Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Pánové, omlouvám se, ale je plno.. aktuálně jste na listině náhradníků (3). Je dost možné, že pár zájemců odpadno, takže bych nevěsil hlavu :) 

 

Díky moc za zájem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posílám finální seznam účastníků putování. 

Snažil jsem se o seskupení podle lokalit a snazšího předávání. Pokud by to ale někomu vyhovovalo trošku jinak, určitě se tady domluvíte. 

  • TempusX - Praha
  • Prischera - Praha
  • Jirka19 - Praha
  • bosco - Praha
  • Martin Jasovský - Praha
  • Locky - Praha
  • Sborez - Praha
  • tenge - Praha
  • 969 - Praha
  • warann - Pardubice
  • pebe - Hradec Králové
  • sta - Trutnov
  • Moty - Brno
  • lukasb - Brno
  • Sicik - Brno
  • Rudykopalsson - Opava
  • Dzos - Olomouc / Zlín
  • JaRooN - Tábor
  • orol - Tatranská lomnica (možné předání i v Praze)
  • morati - Kateřenice

Náhradníci:

gerhard

Ondoni

M.K.

 

Poprvé v historii putovních hodinek se zařazují také členové Helveti, protože.. a to cituji "ty jsou tak šílené, že je musíme vyzkoušet" :D Když půjde putování rychle, seznam klidně rozšíříme. Ale z mých předchozích zkušeností je to spíše naopak :) 
 
Čekáme tedy na šťastný návrat kolegy z jeho turné a hodinky pošleme po Tempusovi "do světa". Ze zajímavých krajin se mi nahlásil zatím jenom Moty (Kolumbie, Bolívie, Guatemala).. budu moc rád, jestli se i ostatním podaří hodinky vzít na zajímavou cestu. Proto i tentokrát platí, že kdo by takovou příležitost měl, dostane absolutní přednost a domluví se s aktuálním "držitelem" hodinek.

 

Díky všem za zájem a kdyby někoho napadlo zajímavé oživení projektu, sem s ním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak hodinky Bulova Computron už započaly svou cestu. Prvním v řadě je TempusX a já už se hodně těším na jeho fotky. 

 

Víc se dozvíte v článku. Užijte si je a všem krásné svátky. Od nás z Helveti dostanete v průběhu testování malý dárek, který je součástí balení :) 

 

Za Helveti.cz - Jirka

 

post-21335-0-18268900-1575631980_thumb.jpg

post-21335-0-03894700-1575632001_thumb.jpg

post-21335-0-49192100-1575632018_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

TempusX dával super fotky na svůj Instagram do stories.. bohužel jsem si je nikde neuložil, tak snad je sem časem hodí :) 

Jinak můžete sledovat jeho profil (skvělé fotky) + hashtag #putovnihodinkybulova

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Taky jsem mel moznost hodinky par dni ponosit. Diky Jirkovi a cele Helveti za tuhle akci. Musim rict, ze hodinky opravdu vzbuzuji emoce, od naprosteho opovrzeni po totalni nadseni. Za sebe musim rict, ze to muj salek kavy neni. Ale to nejsou zadne qurtzky a uz vubec ne digi. Docela me prekvapilo, jak dobre jsou hodinky citelne, naopak me trochu rozcilovala nutnost rozsviti displej tlacitkem. Chapu duvody, ale je to nepohodlne. Z tohoto duvodu se hodinky mi hodinky docela spatne fotily. Na druhou stranu musim Bulove priznat velkou miru odvahy a ochotu jit proti proudu. Takze doufam, ze si sve kupce v hojne mire najdou. 

