Přejít na obsah

Prim Diplomat - naletěl jsem?


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Jeronimo napsal:

To, že si někdo na své stránky napíše, že je hodinář a dokonce se tak tituluje jako mistr hodinář (já bych si musel lištit) ještě neznamená, že to tak je. Pán má zahradnickou školu a v živnostenském rejstříku o hodinářství, jemné mechanice, nebo příbuzném oboru ani zmínka. Totéž se týká paní. To co nabízí ani komentovat nebudu.

No jo, máš pravdu, odsud by to snad nevzal nikdo. Komentoval jsem fakt jen tu konkrétní větu, dříve podle mne mlžil víc. A bohužel, jak praví po drobné úpravě známé rčení z Pelíšků: Není hodinář jako hodinář.  "Pan hodinář" je něco jiného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 138
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ze "slovníku" který má ten trouba na svých stránkách ....

Dýnko

Spodní kryt na hodinkách, většinou vyrobený z nerezové oceli. Mnoho výrobců ho opatřuje proskleným sklíčkem.     SOUVISEJÍCÍ POJMY PVDDLC Nerezová ocel  Minerální sklíčko Safírové sklíčko Vodotěsnost

Frekvence

Celým názvem frekvence oscilátoru indikuje počet tiknutí do jedné vteřiny. Toto číslo naznačuje přesnost chodu hodinek, a obecně platí, že čím větší číslo, tím je chod plynulejší a tedy přesnější. Pro lepší orientaci v těchto číslech uvádíme několik…

Hacking

Možnost zastavení vteřinové ručičky vytažením korunky při seřizování času. SOUVISEJÍCÍ POJMYKorunka Natahování Ručičky Šroubovací korunka  

 

 

To jenom na úvod. Je to zkrátka zahradník. A když už zahradník píše hodinářský slovník, tak by měl aspoň dávat pozor, jestli nepíše totální pí-oviny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Datel napsal:

.........dříve podle mne mlžil víc......

Tak oni ti nýmandi co si zřídili své vlastní nýmandství to tady čtou a pružně reagují. 

Jo prosklené sklíčko... To mi připomíná jednu legendu z Hodinky - Bazar a jiných oceňovacích skupin na FB a jeho výrok u každého prodeje hodinek: Čas a sledovanost neměřen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Bert napsal:

Ze "slovníku" který má ten trouba na svých stránkách ....

Dýnko

Spodní kryt na hodinkách, většinou vyrobený z nerezové oceli. Mnoho výrobců ho opatřuje proskleným sklíčkem.     SOUVISEJÍCÍ POJMY PVDDLC Nerezová ocel  Minerální sklíčko Safírové sklíčko Vodotěsnost

Frekvence

Celým názvem frekvence oscilátoru indikuje počet tiknutí do jedné vteřiny. Toto číslo naznačuje přesnost chodu hodinek, a obecně platí, že čím větší číslo, tím je chod plynulejší a tedy přesnější. Pro lepší orientaci v těchto číslech uvádíme několik…

Hacking

Možnost zastavení vteřinové ručičky vytažením korunky při seřizování času. SOUVISEJÍCÍ POJMYKorunka Natahování Ručičky Šroubovací korunka  

 

 

To jenom na úvod. Je to zkrátka zahradník. A když už zahradník píše hodinářský slovník, tak by měl aspoň dávat pozor, jestli nepíše totální pí-oviny.

Jo, ta frekvence je skvost od mistra. 😂😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pani uvedomujete si, ze s tymto umiera aj ten uplne posledny bod, kde mal Elteon este donedavna nad konkurenciou (aj pri svojich cenach) dost navrch?.... ze proste neexistovali fejky. Proste nerezove Diplomaty boli este donedavna automaticky a bez najmensieho tiena pochybnosti hodinky za 80 (dokaze toto Vas Rolex?). No... a uz niesu 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čem měl Elton navrch nad konkurencí ? Tak nějak mi to připomnělo ten fórek o Rakušácích- co je největší úspěch rakouské zahraniční politiky ? ...Že dokázali celý svět přesvědčit že Hitler byl němec a Dvořák rakušan.  Eltonu se u nás v Čechách a dokonce možná i na Slovensku podařilo podsunout myšlenku, že model Diplomat není napodobenina jiného vzoru...:default_biggrin: stejně jako jsem viděl nádherné Longines ve stylu Traktor, nebo Omegy ve stylu Orlík, nebo třeba Rolex ve stylu Rolex.... aha, tady to asi viděli všichni   :default_biggrin:  Že by měli navrch technicky ? Podílem na trhu ? V něčem o krok před konkurencí ? 

