Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

 

moje matička vyklízela šuplíky a narazila na takovýto pozůstatek po někom z rodiny ... 

Já z toho poznám jen to, že to jsou PRIMky  :eek:

 

Omlouvám se za foto, jen rychlá mobilovka, každopádně už mají zjevně něco za sebou. Nicméně jsem zkusil a jdou  :clap: . Na dýnku nápisy žádné, tah předpokládám původní a je regulovatelný ...

Pokud by o nich něco víte, dejte vědět co si o nich myslet, než skončí někde v propadlišti dějin ...

 

(Byly tam ještě jedny - zlacené automaty Glashütte, ale ty dávám do jiného vlákna ...)

post-35270-0-60601000-1457784900_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, zena si vcera od dedecka privezla tyhle Primky, a chce je strasne moc nosit :-)

Poradite mi co je to za typ, a hlavne, maji poskrabane sklicko (predpokladam, ze je to plast), tak bych chtel sklicko vymenit, kolik to cca stoji?  

 

Jinak jsou v peknem stavu..

 

diky predem Kuba

 

Ahoj, zena si vcera od dedecka privezla tyhle Primky, a chce je strasne moc nosit :-)

Poradite mi co je to za typ, a hlavne, maji poskrabane sklicko (predpokladam, ze je to plast), tak bych chtel sklicko vymenit, kolik to cca stoji?  

 

Jinak jsou v peknem stavu..

 

diky predem Kuba

 

Jeste jeden PRIM dotaz, zena si chtela zkratit tah, ale v koscomu ji rekli, ze to nelze?!?, vybrala si tam teda mesh, peknej, ale radsi bych, aby na nich mel ten puvodni, je to mozny, ze nejde zkratit? dik 

post-3259-0-92021700-1459616817_thumb.jpg

Upraveno uživatelem kubas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem dnes neodolal a v jednom vetešnictví pořídil tyto Primky. Měli velmi zachovalé pouzdro a ciferník s římskými číslicemi, na který jsem ještě nenarazil. Řekl jsem si že bude snadné dohledat typ hodinek, ale doposud se mi to nepodařilo. Proto se obracím  na Vás zkušené s prosbou o radu o jaký typ se jedná a z jakého roku. V hodinkách tepe strojek 66.3. 

post-14048-0-97115400-1459882063_thumb.jpg

post-14048-0-94508200-1459882077_thumb.jpg

post-14048-0-27145500-1459882099_thumb.jpg

Upraveno uživatelem kryzic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsal jsem nejpovolanějšímu, a odpověď od pana Hovorky nenechala dlouho čekat. K ciferníku patří zlacené pouzdro z prim "polštářků". Mé první ponaučení je že ne vše co jsem nikdy neviděl znamená nějaká rarita, ale nejspíš bastl - hold příště. Naštěstí o ně projevil zájem kolega a já mu je tedy přenechám a za zpětně navrácené peníze koupím knihu o prim. Hodinky ale byly v TOP stavu to se musí nechat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem hodinářským nadšencům,

 

chtěl bych se na vás obrátit s menší prosbou. Našli jsme doma na půdě po dědovi duo hodinek Prim a chtěli bychom je identifikovat.

 

S pomocí Internetu jsem už jedny (zřejmě starší) identifikoval, mělo by se jednat o PRIM Traktor, u druhých si nejsem jistý. Zároveň bych se vás, jakožto znalců, chtěl zeptat jednak na odhadní cenu těchto kousků, tak ale i na možnost renovace těchto hodinek. Narazil jsem na nabídku společnosti Elton, ale pakliže by cena renovace výrazně převyšovala aktuální cenu hodinek, tak to samozřejmě nemá smysl.

 

Díky předem za postřehy a rady.

 

4a2818476749285.jpg 730dbc476749286.jpg b4b2d2476749287.jpg 5c0900476749290.jpg 61096c476749292.jpg eedad4476749294.jpg cb2680476749296.jpg bd6d5a476749297.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhadní cena dvacet tisíc :)

Prolistuj si aukro, ukončené aukce, tam si najdeš ceny sám a zadarmo.

 

Ed: A renovovat podle mě nic netřeba. Ovšem co třeba, to je očista a velká. Pak zjistíš, že to jsou docela normální, zachovalé hodinky.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...