Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, orol napsal:

Jo je to naprostý unikát. Jedinečné hodinky.
Dílo domácího kutila. Stroj je 66.4

Děkuji. A to dýnko se dávalo na hodinky s tímto strojkem i v Eltonu, nebo pochází ze starších hodinek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Bert napsal:

Pokud Eltonem myslíš Elton hodinářská a.s. pak určitě pochází ze starších hodinek. Elton hodinářská a.s. byla založena v roce 2000.

 

Tak Chronomag, nebo jak si tehdy říkali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Mato9: Ahoj! Pouzdra stejná nejsou, rozdíl je zřejmý při pohledu na nožky pouzdra z profilu (z boku.) Dál a podrobně už jak píše šéf. Mohl bych sem vložit ten srovnávací obrázek pouzder na sobě, ale lepčí pro tebe bude, když si to najdeš sám. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dobrý den, mám po babičce tyto hodinky PRIM. Chci si je nechat vyčistit a začít je nosit 😉

Jsem naprostý laik, který o hodinkách nic neví. Přesto bych ráda o těch mých něco věděla, např. přibližný rok výroby, model, typ, aktuální hodnota,...). Taky bych chtěla vědět, zda je pouzdro původní...patrně asi ne, protože na zadní straně hodinek je uveden pouze jakýsi číselný kód. 

Předem děkuji. 

 

IMG_20210511_123945.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj! Vidím to na dámské (30mm) "bruselky" s označením 50 049 1 a počátkem výroby v r. 1960. Podle čísla na dýnku by mohlo být možné stanovit bližší rok, sám to neumím. Pouzdro bude dle mého soudu původní a hodnota hodinek - nevím, třeba tisícovka...? Vyčistit pouzdro od zašlosti (žádné leštění, je to chromovaná mosaz!), vyčistit a promazat strojek, ponechat babiččinu patinu a nadělají ještě hodně radosti. 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Nedávno mi někdo donesl staré primky, že to našel doma v šuplíku, jestli je nechci. Tak jsem je uložil do skříňky a nijak to neřešil, obyčejné Primky, kterých nefunkčních mám více stejných kusů. No jo, ale dnes jsem je jen tak náhodou otočil dýnkem vzhůru a co jsem nanašel. Tohle jsem nikde ještě nezaregistroval. Netušíte někdo, co to může být? Vyfotit se mi to kalkulačkou lépe nedaří.

196469211_1162922727540857_3740222036278898897_n.jpg

197305760_181499097126283_340184596367767358_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...