 

post-18334-0-58734700-1581873409_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc za fotku a zkušenosti. Jo, tohle jsem přesně čekal :) Jsou to hodinky, které se buď líbí a nebo vůbec. Je to zkrátka takový futuristický úlet z doby před X lety :) A že se fotí špatně? To jsem si taky vyzkoušel a bylo to peklo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, přátelé :-) 

 

Na možnost otestovat tenhle trochu divočejší kousek jsem se vyloženě těšil a je to tu, jak už naznačil kolega Jirka zveřejněním mojí první fotky s nimi :-) 

 

Základní dojmy po pár dnech užívání: ze začátku je skutečně nezvyk, že se podíváte na hodinky a nevidíte rovnou čas, ale to prostě k tomuhle modelu patří. Na druhou stranu svítí dostatečně dlouho, aby bylo možné odečíst čas. V tuto chvíli je mám týden a udělaly za tu dobu -1 sekundu, takže asi ok :-) Měl jsem je také na přelomu měsíce, čili jsem hned ověřil, že kalendář je skutečně automatický :-) Hodinky mají voděodolnost 30 m, na žádné divoké testování to tedy není, takže je beru spíše na události, které jsou zátěží pro mě - tedy boj hokejového Kladna o sestup, zatím se všichni držíme :-) Jinak je už po pár dnech jasné, že to je ideální kus pro každého, kdo rád o svých hodinkách mluví a posluchačům rád vypráví příběhy, či vlastnosti, spojené s daným kusem (jako já). Tenhle kus totiž skutečně nelze přehlédnout a četným dotazům na něj se pravděpodobně nevyhnete, což třeba mě fakt nevadí. Po nasazení mi raší na hlavě mullet a nosím převážně fialovou šusťákovku s ledvinkou. Jsou prostě skvělý :-)

 

 

Nejslavnější éra kladenského hokeje jsou sedmdesátá léta, na hokej tedy ideální kus:

post-41822-0-78001400-1583225254_thumb.jpg  

 

Blbnutí mezi chronomagory na FB:

post-41822-0-75580200-1583225238_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic netrvá věčně a putování Computronů s mojí osobou je u konce. Mise záchrany Kladna s nimi bohužel nebyla úspěšná, ale i tak jsem rád, že jsem měl možnost je ponosit. Na to, že se musí stisknout tlačítko  aby člověk viděl čas jsem si zvykl a co se mi nejvíc líbilo je jaký vzbuzují zájem a ohlas. V tom žádné moje hodinky nemají konkurenci a já o hodinkách kecám rád, takže to bylo něco pro mě:-) Takže díky za možnost ponošení a dnes předávám dál :-)

 

Poslední zápas Kladna v extralize - výjezd do Litvínova:

 

post-41822-0-76462000-1583761692_thumb.jpg

post-41822-0-03599600-1583761704_thumb.jpg

 

Jsou to řidičské hodinky, takže volantovka (není to za jízdy):

 

post-41822-0-43647600-1583761718_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Jirka19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Zlato?

Celý život jsem odolával zlatým a zlaceným hodinkám, ať už to byly zlacené Primky, nebo byť jen fluted bezel na Rolexech (ač tady si myslím, že časem přeci jen udělám výjimku) a nejdále jsem se dostal zlacenými prvky na mých Alpinistech (Seiko SARB017). Jednoho krásného dne, konkrétně 9. listopadu 2019, koukám, že mi svítí jako nepřečtené nové téma v sekci Recenze hodinek. Jelikož mám tuto sekci obzvláště rád, a osobně ji považuji za jednu z (neprávem!) nejméně lidmi doceněných zde na chronomagu, bez váhání otevírám toto vlákno.

A hele ho!

Koukají na mě zlatý diginy! Jasně, není to úplně zlato, jako spíše zlatá barva, ale i přesto se to ve mně pere. Jirka tu nabízí možnost zdarma vyzkoušet výstřední hodinky a já mám konečně šanci se zúčastnit projektu putovních hodinek - další akce, která dělá toto fórum tím, proč sem furt tak rád chodím. Chvíli váhám, přeci jen vím, že můj styl to úplně není... Sakra, 7 míst už je obsazeno! A další se hlásí, že mají zájem! Říkám si, kdy jindy, než teď, a píšu Jirkovi.

Čekání na Godota...

