Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

Neviděl jsem dynko, ale takto na první dobrou je všechno cajk. S ciferníkama mám poslední dobou problém, protože vím, co dokáže udělat jeden místní člen za kouzla s lumi:) Nanáší to ručně a není to skoro poznat od originálu. Hodně by mi pomohl fakt, jestli mají nové ciferníky ze záhad prolisované vaničky na lumi a jak vypadají ciferníky ze záhady zespodu. Pokud by tuto informaci někdo měl, byl bych za ní moc rád. Co když by totiž někoho napadlo oškrábat lumi ze záhady a nanést to tam ručně? Vznikl by krásný nenošený ciferník? V poslední době jsem celkem nedůvěřivý :)

post-46377-0-75442000-1550506125_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pomalu se asi začínám blížit k Igenum, který vypadají slušně a nejsou za, pro mě neakceptovatelný, peníze. Jediný, co mi malinko vadí, je docela ojetá hrana lunety, kde snad po celém obvodu prosvítá mosaz. Nešel jsem ještě tak úplně do detailu, ale jak moc je složitý sehnat "neparexo" lunelu s oleštěnýma hranama dokulata? Těžká otázka, jestli se nepletu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrana lunety u Igenů je choulostivé místo, chromování na ní odchází velmi rychle. Budeš-li mít pouzdro i s lunetou v NOS stavu, spodek vydrží dlouho, ale po obvodu lunety po dvou měsících nošení začne mosaz prosvítat a řešení není. Tedy krom uložení NOS hodinek do hodinkovnice a pořízení/nošení nerezových...  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím, díky všem za komenty a postřehy. Mně se právě ten cifr zdál taky až moc dokonalej...btw, tady je dýnko, což by mělo ukazovat na originál i zespodu, ne?

Stav na dnešní dobu slušný a korunka odpovídá opotřebení pouzdra. Ciferník je s největší pravděpodobností originál s nově udělanou lumi. Pokud člověk narazí na hodinky kde probíhala kvalitní úprava, je třeba být  obezřetný. Bylo jasné, že se zažnou křížit povedené díly ze záhady na původní Igeny (ciferník,korunka,vložka lunety)

 

Pomalu se asi začínám blížit k Igenum, který vypadají slušně a nejsou za, pro mě neakceptovatelný, peníze. Jediný, co mi malinko vadí, je docela ojetá hrana lunety, kde snad po celém obvodu prosvítá mosaz. Nešel jsem ještě tak úplně do detailu, ale jak moc je složitý sehnat "neparexo" lunelu s oleštěnýma hranama dokulata? Těžká otázka, jestli se nepletu...

Lehké prosvítání zlatavého kovu na lunetě k Igenům patří. Mě se to celkem i líbí a podtrhuje to autentičnost hodinek. Raději si vezmu na ruku originál lunetu s patinou, než nějakou trapnou záhadu:)

Skutečně pěkný Igeny se dají v dnešní době sehnat za 5000kč a člověk má kus historie. Záhada stojí ty samé peníze a člověk má .... ať si každý doplní sám. Samozřejmě se nebavím o přednostech nerezu. Původní Igeny v pěkném stavu je škoda nosit každý den, já si je vezmu svátečně a vydrží mi spoustu let. Když bych volil nerez pouzdro, tak bych si připlatil za Elton(je tam vidět velkej rozdíl ve zpracování oproti záhadě), ale názorama se to tu různí a je to na uvážení každého jednotlivého soudruha:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

 

Ahoj! Jaký typ Primek to mám? Jsem laik, jen je rád nosím. Teď bych jim rád sehnal nový ciferník a proto potřebuji znát typ. Poradí někdo, nebo dokonce poradí s výměnou? Díky, Libor.

Lepší fotku zadní strany teď mobilem neudělám.

post-41861-0-97086100-1551565648_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviděl jsem dynko, ale takto na první dobrou je všechno cajk. S ciferníkama mám poslední dobou problém, protože vím, co dokáže udělat jeden místní člen za kouzla s lumi:) Nanáší to ručně a není to skoro poznat od originálu. Hodně by mi pomohl fakt, jestli mají nové ciferníky ze záhad prolisované vaničky na lumi a jak vypadají ciferníky ze záhady zespodu. Pokud by tuto informaci někdo měl, byl bych za ní moc rád. Co když by totiž někoho napadlo oškrábat lumi ze záhady a nanést to tam ručně? Vznikl by krásný nenošený ciferník? V poslední době jsem celkem nedůvěřivý :)

Ahoj, já si myslím že se nikdo nebude dělat se sundaváním nové lumi, aby ji tam nanesl ručně a tím to celé získalo patinu. Je to spousta a spousta práce. Možná spíš se domluvit s výrobcem, ať tam lumi vůbec nenanáší a pak. I tak mi to, ale při těch cenách nedává moc smysl. Černý top ciferník NOS se prodává kolem 2t czk a tohle pouzdro a všechno kolem něj je určené masám. Tedy chrlit toho stovky - možná tisíce kusů. 

 

Už delší dobu se do FB skupiny chystám udělat článek, kde by bylo vše porovnáno - vedle sebe původní Igeny, nové nerezky z Eltonu, no a záhady. Zatím ale není čas... Dost často je podle mého problém, že lidé kupují nové hezké, neotlučené - jako bonus je na tom nápis Prim - no a to je teď IN  :clap:  Odkud to pochází a jak je to staré je nezajímá. Někdo tu psal, že dorůstá nová generace Primkařů - řeší jen vzhled a to, že je má kde kdo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj znalci,

padli mi do oka tieto Primky, ale nikdy predtým som takýto model nevidel a potreboval by som pomôcť s identifikáciou, možno budú mať vlastné označenie ako iné modely (pyžama, traktor atď.).

 

Malo by ísť o kaliber 68, ale nemusí to byť pravda.

post-3389-0-80279400-1552023574_thumb.jpg

post-3389-0-96458000-1552023586_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapomněl jsem dodat, že je to oficiální název.

Podobně jako například zde: https://aukro.cz/prim-kopernicus-ciselnik-s-hvezdickami-velice-pekne-ale-nefunkcni-6940313649

Jen tam má být Prim Copernicus a je to velká rarita, což se zatím neví a není to uvedeno ani v knize. Jedná se o exportní model, jeden z prvních, určený na vývoz do Polska a navržený k připomenutí 490. výročí narození Mikuláše Koperníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsou na Primkách hvězdičky, tak si myslím, že to nebyl typ Copernicus (to byl sice hvězdář, ale zabýval se oběhem PLANET). O hvězdách, že jsou to "jiná Slunce" správně kázal Giordano Bruno (a byl i za toto papeženci upálen 17. února 1600 v Římě), tak že to není typ Copernicus ale typ Giordano Bruno a nejednalo se o pokus vývozu do Polska, ale do Itálie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...