Přejít na obsah

Oris Art Blakey


prischera

Doporučené příspěvky

Oris pokračuje ve vydávání limitek inspirovaných jazzem. Tentokrát přišel na řadu Art Blakey, proto je i ciferník stylizovaný do podoby bubnu a dýnko do činelu. Pouzdro je osvědčený Artelier v oblekovkové velikosti 38mm. Uvnitř je Oris 733 (postavený na Sellitě SW200-1). Jsou to hodně jednoduché hodinky, v čistém designu. Trochu mě za oči tahá osm "napínáků bubnu" které na první pohled připomínají indexy. Sklo je výrazně klenuté s vnitřním AR. Stylově mi sedí k padesátým letům, kdy byl Blakey a Jazz Messengers na vrcholu. Limitka je číslovaná o počtu 1000 kusů. Za mě celkem zajímavý počin.

 

post-18334-0-10273800-1573419466_thumb.jpg

 

post-18334-0-62431400-1573419466_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, Oris je mi stále sympatičtější. Pocta největším legendám světového jazzu, za to jim patří velký respekt. Není někde nějaký ucelený seznam těchto limitek? Našel jsem postupně, že udělali poctu: Thelonious MonkJohn Coltrane, Miles Davis, Charlie Parker, Dexter Gordon a několika dalším borcům. Tyto Art Blakey mi připadají nejoriginálnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, Oris je mi stále sympatičtější. Pocta největším legendám světového jazzu, za to jim patří velký respekt. Není někde nějaký ucelený seznam těchto limitek? Našel jsem postupně, že udělali poctu: Thelonious MonkJohn Coltrane, Miles Davis, Charlie Parker, Dexter Gordon a několika dalším borcům. Tyto Art Blakey mi připadají nejoriginálnější.

 

Byl tam tusim i limitka Duke Ellington. A Oris vzdal hold nejenom jazzu. Model venovany Franku Sinatrovi, dalsi Bobu Dylanovi, je toho hodne. Bronzovky jsou pocta Carlu Breshearovi.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nelze nezmínit Cheta Bakera, po těch jsem hodně pokukoval, protože jsem ho jednu dobu hodně poslouchal... Art Blakey se mi nikdy moc nelíbil, a pokud jde o hodinky, ty napínáky mě fakt ... no řekněme tahají za oči. Přitom to, že číselník není rozdělený na symetrické jednotky, mě naopak hodně vtipný přišlo v případě modelu Theloniouse Monka. Jinak krásný kousek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, opravdu moc pěkné. Pro mě je nejlepší jazzman všech dob John Coltrane. Ty hodinky mě ale zas tak neberou. 

Opravdu nechápu, proč nemůžou mít na webu kompletní jazzovou kolekci k nahlédnutí. 

A na webu Oris se snad dá vyhledávat jen dle parametrů, ale ne dle textu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...