Chvíli to trvalo - hodinky zažily hudební turné, přežily Silvestr i začátek pandemie a konečně na mě koncem dubna přišla řada! Kurýr mi předává krabici (zhruba dvakrát tak větší, než jsem očekával) a já běžím dokončit odpolední pracovní povinnosti. Hotovo a jdeme rozbalovat. Krabice je vzorně vypolstrovaná a skrze další příslušenství hledám krabičku s hodinkami. Už ji mám. Hmmm, připadá mi nějaká lehká, ale tak jsou to digi, ty jsou vždy lehčí než automaty... Otevírám krabičku a tam jenom pár dílků tahu. Safra, co budu dělat? Kurýr už je dávno pryč a já koukám do prázdné krabičky... Naštěstí v krabici vidím i praktické cestovní pouzdro a po jeho otevření se uklidním - jsou tam!

A je to tady!

Vyndavám Bulovy - takhle výrazné hodinky jsem snad ještě neměl šanci ponosit. Dávám je na ruku, ale ouha, sotva je dopnu. Naštěstí je přibaleno i několik náhradních dílků tahu a příslušenství na úpravu, takže po chvilce mi již spokojeně svítí na ruce.

T_pMiTXoNdUHayiGKE3Y4Hi3zY-t4r9LH4Urf1uppYoPzNA0VLn4ZpTcxHU5zmbMM-fZ5NgmRh0MN5CiwbRU8XV2_gRAIcbkD88ANVqiiGwWInsiQcSeNtPtPJz2-rjsooP9ofY7a_sg_gzSbFXnF5gys6UZwF1SImJ16cdLGMgBUuKyP_e7jYjowaEkxF6fkxaEThfICy7FEsFmdqAezVLH9vBjuL6g7VIAopD1jKr376B9qTc5DV4tyyZOgyi9hE94RUBeOdZS-_Tnd2RM8MaVOW0NPQHKUoSQslwn1rGK5b5ycxMbGdAswP9Mil-ySt_lIgER5wdmgwE0bACyEZ6ufg2hc8ypkXOHx_NGoq9wGVoPYlogmZXrSOvxSPinLXZDHzUUF6u9D_8IBaNJRUTx7Z7Fi5X0Yr2VXjNghcuDDo4zpf0jlL2TrhU4FPcOfzqjxz0G1UbMiawy6g3UWiZSaiNnCX657CTXN1F7XPNfpkt-ckZ1as3l6TS2dooMDiW1_neGy5rZVizNZJRBc4rECcfpakT4coW3HnGf9Uix4tiKsKYjYFMzUYeHS0hjUkFoDeDuKn8UNhtbGrQ3rfhajYHU3cTjxNmw4FiwPJRikFRSZgDGMmcCGw4evfeoAYueDao9tj5S_fim-mTnIxS8j-GW0f44lhjvEINtKhRWDd_bMDi5IDV2Vx9dS1c=w1216-h912-no

Mno, koukám, že jsem se docela rozepsal a jelikož už takto je to více textu, než obvyklý návštěvník fóra najednou přečte, tak brzdím a další část přidám až během víkendu. Pokud jste to beztak zvládli přečíst, tak budu rád za reakci na tento úvodník. Díky!

Co by vás na hodinkách zajímalo? Čemu se více věnovat? Nějakou kostru další části již mám (dokonce se dočkáte i více fotek :) ), ale rád to přizpůsobím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlato!

Svůj vztah ke (žlutému) zlatu jsem již popisoval v minulém příspěvku/úvodníku a stejně tak už víte, jak se mi podařilo (krátkodobě) dostat k pozlaceným hodinkám. Mno jo, to je sice fajn, ale nějak jsem už nedomyslel, že mi v šatníku schází oblečení, se kterým bych Bulovy nakombinoval. :frusty:

Však uznejte sami!
Na holé ruce je to úplně v pohodě (na opálené ruce budou samozřejmě vypadat ještě líp :) ):

Bulova2.thumb.jpg.68bdc641e0c82e8418d14fd2caac3bc7.jpg

K modrobílé košili už je to však zajímavější:

Bulova3.thumb.jpg.e46cae0e64d6fb9b2a228f2402a61f83.jpg

Mno a s mojí oblíbenou modrou větrovkou je to už opravdu jenom pro otrlé. :blink:

Bulova4.thumb.jpg.fd5b698f2e187d787fdd318e3540348f.jpg

Snad i nepozornému čtenáři došlo, že jsem kapánek ulítlý na modrou barvu, ale co tak na fóru pozoruji, tak nejsem jediný. Cílem fotek však nebylo hodinky nějak hanit (a už vůbec ne nějaké módní okénko), ale poukázat na hlavní charakter těchto hodinek. Ano, je to jejich nepřehlédnutelnost.

