Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

super, vykrouzit si to vykrouzim, coz voto, aaaale, ty delas paradnej finish na tech drevech, takze bych to videl takto - vezmu si od tebe kousek briaru, vykrouzim lunetu, ty mi na ni udelas finish a ze stejneho briaru mi k tomu udelas paradni dymku se stejnym finishem. a dusatko samozrejme ;-)

jestli souhlasis, tak se pak domluvime na detailech, az budu mit konecnou verzi lunety, coz bude ale verim zanedlouho

 

Jasně, sry, nějak jsem to přehlédl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak prodlouzeny index na 12 jsem aplikoval, je to lepsi, diky

jinak volal jsem ted do firmy, kde mi laseruji cifry, zelbohu to maj uz hotovy, tak pro to jedu a rovnou tam necham podklady pro novou verzi, par stovaku v perdely, ale to je prd, bude hur :-D

 

hranaty indexy na 5tkach dat nemohu, laser to nezvladne, tim jsem si jist a stejne nejsou hranaty ani rucicky, jsou na koncich zaobleny, jenom to neni tak viditelne - nejpis je jeste malinko zaoblim vic

 

a diky vam za nazory a pripominky, vic oci vic vidi a vic hlav, vic rozumu ;-) urcite to urychluje praci, nemusim dlouho dumat nad necim, co je zrejme, jenom ja to uz nevidim

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky si to ladis :)

 

Od zacatku slusny postup. Za me par veci, ktere se mi nezdaji, ale bez to jen jako dalsi pohled

 

- ta trikrat provrtana XII indexy mi prijde, ze je hrozna skoda. Stejne tak mi prijde ze dole u VI jsou ty indexy strasne naplacly - uvazoval bych o zmenseni velkych kruhovych indexu, prijde mi, ze i cifernik bude pusobit trochu vetsim dojmem.

Hrozne mi tam sviti ty cerne hranate rucky - v poslednim provedeni brousene stribrne s vyraznejsim zaoblenim by asi nepusobily jako ?fotomontaz?

- na nekterych renderech mi prijde ta XII VI skoro placata, by prvni rendery s vetsi plasticitou mi prisly zajimavejsi - vnimam to jako hlavni dominantu ciferniku

- patkovy font na datumu jsi rikal ze nebude, je to dobre vypada to hrozne divne

- prijde mi, ze luneta je proporcne vuci zbytku hodinek strasne siroka, zajimalo by me jak by to vypadalo s uzsi lunetou, takhle to pro me schovava a zmensuje cifernik

 

Kazdopadne napad s minutovymi indexy se fakt povedl a strasne to prokouklo, mince na dynku mi prijde k tomuto stylu taky fajn napad a celkove se mi to i libi :)

 

Drzim palce, je videt, ze jsi srdcar a opravdu ti fandim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uvazoval bych o zmenseni velkych kruhovych indexu, prijde mi, ze i cifernik bude pusobit trochu vetsim dojmem.

 

 

Přesně i můj pocit, klidně bych je dal úplně pryč, přijde mi to zdablované a pořádně by vinikl nápis na cifru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jelikoz nybr ponevadz to uz meli na laseru hotovy, vyzvedl jsem a musim rict, ze to laserovani je vazne perfektni, vydarilo se k plne spokojenosti, budou mi tim padem i vyrabet rucicky :-)

 

jediny problem a to dost velky je, ze mistr, ktery mi to tam dela a je jediny, ktery mi to muze udelat, odjizdi pristi patek na tri tejdny na dovcu, takze jestli jeste neco chci do mesice mit hotovy, musim mu to dodat v pondeli 8-( 

to znamena, ze mam na finalizaci alespon prvniho nastrelu cifru par dni, ktere ale stravim na oslave 70tky, tak nevim, jedine, ze s tim pohnu dnes

 

povedl se i 3D tisk nozicek na SLA, forma z toho po doladeni pujde v pohode udelat, docela i "gumove" lunety, ale na muj vkus jsou prilis meke, takze na tisk jako finalni vyrobek to nevidim

 

- co se tyka hodinovych indexu, mno, vsechno to zacalo tim, ze jsem se tam pokusil nacpat datum, do indexu, tim je velikost indexu dana, max jde zmensit na 2,7mm, ale to nic neresi

- tedy pokud bych je chtel zmensit, bude cifr bez datumovky = ano, zvazuju to, ale tento cifr dotahnu do finalu a nazivo uvidim, zdali je to takova hruza

- ono totiz nazivo se luneta v pomeru k cifru az tak bacata nejevi

- rucicky budou ze stribra nebo medi a budou patinovane do cerna, nabudou tak do oci bijici

- XIIVI na cifru, co k tomu rict, chci to takto vyzkouset, v podstate i uz mam na cem, tak se mozna k tomu dnes dostanu, samozrejme, kdyz odstranim hodinove indexy, tak nebudu muset XIIVI orezavat, ale datum tam nebude, jak jsem se uz zminil, je to taky varianta, s kterou do budoucna urcite pocitam, jenom ted nestiham vsechno najednou ;-)

- stejny pripad je i vystouplost XIIVI, budou vystouple s nejvetsi pravdepodobnosti 0,5mm (mozna 0,3mm), to je dostatecne, aby byly videt, na renderech to proste neumim poradne ukazat, nazivo to bude jine, hlavne kdyz budu cifr i s XIIVI patinovat do tmava a mohu XIIVI malinko pribrousit a zesvetlit

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

jako noční čumitel na hodinky jsem viděl datum = chybějící lumibod jako orientační prvek.

Taky by se mohly o něco zmenšit průměry indexů na 1 2 4 5 7 8 10 a 11, a nechat 3 a 9 v původní velikosti + designovou 12 samozřejmě taky

(ale to je mírný ústupek z unifikace grafických prvků cestou "vlk zahnal křeče, koza ožižlána")

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste takove zamysleni, mozna mi to nekdo potvrdi:

jelikoz je to sendvicovy dial, tak ty prtavy minutovku predpokladam, nebudou temer vubec svitit, nejspis je budou muset dirky naplnit normalne lumi a uz to nebude sendwich

prave ty velke hodinove indexy zarucovali paradni svitivost ve tme

 

jako nemam to vyzkouseny, ale myslim si to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

probolem prave je ted, v pondeli mam posledni sanci dodat matros a podklady k vyrobe a vyrobi to do patku, pak mi odjizdi na tri tejdny nekam na Hawaii nebo kam, takze laborovat budu moct az pak, ale buh vi, jak na tom bude s casem

 

Treba nakonec udelas vic verzi, takze nic neni spatne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...