Přejít na obsah

nemohu se rozhodnout


Doporučené příspěvky

Jasněže se dá k obleku nosit cokoli, ale okolí, které tyto nuance vnímá, si pak udělá obrázek... kdyby mi to bylo jedno, neřeším to, ani zde, ani jinde, ale jedno mi to není.

 

Já tedy nevím, do jakého prostředí ten oblek budeš nosit, ale není potom lepší vzít nějaké plnohodnotné oblekovky podle všech pravidel, klidně něco trochu levnějšího, a prostě to brát jako součást uniformy?

A potom si koupit ty Mida na spravení chuti ?  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 194
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

to si poněkud nerozumíme - přečti si, co píšu na začátku o rozhodování a potom jak se ve srovnání objevily MIDO... 
kvartzky nechci a nemám představu, co myslíš tím  "něčím levnějším"  (Parnisy určitě nechci)
a na konec -  ono totiž vůbec není jisté, jestli by mi Mido spravily chuť 

:rolleyes:

Mně u těchto MIDo přijde proti Háčkům lepší jen ten kalibr, veš ostatní je když ne diskutabilní, tak na pováženou, zda je to plus nebo mínus,
jestli máš nějaký jednoznačný plus pro MIDO, buď konkrétní

 

to že se někomu více líbí MIDO beru a repsektuji, ale není to můj případ - jako oblekovky vyhrát nemůžou a jako obecné srovnání jsou u mne na tom zhruba stejně... pocitově při wirst testu rozhodně nevyhrály

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen reagoval na tvé tvrzení nuancích, které může vnímat okolí. 
Cenu ani konkrétní model v tom nehledej, já mám v plánu jednou pořídit ty Malverny, až budou mít výprodej(to by se mohly dostat k 10 tisícům), ale nosit to nakonec budeš ty. 
Tak to jsem Tě špatně pochopil, mně to přišlo že se líbí, ale nosil bys je úplně jinam... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se zájmem sleduji tohle téma a jsem zvědavý na výsledek. 9 stran a pevnina v nedohlednu.

Nejdřív jsem měl hned jasno. Ty Hamiltony jsou krásné, elegantní, decentní. V šeru opery, baru na plese téměř neviditelné. Cocktailky jsem měl na ruce ( i když ne ty modré) a měl jsem z nich stejný pocit jako ty. Moc blýskavé. Ale to bylo na prodejně ve dne ( taky Hodinky 365). Byly navrženy ve spolupráci s barmanem, pro prostředí jako by v baru. Věřím, že tam se ty odlesky umravní a na denním světle až možná moc výrazný sunbrust bude mnohem umravněnější. Ale pořad ne neviditelný. Neviditelné hodinky snad chronomagor nechce. Chápu argument safir.Nešel by tam vyměnit? Jestli jde spíš o fine dining tak H. Tam se hodnotí i machr index

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já, manželka, dcera a mrtvá babička jsme pro Hamiltony. Tvrdila nám při seanci že kdo nosí Mido musí v pekle nosit hodinky na skládaným tahu co rve chlupy jdou do mínusu a nedoklápí se jim datum.

 

Jinak osobně si jsem ty Mido neviděl. Jen na videu. Hamiltony jsem viděl osobně.

 

Jak jsem psal u porovnání vs Seiko.

Lepší pocit že mám Holywoodskou ikonu. Absence vzeřinovky a míň práce při seřizování. Pkacatý se vejdou pod košili. A jsou elegantní což časem vždy přebije wow efekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mido jsou krásný. Jsou to přesně ty hodinky, co jsou nádherný na fotkách, vyvolaj wow efekt po koupi a pak skončej v hodinkovnici. Mě by se strašně rychle okoukaly. Hamiltony jsou nenápadný. Jak písnička co si jí na albu nejdřív nevšimneš, ale časem je nejiblíbenější. Pokud to maj bejt hodinky na dýl, za mě rozhodně hamiltonky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já, manželka, dcera a mrtvá babička jsme pro Hamiltony. Tvrdila nám při seanci že kdo nosí Mido musí v pekle nosit hodinky ...

