Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To jsem si taky při prvním pohledu myslel, ale model 66 225 1, v knižním katalogu, nemá na čtvrthodinových indexech tlustší čárky ale čísla. Ještě chvíli počkám a (pokud mi někdo nezkazí radost) pak se začnu vychloubat, že mám super-ultra-mega-hyper-rare Primky s jednou přiohlou nožičkou :) .

Senior ti pokazil radost!

On má ve své sbirce opravdu krásné a vzácné kousky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

nebylo by lepší toto vlákno zavřít a pokračovat v původním? Bylo by škoda kdyby spoustu příspěvků zaniklo ve starém vlákně.

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/119391-pomoc-s-identifikac%C3%AD-prim/page-116

 

Stalo se. Díky za upozornění, nějak jsem to přehlédl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny ještě ve starém roce a do toho nového přeji všem hlavně zdraví a taky spoustu krásných úlovků.

Už před nějakou dobou jsem se dostal, tedy jsem vydražil hodinky,  myslím si že jsou to Prim Pepsi, ale moc jsem o nich na fóru nenašel, maximálně fotku z katalogu, nebo hodnocení že jejich kvalita nebyla žádná sláva. Podle obrázku z 10.srpna 2015 přední strana hodinek sedí, ciferník, luneta, ručičky, ale nevím jestli zbytek je originál, myslím strojek a průhledné dýnko.

Proto prosím o nějaký komentář. Díky.

post-48116-0-66792800-1546224772_thumb.jpg

post-48116-0-28220700-1546224794_thumb.jpg

post-48116-0-73230000-1546224817_thumb.jpg

post-48116-0-54820100-1546224841_thumb.jpg

post-48116-0-32323500-1546224866_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je kombinace pouzdra stříbrno-zlatá, tak se dávaly oranžové vteřinovky. Rolex s bílým ciferníkem se dělaly v kombinaci pouzdra stříbrno-zlaté a ty měly oranžové vteřinovky, dále celostříbrné se stříbrnou vteřinovkou a celozlaté  se zlatou vteřinovkou. Rolex se zeleným ciferníkem měly určitě vždy oranžovou vteřinovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rok výroby by šel určit přibližně po sundání dýnka.

Pokud je tam kalibr 68.3 byl by to rok výroby od toho roku 1975 do cca roku 1977. V roce 1977 začali používat kalibr 68.4 takže pokud je tam tento, byly by vyrobené po roce 1977. 

A dále by šel rok výroby upřesnit podle označení pozdra, jak silnou vrstvu zlacení pouzdro má. Pokud tam najdeš značku P15, tak ta se používala v letech 1974-1981. Pak v rámci úspor zlatou vrstvu ztenčili a označovali pouzdro P10. To by znamenalo rok výroby 1982- cca 1989. Po tomco roce zase obsah zlata snížili a na pouzdru už žádné značení o obsahu zlata neuváděli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rok výroby by šel určit přibližně po sundání dýnka.

Pokud je tam kalibr 68.3 byl by to rok výroby od toho roku 1975 do cca roku 1977. V roce 1977 začali používat kalibr 68.4 takže pokud je tam tento, byly by vyrobené po roce 1977. 

A dále by šel rok výroby upřesnit podle označení pozdra, jak silnou vrstvu zlacení pouzdro má. Pokud tam najdeš značku P15, tak ta se používala v letech 1974-1981. Pak v rámci úspor zlatou vrstvu ztenčili a označovali pouzdro P10. To by znamenalo rok výroby 1982- cca 1989. Po tomco roce zase obsah zlata snížili a na pouzdru už žádné značení o obsahu zlata neuváděli.

 

Kal.68.4 se začal používat roku 1976.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rok výroby by šel určit přibližně po sundání dýnka.

Pokud je tam kalibr 68.3 byl by to rok výroby od toho roku 1975 do cca roku 1977. V roce 1977 začali používat kalibr 68.4 takže pokud je tam tento, byly by vyrobené po roce 1977. 

A dále by šel rok výroby upřesnit podle označení pozdra, jak silnou vrstvu zlacení pouzdro má. Pokud tam najdeš značku P15, tak ta se používala v letech 1974-1981. Pak v rámci úspor zlatou vrstvu ztenčili a označovali pouzdro P10. To by znamenalo rok výroby 1982- cca 1989. Po tomco roce zase obsah zlata snížili a na pouzdru už žádné značení o obsahu zlata neuváděli.

Jenom technická.

Značka P15 atd. neznamená obsah zlata, ale tloušťku zlacení v mikronech. Např. P15 je pro tloušťku zlacení 0,015mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Joskas: Ano tak jsem to myslel, možná jsem to špatně formuloval. Není to obsah zlata v materiálu pouzdra, ale o tloušťku vrstvy toho zlatého pokovení.Nakonec už prý používali vrstvu jen 0,003 mm , která prý šla do háje po pouhých třech letech. V rámci šetření šla kvalita dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pan Jaroslav Vajsar - vedoucí TPV (Technická příprava výroby) v "Primu" do roku 1986 (ten musel vědět co píše) napsal ve své knize "Technologie náramkových hodinek Prim vyráběných v Novém Městě nad Metují v letech 1954 - 1986" na straně 240: " ... tlouštka zlacení ... 3 mí (cca r. 1980) ? U lacinějších typů klesla až na 1 mí". Tak to bylo hodně málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...