Přejít na obsah

památník prvních paneristů, aneb


cigi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

...já jsem četl toto a docela dobré počtení

 

 

 

 

 

Miniponorky - osamělí lovci

Miniponorky první a druhé světové války

 

Ivo Pejčoch

 

Historie nejmenších podmořských válečných člunů nejen v létech první a druhé světové války. Tématem knihy jsou miniponorky i příbuzná pilotovaná torpéda. V kapitolách o jednotlivých typech jsou obsaženy mj. odvážné útoky na bitevní lodě Viribus Unitis, Valiant, Queen Elisabeth i Tirpitz. Kapitoly jsou doplněny velkým množstvím fotografií, technických dat i výkresů.

 

227 stran, Svět křídel.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Ozivuji tohle prachem zapadane vlakno. Pred dvema tydny jsem narazil v antikvariatu na zminovanou knizku "Zaludne miniponorky" a za 25 na stole v ceskych jsem ji tam nemohl nechat. Zustala mi v brasne u noutbuku a vlacim ji s sebou v mhd a behem cest do/z prace se ji celkem uspesne snazim precist. Cast venovanou italskym miniponorkam mam uz za sebou, ted jsem u podobneho vehiklu anglicanu, kterym se snazili (zatim jeste nevim, jestli uspesne) potopit nemecky Tirpitz. Knizka je vyborna, rozhodne ji doporucuju kazdemu, koho jen trochu zajima historicky kontext Panerai. Proste kazdy, kdo ma OP, Precisty nebo MM, by si ji mel precist :thumbsup_anim: A pak bude mit opravdu hodinky s pribehem!

 

A ten plastikovy model prodavaji i u nas, taky se na nej casem chystam. Pridam jen link na jednoho polaka (ma bohatou fotogalerii), ktery si ho slepil a vypada nadherne. Takze, YPO a ostatni blazni do zabaku, klik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cast venovanou italskym miniponorkam mam uz za sebou, ted jsem u podobneho vehiklu anglicanu, kterym se snazili (zatim jeste nevim, jestli uspesne) potopit nemecky Tirpitz.

 

 

Nebudu spoilerovat....a hlavně,těš se na vyprávění o Kaitenech,Japonských podvodních Kamikaze.....:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Ozivuji tohle prachem zapadane vlakno. Pred dvema tydny jsem narazil v antikvariatu na zminovanou knizku "Zaludne miniponorky" a za 25 na stole v ceskych jsem ji tam nemohl nechat. Zustala mi v brasne u noutbuku a vlacim ji s sebou v mhd a behem cest do/z prace se ji celkem uspesne snazim precist. Cast venovanou italskym miniponorkam mam uz za sebou, ted jsem u podobneho vehiklu anglicanu, kterym se snazili (zatim jeste nevim, jestli uspesne) potopit nemecky Tirpitz. Knizka je vyborna, rozhodne ji doporucuju kazdemu, koho jen trochu zajima historicky kontext Panerai. Proste kazdy, kdo ma OP, Precisty nebo MM, by si ji mel precist :thumbsup_anim: A pak bude mit opravdu hodinky s pribehem!

 

A ten plastikovy model prodavaji i u nas, taky se na nej casem chystam. Pridam jen link na jednoho polaka (ma bohatou fotogalerii), ktery si ho slepil a vypada nadherne. Takze, YPO a ostatni blazni do zabaku, klik!

 

Pokud tu knížku ještě někde uvidíš, tak mi ji prosím kup, cenu budu respektovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne. Mam v planu sehnat Kmotra (nalakalo me, ze ted bezi v televizi), tak mrknu, jestli ji nesezenu. Tahle stala dvacku, takze cena bude hracka.

 

Děkuju za nabídku, ozval se mi Gilius a dal mi typ, kde ji koupit, takže uvidím, zda ji neseženu sám.

Ještě se ti ozvu.

Vít

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Děkuju za nabídku, ozval se mi Gilius a dal mi typ, kde ji koupit, takže uvidím, zda ji neseženu sám.

Ještě se ti ozvu.

Vít

 

Takže děkuju Giliusovi, že mi dal kontakt na knihu (Záludné miniponorky), už ji mám doma.

Doufám, že se někdy dostanu do dalšího stadia - objednání a sestavení modelu (stavebnice) vepříka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže děkuju Giliusovi, že mi dal kontakt na knihu (Záludné miniponorky), už ji mám doma.

Doufám, že se někdy dostanu do dalšího stadia - objednání a sestavení modelu (stavebnice) vepříka.

 

Jo, na tu stavebnici mam taky zalusk. Knizka je vyborna, myslim, ze se Ti bude libit. Mne by mely kazdym dnem dorazit Precisty z opravy z Nemecka (odeslany zpet byly v pondeli), takze ja ted trnu strachy, jestli zase posta "nezauraduje".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

je mi jasne ze toto vlakno je uz zombie :) ale aj tak - pri upratovani fotiek som nasiel jednu fotku z Pearl Harbor, na ktorej je Kaiten, japonska samovrazedna ponorka. Postavili ich asi 400, pouzili asi 50. Podla udajov v tom muzeu ich vraj pouzili prvykrat az v r.1944. Ake asi mali ti chudaci v Kaitene hodinky.. urcite nic nakladne, nebal by som sa oznacenia "jednorazovky" :suicide_anim:

post-4112-1255469166.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je mi jasne ze toto vlakno je uz zombie :) ale aj tak - pri upratovani fotiek som nasiel jednu fotku z Pearl Harbor, na ktorej je Kaiten, japonska samovrazedna ponorka. Postavili ich asi 400, pouzili asi 50. Podla udajov v tom muzeu ich vraj pouzili prvykrat az v r.1944. Ake asi mali ti chudaci v Kaitene hodinky.. urcite nic nakladne, nebal by som sa oznacenia "jednorazovky" :suicide_anim:

Použili jich víc, o hodinkách nikde nepíšouu, ale byla to sekta uctívaných protože se zavázali obětovat život za císaře něco jako kamikaze (ne ta piksla s nápojem). Dobrá knížka je Zera nad Pacifikem autor Saburo Sakai jeden z výjimečných a přeživších Japonských stíhačů. I když některé části je nutno v historickém kontextu brát s nadhledem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak u mna ma kazdy kto vlezie do ponorky velky respekt :notworthy: ja mam celkom slusnu klaustrofobiu, nevleziem ani do vytahu, ak naozaj nemusim... vdaka za tip na knihu

Nemáš zač. Mně zavřít do ponorky tak zašílím ještě než dorazím k cíli i kdybycc měl Paneraie kolem celýho těla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...