Jump to content

Pomoc s identifikací PRIMEK

Recommended Posts

Věděl by někdo, co je toto za typ? V knize Primky není. Třeba typ 50 036 1, který v knize není uveden? Průměr pouzdra je 32 mm.

50 040 1.jpg

Edited by lukassob

V 17. 4. 2022 v 13:29, lukassob napsal:

Tak nakonec jsem typ 036 dohledal (56 036 1) a ten můj to není. Takže to asi bude složenina.

Pouzdra možná vypadají trochu jinak, ale přisuzoval bych to jiné perspektive :D

Došel jsem k závěru, že ty hodinky s tímto ciferníkem budou asi originál, protože jediné hodinky s tímto ciferníkem, kde průměr pouzdra je roven nebo větší než 32 mm, jsou typ 50 045 1, ale do těch tento ciferník nejde (vyzkoušeno), protože má menší průměr. A jiné s tímto ciferníkem o tomto průměru v knize nejsou.

prim.jpg

• 3 weeks later...

Patří do pavoučího pouzdra, ciferník je určitě z 50 045 1. Klasické pánské padesátky mají stejný rozměr ciferníku (cca 29 mm) do všech modelů (mimo traktory samozřejmě) a pasují tak do všech možných padesátkových pouzder :)

podľa mňa ti nesedí kvôli tomu, že máš púzdro a strojček z rôznych časových období. Zo začiatku mávali púzdra výrez pri hriadelke z vnútornej strany hranatý, neskôr poloblúkový.

před 56 minutami, Sonny919 napsal:

podľa mňa ti nesedí kvôli tomu, že máš púzdro a strojček z rôznych časových období. Zo začiatku mávali púzdra výrez pri hriadelke z vnútornej strany hranatý, neskôr poloblúkový.

Asi máš pravdu. 👍