Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

Nejsem si stenly jistý, jestli budou všichni spokojeni, myslím si, že lepší by bylo napsat, kde tu informaci tazatel najde, třeba tímto odkazem https://www.ucebnice.cz/odborna-naucna/315882-primky.html?utm_source=srovname.cz&utm_medium=srovnavac_cen&utm_campaign=feedy a nebo holt prostě ty informace vypsat ručně, ale mně osobně je to vkládání scanů z knih tedy proti srsti, byť bude mít ty náležitosti citace, říkám si vždycky, jak to potom asi musí vnímat autor, který je jedním z nás, trochu taktu a úcty k práci druhého to chce, si myslím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je to vlákno sloužící směrem k začínajícím sběratelům a nebo lidem, kteří doma našli hodinky po rodičích a chtějí se dozvědět něco víc. Nadšenci sem v dobré víře dávají rady a informace a nic z toho nemají (chtějí pouze pomoci). Toto byl i případ Vojty (jak se říká: pro dobrotu na žebrotu:)).  Mimochodem celé toto vlákno a nejen toto vlákno je plné nezdrojovaných fotek a textů. Pokud bude Bert vyžadovat jasný zdroj a původ fotek, je to samozřejmě správné, ale pochybuji, že sem někdo ještě nějakou fotku kdy dá. JR_2010 navrhuje odkazy(všichni píší, ať se odkazy nedávají, že za čas nefungují)  Pokud by mi někdo ukradl fotku a nebo text a dal si ji na svůj web, knihu, článek, DP... za účelem svého obohacení, je to samozřejmě úplně jiná věc. Jarda a nejenom on by mohli vyprávět, jaké to je, když někdo ukradne fotku a dá si ji na svůj web. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že jsi úplně nepochopil smysl mého odkazu, ale to nevadí. Jak jsem psal, je to můj názor a nemám žádné ambice tady dělat nějakou policii nebo soudce, jen se s tím, jak chce každý dát váhu svému tvrzení a nebo své inzerci a k tomu používá tyhle výřezy z díla někoho, kdo si s tím musel dát sakra kopec práce, neztotožňuju a věřím, že až jednou Bert udělá svoji Prim tóru a někdo mu tady z ní bude strkat výcucy, tak bude mít po prdeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč bych to nepochopil, je to rada nad zlato(kup si knihu a tam si to najdi). Tady to není o prodávání pokud se nepletu, ale o radách. Je to prostor pro utváření nějaké komunity. Tímto stylem každého tak leda odeženete. Pokud vezmu fotku z té knihy a dám ji do inzerátu ke svým hodinkám, tak je to samozřejmě naprosto špatně. Trošku bych rozlišoval. Kolik je na tomto foru vytvořených citaci u fotek a textu? Řekl bych, že jich moc asi nebude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, je to Tvůj názor, já v podstatě reagoval na Tvoje tvrzení, že když dá někdo odkaz na zdroj ke zkopírované části knihy, tak budou všichni spokojeni a to si nemyslím. A nikoho nevyháním, jen si myslím, že se dá na dotaz normálně odpovědět psaným textem a ne to hned doprovázet tím obrázkem, ani vlastně nechápu, jaký to má smysl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy nebudou všichni spokojeni(je to jen slovní hříčka). Jedná se především o vygenerovaná citace k publikaci se všemi náležitostmi co to má mít, aby to mělo nějakou štábní kulturu. Konkrétně kniha Pana Hovorky:HOVORKA, Libor. Primky. Druhé rozšířené vydání. Brno: Host, 2018. ISBN 978-80-7577-584-9. :  HOVORKA, Libor. Hodinky Prim: 1954-1994. Brno: Host, 2014. ISBN 978-80-7491-263-4.

Většinou to napadne lidi, kteří mají zkušenosti s publikací a citacemi. To, že se na to upozorní je samozřejmě správné. Jen ta forma kterou se to oznamuje trochu pokulhává. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dyť, o tom tady celou dobu píšu, tedy, že je Vojta pitomec to ne, to bych si nedovolil, protože ho neznám...

 

P.s.: možná blbej nápad, ale já být Bertem, tak bych za vloženej obrázek kasíroval korunu (nebo ojro)

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si právě v SZ přečetl, jaký jsem necita a barbar, když si dovolím někoho nazvat pitomcem. To, že ten někdo porušuje autorská práva někoho jiného, potažmo ohrožuje provozovatele serveru je zcela irelevantní, protože ten dotyčný se přece omluvil.

 

Ještě, že mi ten vocas něco nenapsal o demokracii ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, co k tomu dodat, snad jen to, že já bych očekával, že se dotyčný člen omluví v tomto vlákně přímo Liborovi, ale ty sankce by byly zajímavé, chce to jen trochu regulí a hned bude na provoz serveru... no ni? :notworthy:  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, co k tomu dodat, snad jen to, že já bych očekával, že se dotyčný člen omluví v tomto vlákně přímo Liborovi, ale ty sankce by byly zajímavé, chce to jen trochu regulí a hned bude na provoz serveru... no ni? :notworthy:  :lol2:

 

Přesně ... například ve vlákně "Jaká chrona (60. - 80. léta) máte právě na ruce?" se to citacema na fotky jen hemží ... ona i fotka stažená z webu je vlastně autorským dílem někoho konkrétního.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, co k tomu dodat, snad jen to, že já bych očekával, že se dotyčný člen omluví v tomto vlákně přímo Liborovi, ale ty sankce by byly zajímavé, chce to jen trochu regulí a hned bude na provoz serveru... no ni? :notworthy:  :lol2:

 

Penízky na provoz serveru by to chtělo, aly systém pokut mi nesedí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dobrý den, přátelé,

potřeboval bych vědět něco o tomhle ciferníku. Co znamená ta zkratka jsem si samozřejmě zjistil, ale nikde jsem nenašel, v jakých hodinkách, pouzdru, případně k jaké příležitosti byl takový ciferník vydán, kolik jich bylo vyrobeno. Poradíte, prosím?

post-66056-0-20335600-1585952334_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to hodinky s typovým označením 683091 z roku 1975 a velikosti pouzdra 37x41. Vynechán nápis 17jewels a čssr a místo toho natištěn tento znak, tož asi tak:) Jo a není to z mé hlavy, vyčetl jsem to v chytré knize od Hovorky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná prototypový číselník, který se nikdy do hodinek nedostal. Opět to není z má hlavy, zaznělo to na facebooku a přijde mi to jako pěkná možnost z vícero možných variant. Pokud by Haak78 osvětlil původ, tak by to taky možná pomohlo si o tom udělat představu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...