 

Já nosim Mido a budu je mít napořád, jestli se něco nepo...., protože jsou to zatím moje nejoblíbenější hodinky ze všech, co jsem kdy měl. A babička Tě pěkně tahá za nos :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já jen tak. Mido jsem nikdy neměl a věřím že jsou to hodinky na stejné úrovni jako Hamilton. Zajímavé je že patří mezi výrobce s největším počtem chronometrů.

Tak kdyz jen tak, tak kusuj :)

Ty veris :) , zajimave ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quido, ještě než se definitivně rozhodneš pro Hamiltony, jdi si je prohlídnout naživo s lupou. Mně přijde, že na fotce cos postoval na první straně mají příšerně prasácký indexy. Možná je to jen fotkou, ale určitě bych na to kouknul. Když už někdo dělá ultrajednoduchý hodinky bez fičur ( vodotěsnosti, lunety, komplikací...), tak to musí být i v týhle cenovce perfektně zpracovaný, jinak budeš sám před sebou za hejla.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co třeba Junghans, s vlastním quartz strojkem, jako oblekovky parádní

Junghans Meister MEGA 058/4801.00

 

https://www.chrono24.cz/search/index.htm?query=Junghans+Meister+MEGA+058%2F4801.00&dosearch=true&searchexplain=1&watchTypes=&accessoryTypes=

Upraveno uživatelem Lukyn77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quido, ještě než se definitivně rozhodneš pro Hamiltony, jdi si je prohlídnout naživo s lupou. Mně přijde, že na fotce cos postoval na první straně mají příšerně prasácký indexy. Možná je to jen fotkou, ale určitě bych na to kouknul. Když už někdo dělá ultrajednoduchý hodinky bez fičur ( vodotěsnosti, lunety, komplikací...), tak to musí být i v týhle cenovce perfektně zpracovaný, jinak budeš sám před sebou za hejla.

Už jsem je viděl a měl 2x na ruce...  a kterou fotku máš na mysli?

 

 

Co třeba Junghans, s vlastním quartz strojkem, jako oblekovky parádní

Junghans Meister MEGA 058/4801.00

 

https://www.chrono24.cz/search/index.htm?query=Junghans+Meister+MEGA+058%2F4801.00&dosearch=true&searchexplain=1&watchTypes=&accessoryTypes=

dyť píšu, že kavrtzky nechci - nedávno jsem jedny pustil právě proto, že chci mechaniky / automaty  http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/132453-modr%C3%A9-oblekovky-hamilton/?hl=hamilton

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quido, ještě než se definitivně rozhodneš pro Hamiltony, jdi si je prohlídnout naživo s lupou. Mně přijde, že na fotce cos postoval na první straně mají příšerně prasácký indexy. Možná je to jen fotkou, ale určitě bych na to kouknul. Když už někdo dělá ultrajednoduchý hodinky bez fičur ( vodotěsnosti, lunety, komplikací...), tak to musí být i v týhle cenovce perfektně zpracovaný, jinak budeš sám před sebou za hejla.

Už jsem je viděl a měl 2x na ruce...  a kterou fotku máš na mysli?

post-30813-0-50750500-1573980010.jpg

 

No tuhle :) Jde o to, že v krámě to člověk málokdy zkoumá lupou, a hromada věcí není pouhým okem hned vidět (zejmena jestli nosíš ty brejle, co máš na fotce v avataru!). Boční hrany indexů neodrážej světlo v celé ploše rovnoměrně, působí to dost ožvejkaně. Ale jak říkám, třeba je to jen fotkou, jen bych se prostě na to na tvým místě zaměřil a ujistil se, že je to v reálu cajk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Boční hrany indexů neodrážej světlo v celé ploše rovnoměrně, působí to dost ožvejkaně. ...

Rozumím co myslíš, já se domnívám, že je to doostřováním v malém rozlišení... ještě jsem obecně u Háček zprzněné indexy neviděl, tyhle naživo jsou to šílené leštěnky a toho bych si všiml, nicméně dík za upozornění, určitě je ještě pořádně okouknu, než je pořídím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarte,

 

jen drobnost. Měl jsem oblekovky bez vteřinové ručičky a neujaly se.

Potřebuju vteřinovku jako indikátor, že hodinky jdou....

 

Jinak ty Hamiltony působí samozřejmě solidněji,

tyhle Seika jsou fakt barovky (a docela mne mrzí, že Seiko i na takových "lepších" hodinkách

použije plechovou koncovku tahu)

 

Tiku zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...