Jump to content
Jenda123

Výběr mechanik

Recommended Posts

Ahoj borci, chtěl bych si pořídit nějaké švýcarské mechanické časy a zakoukal jsem se do práce lidi z Oris ale není to nutnost. Jde mi spíš o to jak jsou na tom mechanické  hodinky v souladu s manuální prací. Pracuji na stavbě ale nejsem denně v kountaktu s kladivem a podobným nářadím ale občas to do ruky vezmu ať už doma nebo v práci. Jsou pro tyto učely vhodné mechanické hodinky nebo bych se spíš měl poohlednout po quartzech? Popř. jaké typy strojků jsou odolnější pro mé potřeby. Děkuji za vaše nápady a návrhy. Ještě dodám že by mi nevadily starší modely a když nové tak v cenové relaci do 30.000 Kč

Osobně bych za ty prachy mechaniku ke klladivu nebral. Myslim, že by přežila, ale i tak se mi to zdá zbytečný. Vzal bych nějaký mechanický ale v rozumnější cenový relaci. Seika třeba, ty levnější. A nebo quartz. Cokoliv.

oddělil bych si hodinky na práci a na běžné nošení, na práci s kladivem bych pořídil levné quartzy třeba nějaké G-shock a na běžné nošení to co se ti líbí

Asi to dopadne jak říkáte. Podřídím si jedný výletní a ty quartzky nechám na práci jako tomu doposud

Mám na práci (s kladivem, motorvou pilou, sekerou ...  ;) ) mechanické hodinky. 

Není to automat a jsou v pohodě. 

Ovšem pořizovací cena byla 8,- Eur :)

Dražší bych neriskoval.

Jsou to tyto:

post-35231-0-62844100-1574237257_thumb.jpg

Je to indický HMT a když jsem je před asi 6 lety kupoval, tak jsem je i s dopravou z Indie vydražil ani ne za 8,- Eur. Byly to jedny z prvních hodinek, co jsem do posledního šroubku rozebral.

Později jsem jim sesmolil "zakázkový" číselník. Jsou nerezové, maličké, nepřekáží při práci.