto z plechu. Na jednu stranu proc ne, na druhou to trochu pokrivuje trh s veterany a jejich hodnotu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych nenošené Prim Diplomat, mám následující možnosti:

Prim Diplomat Originál - nenošené prakticky není možné najít. Viděl jsem desítky repasí ciferníků Primek, ale žádnej z nich nikdy nevypadal nově. Pro puristu je to ale asi nejlepší volba.
Prim Diplomat Elton 40 C - novo-výroba od Eltonu. Pro puristu druhá nejlepší volba. Jsem ochotnej dát za hodinky 90 tisíc, ale ne za Prim Diplomat od Eltonu, obzvlášť, když původní Diplomaty byly cenově úplně někde jinde. Nedává mi to smysl.
Prim Diplomat MPM 2019 - prasečina s Miyotou, úplně jiný rozměry (42 mm) než původní diplomat. Vypadají jinak. 17 tisíc. Japonskej strojek s čínským zbytkem. Asi nejmíň "Diplomat" co člověk najde.
Prim Diplomat replika / repase / druho-výroba od "Nejpanskehodinky" - Původní strojek. Ciferník a pouzdro z druhovýroby za 7,000. Design a rozměry respektují původní hodinky. Kdyby tenhle produkt za tyhle prachy prodával Elton, nikdo by neřekl ani Ň.

Podle mě je ta druhovýroba s původním strojkem asi nejlepší alternativa, pokud chce člověk nenošený diplomaty na používání. Pro sběratele to samozřejmě smysl nedává. Fejk to podle mě není, srdce hodinek je originální a původní ciferník s pouzdrem po těch letech nikdy vypadat dobře nebude.

Rád si poslechnu proti-argumenty.

Citovat

Ctít originalitu a původnost je třeba, ale má to své meze. 

Souhlas. Ty hodinky mají originální strojek, na tom záleží. Je jedno, kde kdo vyrobí jednoduchý ocelový pouzdro, na jehož výrobu má knowhow 95% firem zpracovávající kovovýrobky. Legální stránka je druhá věc, ale to by měl být primárně zájem MPM (jakožto vlastníka značky Prim) to řešit.

Upraveno uživatelem Thulle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... Kdyby tenhle produkt za tyhle prachy prodával Elton, nikdo by neřekl ani Ň..... Píšeš kraviny. Ty jsi to pouzdro viděl naživo? Je strašný. Nech si svůj názor, ale nepodsouvej podobné nesmysly ostatním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Thulle napsal:

Chtěl bych nenošené Prim Diplomat, mám následující možnosti:

Prim Diplomat Originál - nenošené prakticky není možné najít. Viděl jsem desítky repasí ciferníků Primek, ale žádnej z nich nikdy nevypadal nově. Pro puristu je to ale asi nejlepší volba.
Prim Diplomat Elton 40 C - novo-výroba od Eltonu. Pro puristu druhá nejlepší volba. Jsem ochotnej dát za hodinky 90 tisíc, ale ne za Prim Diplomat od Eltonu, obzvlášť, když původní Diplomaty byly cenově úplně někde jinde. Nedává mi to smysl.
Prim Diplomat MPM 2019 - prasečina s Miyotou, úplně jiný rozměry (42 mm) než původní diplomat. Vypadají jinak. 17 tisíc. Japonskej strojek s čínským zbytkem. Asi nejmíň "Diplomat" co člověk najde.
Prim Diplomat replika / repase / druho-výroba od "Nejpanskehodinky" - Původní strojek. Ciferník a pouzdro z druhovýroby za 7,000. Design a rozměry respektují původní hodinky. Kdyby tenhle produkt za tyhle prachy prodával Elton, nikdo by neřekl ani Ň.

Podle mě je ta druhovýroba s původním strojkem asi nejlepší alternativa, pokud chce člověk nenošený diplomaty na používání. Pro sběratele to samozřejmě smysl nedává. Fejk to podle mě není, srdce hodinek je originální a původní ciferník s pouzdrem po těch letech nikdy vypadat dobře nebude.

Rád si poslechnu proti-argumenty.

Souhlas. Ty hodinky mají originální strojek, na tom záleží. Je jedno, kde kdo vyrobí jednoduchý ocelový pouzdro, na jehož výrobu má knowhow 95% firem zpracovávající kovovýrobky. Legální stránka je druhá věc, ale to by měl být primárně zájem MPM (jakožto vlastníka značky Prim) to řešit.

to co nabízí pan Illés je čistokrevný padělek.  Za první je to nekvalitně zpracovaný šmejd, pouzdro je podobný původnímu jen pokud máš několik dioptrií, brus na lunetě je úplně špatně. Kdyby takhle kvalitní" produkt vylezl z Eltonu, tady by na to téma bylo hooodně dlouhý vlákno. Za druhý, tu ochrannou známku napsanou na ciferníku si někdo platí, v tomto případě jsou to dokonce dvě firmy, ale pan Illés to není. 

Jak se tak dívám po webu nejpánskehodinky, pan Illés se tituluje "mistr hodinář", ale živnostenský list na hodinařinu nemá. 

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz jsem delsi dobu v Eltonu zadnou renovaci nepoptaval, ale myslim, ze 15-20 tisic by to mohlo vychazet. Zeptej se jich.  Co se tyka puvodnich, tak nevim kde je hledas, ale jsem si jist, ze za 15 k uz sezenes skutecne krasnej kousek. Uz i ty za 10k vypadaji moc pekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Thulle napsal:

Jak se cenově pohybuje kompletní repase od Eltonu původních Diplomatů? Jsem ochotnej dát za původní Diplomaty v super stavu třeba patnáct, ale ještě jsem nenarazil na kus, kterej by nevypadal, jak když ho měl někdo 30 let v konečníku.

Tady si je můžeš koupit hned 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mám prosbu. Koupil jsem diplomaty s pouzdrem v krásném stavu. S kupujícím jsem řešil originalitu, která měla být v pořádku. Při čištění jsem mezi nožičkami našel nápis v příloze. Má tohle originál?

 

IMG_7423.jpeg

Upraveno uživatelem MZD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...