Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

potunil jsem jeste pouzdro, zase momentalni napad, odlehci to a zaroven je aplikovano logo, bude ale videt jenom v pripade pruhlednych doplnku

 

ale kdyz jsem to dokoncil, hnd me napadlo, ze by se do tech vzniknuvsich mezer mohli dat nejake polstarky napustene parfemem, vonave hodinky :-)

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k ruckam se nikdo (krom Datla) nevyjadril, tak jsou asi vsechny suprove :-D

nicmene nejpis prozatim zustavam pri zemi a prvni necham vyrobit snowflaky

 

bohuzel nemohu do dilny z duvodu nemoci, tak jenom objednavam matros, shanim/vybiram 3d tiskarnu (rozhoduji se mezi klasikou za facku a Prusa SL1), shanim/vybiram tavici pec, nechal jsem opet vytisknout na SLA tiskarne nektere objekty pro ucely vytvoreni odlevacich forem, cekam na material k jejich vyrobe, cekam (fck GLS) na 316L, cifry se laseruji, dnes by to melo byt hotovo, nove verze pouzdra jsou taky u CNC mistru, meli by se k tomu dostat v nejblizsi dobe, shanim ruzne patinovaci pripravky pro pozdejsi laborovani, kreslim vysekavaci noze na rucicky, nejspis si je budu vyrabet sam na freze, neni to az takova veda, ale podle kvality vylaserovani cifru mozna zadam i vylaserovani, cekam na zvysena ruciste do ETA (fck Ceska posta, ztratili), motam se po ebay a koukam, co by se jeste hodilo, ted budu jste od zitrka uplne mimo, takze zadny posun do utery

 

tak zatim jenom tak, objevil jsem, ze renderovat z objektu prevedenych na mesh je mnohem lepsi

 

jedna se nejspis o uplne konecnou verzi, tak jestli chcete nekdo k tomu neco rict, nevahejte, jinak jiz mlcte navzdy :-)

 

verim, ze uz jsou to posledni obrazky renderu a budu postovat jen a pouze realne fotky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

 

současné provedení ruček je optimální a sedí k ciferníku jak poklička na hrnec.

Hodinovka je super, na Tudorech mne vyloženě dráždí ten čtvereček, a ten kruh je oproti tomu balzám pro oko.

 

Tak to nejjednodušší máš za sebou ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta minutová ručička je přece zběhlá poslední čárka z XIII, a jako Jidáš musel opustit zbylých dvanáct druhů,

tak tato čárka navěky obíhá ciferník podobna Ahasverovi a bludnému Holanďanovi zároveň.

Proto nemůže mít špičku

 

ostatně ač to tak může vypadávat, ani já nemám špičku

 

a navíc odcházím řídit motorové vozidlo

 

PS a kvůli té mercedesovitosti hodinovky na těch Rolexkách jsem si dosud žádné Rolexky nekoupil,

nesedělo by to k mé Dacii Logan MCV ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mi uz hrabne, nejaky vnitrni hlas mi naseptal, abych jeste overil rozmery cifru, tak jsem mrknul na specifikaci ETA 2824 a samozrejme, datovy venec je o 3 desetiny bliz stredu cifru, nez jsem to mel ja :-(

jsem zapomel, ze jsem to na zacatku namaloval tak nejak pocitove dle modelu strojku

 

no, takze uprava a rano v sest volam do firmy, kde mi cifry laseruji, jestli to uz spustili 8-/

 

 

puvodni cifr

 

 

 

novy cifr

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvláštna nevyváženosť hlavne u VI dosť ťahá oči. Vizuálne mi XII a VI akoby padali do strán. Font dátumovky by som takisto rozhodne zmenil na minimálne bezserifový, aby viac korešpondoval s macatým "brutal" puzdrom.

 

Ručičiky sú fajn, pasujú tam. Mne sa páčilo aj šípové zakončenie, ale nie na spôsob RJ, ale posílené  - viď napr. model Kalmar od H2O - pozri ako tam fungujú v spojení tiež s veľkými kruhovými indexami. Po tvojej poslednej zmene sú lepšie, už také špecifické, páči sa mi to.

 

Takisto mi chýba vizuálny kontakt s hlavnými minutovými indexami 5,10,15 atď...aby to nebol, len sled "perličiek". Bolo by to fajn pre pohotovejšiu orientáciu pri odčítaní času. na tieto miesta by som použil obdĺžnikový tvar, narušiť tým jednotvárny oválny sled malých kruhových indexov. Mohlo by to aj viac pasovať k obdĺžníkovým tvarom XII a VI.

 

Rád sledujem proces vzniku a klobúk dole, že si sa do toho pustil. Vizuál ma teda neoslovil, ale to hovorím všeobecne, tento štýl veľmi nemusím. Som však zvedavý na reálny výsledok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdivuju jak jsi se do toho vrhnul a jak daleko uz jsi!

 

Koukam ted na posledni render a jenom mi prijde, ze se toho uz na tom ciferniku deje strasne moc. Neco je kulaty, neco hranaty, neco spicaty a treba ta XII uz tam nahore v tech "dirach" zanika uplne.

 

Rozhodne ti nechci menit cely koncept, takze me v klidu uplne ignoruj, ale za sebe bych ubral z tech hodinovych indexu a nechal tam jen 12, 3, 6, 9 a klidne i z minutovych, ktere bych nechal jen po 5 minutach. A font na datumu (kdyz uz tam musi byt, protoze ja datum obecne nemam rad) by byl opravdu vhodnejsi jiny/industrialni (?).

 

Rucky se mi takhle libi (dluzim ti odpoved od zlatnika, ale ten se sebral a odletel do Thajska na 3 mesice).

 

Tesim se na finalni kus!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky, font datumovky bude default original ten, co je v strojku, zatim neplanuju nechat vyrobit novy datumovy venec, starosti (cti radosti) mam zatim dost se zbytkem :-)

 

XIIVI nechavam zatim jako konecnou verzi, uvidim, jak to bude vypadat nazivo

 

a zkusit se ma vsechno, tak tady to je ;-) 

jako neni to ale vubec marny, tim, ze se scukly indexy, vytvoril se prostor a petiminutovky se v pohode vejdou a nepusobi to ani preplacane ani stisnene, tedy na prvni pohled, otazka je, jak to budu videt zitra ;-)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beeman - určite je to s tými dlhšími minútovými indexami lepšie! Predtým tam bolo strašne veľa kruhových častí. 

 

Nechceš ešte vyskúšať, ako by tam fungovali tie dlhšie minútové indexy - ale hranaté, nie zaoblené? Ako by šlo k hranatej minútovej ručičke...

 

post-6829-0-93661900-1578603095.jpg

 

 

A napadla ma ešte jedna vec - rovno prepojiť dlhší min. index až priamo do okrúhleho indexu...aaale nie, ako teraz pozerám, už by to tam bolo toho zase veľa.

 

post-6829-0-93400700-1578602892_thumb.jpg

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...