Co to je?

Přesně takovou otázku jsem slýchal úplně nejčastěji. Hodinky vzbuzují pozornost a emoce i mezi "chronomudly" (= moje označení pro lidi nezajímající se o hodinky). Umocněno faktem, že vzhledem k aktuální pandemii jsem osobně přišel do styku pouze se zlomkem lidí, co obvykle, tak šlo opravdu o statisticky významný počet lidí, které hodinky zaujaly. U některých z nich mám podezření, že to bylo i poprvé, co si všimli, že vůbec něco na ruce mám. Pravdou je, že někteří z nich na první pohled ani nerozpoznali, co to na ruce vlastně je. Po objevném vysvětlení, že jde o hodinky pak obvykle následovatel další dotaz:

Jak to funguje?

Ano, funkčnost nebyla všem úplně jasná. Někteří si mysleli, že se vrchní část hodinek vyklopí a dokonce jsem se setkal i s názorem, že by se čas mohl "nějak" objevit na horní vroubkované ploše hodinek. Kouzelného tlačítka na boku pouzdra si většina lidí před zlaté odlesky asi ani nevšimla. O to víc byli překvapeni, když viděli reálné zobrazení času a dalších funkcí, které hodinky poskytují. Potěšila mě reakce s přirovnáním k digitálnímu budíku z dětství a jeden kolega si dokonce vzpomenul i na digitronové hodiny!

Můžu?

Bulovy dokonce vyvolaly u některých takový zájem, že si hodinky chtěli rovnou půjčit a vyzkoušet na ruce. (V takový okamžik následovala moje marketingová vsuvka, kdy jsem jim prozradil existenci Helveti.cz, kde seženou jak tyto hodinky, tak i spousty jiných. Doufám, že jsem tím Jirkovi zajistil nejen nové unikátní návštěvy, ale snad i nějaký ten kšeft, který je v dnešní době asi ještě důležitější než jindy.) Znatelně víc se hodinky líbily na ruce jemnějšímu pohlaví a překvapivě i na jejich útlých ručkách vypadaly nositelně (což je dáno i tím, že Bulovy vlastně nemají žádné nožky). Pravdivě však jedním dechem musím doplnit, že většině hodinky přišly už moc výstřední a Bulovy si zkoušeli spíše ze zvědavosti, jak budou na jejich ruce vypadat, než s dychtivým zájmem o jejich pořízení. Ale takový už je úděl extravagantních hodinek, mezi které tyto "zlatky" určitě patří...

Opět jsem se docela rozepsal, takže další várku postřehů vám nabídnu zase jindy. Změřím se v ní už na svoje pocity z hodinek a doplním nějaké fotky z výletu, který se mnou absolvovali.

Nadále však platí moje výzva na vaše dotazy k hodinkám. Co by vás na hodinkách zajímalo? Čemu se více věnovat?

(Nedělám si však iluze, že by se sešlo výrazně více podnětů, než posledně, což je zase nešťastný úděl zapadlé sekce "Recenze hodinek")

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dorazily a je to takový úlet až jsou parádní... dokonce si říkám jak je možné, ze na sebe poutají tolik pozornosti.

Celkové pojetí jsou ryzi 70tky, ale je to paráda. První pohled a myšlenka.. Tvl tohle nemůžu nosit... druhy už “proč ne”... třetí po 1. Dnu nošení...”paráda”... je to takový retro až je to hustý ..
Když to viděl kolega tak je hned chce.. akorát prý nedá echo gold..

Žena je viděla a říká mi co to mám za pasácký hodinky..

Po 2 dnech musím říct, že super osvěžení, které mě vytáhlo zpět k chuti k hodinkam..

Adjustments.jpgAdjustments.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Panove, ja vas obdivuju, tohle bych na ruku nedal. model je dobrej, v cerny, na gume. Ale tohle je jak pro vexlaky z osumdesatek nebo reditele kolotocu. Je to hnus a to myslim vazne i nevazne 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...