I ten docela drahý renovační program ještě a ještě zdražovali tak dlouho a vehementně, až se objevili jiní, kteří tu renovaci  dokáží udělat  taky a za pětinu. Mrzí mě to. Ale je to logický vývoj v dané situaci. Prý  že už renovace nechtějí dělat, znělo od nich už pár let. No tak se jim uleví, budou je dělat jiní...Je to potom takový fejk vzoru, který byl už sám napodobeninou hodinek jiných značek. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, straspol napsal:

V čem měl Elton navrch nad konkurencí ? Tak nějak mi to připomnělo ten fórek o Rakušácích- co je největší úspěch rakouské zahraniční politiky ? ...Že dokázali celý svět přesvědčit že Hitler byl němec a Dvořák rakušan.  Eltonu se u nás v Čechách a dokonce možná i na Slovensku podařilo podsunout myšlenku, že model Diplomat není napodobenina jiného vzoru...:default_biggrin: stejně jako jsem viděl nádherné Longines ve stylu Traktor, nebo Omegy ve stylu Orlík, nebo třeba Rolex ve stylu Rolex.... aha, tady to asi viděli všichni   :default_biggrin:  Že by měli navrch technicky ? Podílem na trhu ? V něčem o krok před konkurencí ? 

I ten docela drahý renovační program ještě a ještě zdražovali tak dlouho a vehementně, až se objevili jiní, kteří tu renovaci  dokáží udělat  taky a za pětinu. Mrzí mě to. Ale je to logický vývoj v dané situaci. Prý  že už renovace nechtějí dělat, znělo od nich už pár let. No tak se jim uleví, budou je dělat jiní...Je to potom takový fejk vzoru, který byl už sám napodobeninou hodinek jiných značek. 

 

Co jsem slyšel já, tak jim hlavně docházejí díly na opravu strojků. Takže za chvíli bude asi fakt po renovacích, nebo tam začnou sypat miyotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je záhada- proč jim docházejí, zatímco podnikající jedinci mají evidentně přehršle...a jak mohou docházet díly, které přece dokážou hravě vyrobit...? Základ stroje pro renovaci přece berou od zákazníka... a něch pár dílů je pro firmu na technologické špičce czech made s takovým mezinárodním ohlasem a zastoupením až u Amíků hračka, ne...? 

Já mám pocit, že spíš docházejí hodináři...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, straspol napsal:

To je záhada- proč jim docházejí, zatímco podnikající jedinci mají evidentně přehršle...a jak mohou docházet díly, které přece dokážou hravě vyrobit...? Základ stroje pro renovaci přece berou od zákazníka... a něch pár dílů je pro firmu na technologické špičce czech made s takovým mezinárodním ohlasem a zastoupením až u Amíků hračka, ne...? 

Já mám pocit, že spíš docházejí hodináři...

Myiotu sypat nebudou, protože už nikdy nebudou montovat cizí strojky do svých hodinek :default_biggrin: těším se na náhradu 7750 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@straspolale vsak to tam pisem v com mali navrch.... ze neexistovali fejky. Kto nosil nerezove diplomaty, ten nosil hodinky za 80K a bol automaticky vlastenec "az na pudu" bez diskusii. (nezavisle na tom ci za to tie casy hodinarksy a designovo stali alebo nie).

Vsetko ostatne je samozrejme pravda a ja som posledny koho o tom treba presviedcat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, cali napsal:

@straspolale vsak to tam pisem v com mali navrch.... ze neexistovali fejky. Kto nosil nerezove diplomaty, ten nosil hodinky za 80K a bol automaticky vlastenec "az na pudu" bez diskusii. (nezavisle na tom ci za to tie casy hodinarksy a designovo stali alebo nie).

Vsetko ostatne je samozrejme pravda a ja som posledny koho o tom treba presviedcat.

Nojo no... Ono ovšem hodinkama za 80 papírú se mohou nazývat takové hodinky, které v případné nouzi sundáš z ruky a adekvátně k nákupní ceně prodáš kdekoli v civilizovaném světě. A o tom, že ty Diplomaty prodáš za dva tisíce dolarů tak nějak pochybuju, no...

Fejky se dělají, když originály nejsou, nebo se prodávají za nesmysl. Nemuselo to tak být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Rekl bych spis replika nez kopirka. Replika stare veci, ktera se uz nevyrabi. Nicmene by me zajimalo, jak je to s autorskymi pravy. Jestli je takovahle vec legalni. Ta renovace je urcite i pravne na tom lepe nez replika. Nicmeme, pouzivaji originalni strojek a dodelaji pouzdro a zbytek, takze preci jen neco puvodniho zustalo, coz by mohlo odpravedlnovat tu renovaci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slo mi o to, jestli se tou renovacni klickou brani pravnimu postihu od vlastnika prav minimalne na znacku a logo, kdyz uz by design a nazev modelu nebyl po tech letech uz nijak ochraneny.
Prim Manufacture preci Diplomaty a Sporty IGEN 38 dela/delal a MPM ma Prim Sport taky v nabidce. Takze se jim takovehle aktivity nemusi hodit ani jednomu. A kdyz tahaji po soudech jeden druheho, ze by k tomu nepridali nekoho tretiho?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...