Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Najít je po někom z rodiny,tak pro mě mají vysokou hodnotu,cena je věc relativní.No pár těch papírků se třema nulama by za ně bylo.Ale raději bych je měl jako vzpomínku a tím pádem,by pro mne měly větší cenu . Pokud tě zajímá jen prodej,tak jsi tu asi špatně.

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Bert napsal:

Bohouši, notak, ručky, pouzdro, číselník (mimochodem křivě nasazený) ....

Chápu, měl jsem v originálním dotaz napsanou i jakou. Tzn prakticky žádnou? Z toho co jsem za dnešek stihnul přečíst to bude novodobé a asi i od někoho kdo to moc neumí. 

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vítej na fóru. Jsem rád, že jsi na to přišel sám. Bohužel, je to složenina z čínských dílů, jediný původní je strojek, přičemž možná ještě ani není ten správný do Diplomatů. Cena je těžká věc. Pro sběratele je v tomto případě nulová, pro někoho, kdo o tom moc neví může být od pár stokorun po pár tisícovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 12 hodinami, darcerap napsal:

Ahojte našel jsem po dědovi tyhle hodinky. Pomůžete mi prosím s identifikací, případně cenou? Ty televize asi znám ale ty druhý primky. Děkuji kolegové.

IMG_1017.jpg

1. Poljoty s budíčkem

2. Prim malé televize, cal. 66, chybí korunka, Saturn nic moc

3. Prim cal. 50, žalostný stav

Při prodeji možná nějaká stokoruna padne, ale raději si je nechej jako památku na dědu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Podle čeho je poznat, že jsou to automaty? Pokud si je otevřel  a je tam strojek s automatickou nadstavbou, může se jednat o překopaný strojek 68 na automat. Dále by tam mohl být vložen strojek typ 69, který se dával do sportek a v poslední řadě by tam mohl být typ 96 z prim automat, ten je ale průměrově větší a musí se použít jiný distanční kroužek. Z cizích strojků ba mohla být použita Myiota, která se po revoluci také dávala do prim sport, ale podle fontů na datovém věnci to pravda nebude. Jinak ručky jsou z typu PS 2.1 s lumi vyplní a ciferník je zmetek z výroby, chybí mu v indexech barevný proužek. (zelený/červený). Pár se jich v inzeratech objevilo už kdysi. Ještě by to chtělo fotku dýnka, to také hodně napoví. Pokud se jedná o automat, musí být vyvýšené a nebo amatérský vyrobené. Jinak by se tam nevměstnal rotor samonátahu. Možná se mýlím, tak mě když tak někdo vopraví. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, skodna napsal:

Podle čeho je poznat, že jsou to automaty? Pokud si je otevřel  a je tam strojek s automatickou nadstavbou, může se jednat o překopaný strojek 68 na automat. Dále by tam mohl být vložen strojek typ 69, který se dával do sportek a v poslední řadě by tam mohl být typ 96 z prim automat, ten je ale průměrově větší a musí se použít jiný distanční kroužek. Z cizích strojků ba mohla být použita Myiota, která se po revoluci také dávala do prim sport, ale podle fontů na datovém věnci to pravda nebude. Jinak ručky jsou z typu PS 2.1 s lumi vyplní a ciferník je zmetek z výroby, chybí mu v indexech barevný proužek. (zelený/červený). Pár se jich v inzeratech objevilo už kdysi. Ještě by to chtělo fotku dýnka, to také hodně napoví. Pokud se jedná o automat, musí být vyvýšené a nebo amatérský vyrobené. Jinak by se tam nevměstnal rotor samonátahu. Možná se mýlím, tak mě když tak někdo vopraví. 

Díky za precizní rozbor, chápu, že za těchto okolností se z jedné fotky víc zjistit nedá - jsem laik, takže otevřít si je netroufám. Automat bylo uvedeno na popisku - to bylo vše, co jsem k nim byl schopen zjistit. Chybějící proužky v indexech - to jsem si troufl poznat :) - mě právě zaujaly hned. Vypadá to tedy, že si je prostě někdo sestavil z dílů "co dům dal". Nicméně šlapou přesně. Aspoň nemusím mít obavu je nosit, že bych poškodil nějaký unikát.

Upraveno uživatelem kubahav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...