Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

jenom kratky update, dnes se xjr1 pokusil skompletovat strojek s ciselnikem a rucickama, ciselnik byl delan z 0.2 mm steibrnyho plisku + 0.2 mm znaky, rucicky maji 0.32mm, hodinove ruciste melo 1.2 mm
no a co myslite, neslo to :-(
chtel jsem se vyhnout nutnosti menit vsechna ruciste za vyssi, ale neni uniku, je to nutne pokud chci zachovat ciselnik takovy jaky je
jsou to naklady navic, jak za tri kolecka, tak musi byt strojek temer cely rozebran, aby bylo mozne nova ruciste osadit
tim se vracim k prvotnimu zacatku, ciselnik muze mit 0.32 + 0.32 tloustku, rucicky taky, tim alespon vynikne jeho zjev

v patek budoz hotova nova pouzdra, budu aplikovat novou metodu bocnich direk se zavity, snad to klapne napoprve, ceka me vyrobeni nekolika pidi veci, na chyby uz neni cas

v pondeli budou hodinky kompletovany, jestli to neklapne, pujdu se zahrabat ;-)

jeste velke podekovani Robertovi z Onyxu, ktery mi dnes az pod nos privezl dva safiry s oboustrannym AR, neuveritelna ochota a rychlost

a taky xjr1 s Jirkou Wildtem za jejich dnesni trpelivost pri pokusu o zkompletovani vnitrku

a taky mistrovy, ktery maka na novych pouzdrech, abych mel o vikendu opet co kazit ;-)


z eteru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

jen tak si povzdechnu
mam dnes rano vse hotovy, pripraveny, tiptop, vidina prosluneneho pohodoveho dne mnou proteka jak jarni potucek plny jiskrivych nadeji povznasejici vune

je vecer, pokousim se vstrebat vsechno to, co mi ti ( zacinam je nenavidet ;-)) hodinari smazli v jejich neodepritelne pravde, kdy si vic nez kdykoliv predtim uvedomuju, jak dalece jsem tomu vytvorit neco, cemu bude mozno rikat HODINKY.
pred rokem, si pamatuji presne, bych dal krk za to, ze to zvladnu za tyden
ted?
nikdy

ale narozdil toho casu pred rokem, kdy jsem netusil, ani nemohl, ze to neni mozne, dnes uz vim, ze se o to stejne pokusim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, beeman napsal:

pod mikroskop to klidne poskytnu a rad, nediv se pak ale, praskne-li ri optika 🙂

stanly, diky za ty prace, zajimave, asi by me to ale nebavilo jako to jak to delam ted
a toho robotickeho vseumelce si jednou koupim, to je proste bomba 🙂


z eteru

Nebude ten čudl fungovat jako klip který drží ty hodinky pohromadě? (ten tvůj teď tu byl?:))

Je dobře, že si ten proces vyzkoušíš od nuly(to je k nezaplacení)

Za chvilku zjistíš, že narážíš na technologické limity a budeš potřebovat něco lepšího. U hodinařiny a malých věcí to platí dvojnásob. To, že si koupíš pak něco pořádného o tom nepochybuji:) Navíc dneska už ty stroje nejsou tak drahé (dá se dneska koupit špicový Fanuc z druhé ruky za dobrou cenu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, beeman napsal:

jen tak si povzdechnu
mam dnes rano vse hotovy, pripraveny, tiptop, vidina prosluneneho pohodoveho dne mnou proteka jak jarni potucek plny jiskrivych nadeji povznasejici vune

je vecer, pokousim se vstrebat vsechno to, co mi ti ( zacinam je nenavidet ;-)) hodinari smazli v jejich neodepritelne pravde, kdy si vic nez kdykoliv predtim uvedomuju, jak dalece jsem tomu vytvorit neco, cemu bude mozno rikat HODINKY.
pred rokem, si pamatuji presne, bych dal krk za to, ze to zvladnu za tyden
ted?
nikdy

ale narozdil toho casu pred rokem, kdy jsem netusil, ani nemohl, ze to neni mozne, dnes uz vim, ze se o to stejne pokusim

Amen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepisu, protoze nestiham, cas kvapi 🙂

ale

mam hotove finalne uplne nejvic finalne jedno pouzdro, uz jenom zavity, ale ted uz je to brnkacka, no a jeste neco, co je taky brnkacka, ale jeste to nemam poladeny ani vyzkouseny, ale brnkacka

taky mam dnes nove pripravene polotovary pro ciselniky, notky priletovany

to je zaklad, o vikendu me ceka mraky prace, nezastavim se, v pondeli pak nanaseni lumi na cifr i rucky, by xjr1, v utery rano pak kompletace, musi to klapnout, jinak to nevidim, v 13:00 presne vyzvedavam priseru a jde se fotit

fotky nemam, porad premyslim o patentu, nebyl na to cas, par konziltaci probehlo a patentovatelny to je, pokud to ale zverejnim, ja ani nikdo si to uz pak patentovat nemuze, nejspis pujdu touto cestou

do foceni to dam, bude to za cenu pouziti strojku z prototypu, jiz ma instalovana zvysena ruciste, takhle narychlo je jinak proste nesezenu

prototy bude samozrejme reinkarovan, az dorazi komponenty k strojkum

 

dnes uz ladim formu na vikend 😉

a slibuju, ze se mi za chvilku vybije mobil a nebudu sem psat nesmysle 🙂

 

 

 

4D0F42CC-3D06-4589-9CC6-AA0E2616F90D.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky diky 🙂
pysny jsem zatim jenom castecne, to proto, ze se mi povedlo vyresit fakt na moje pomery elegantne ten problem s bocnimi dirami a hlavne, ze uz dokazu dat na papir to, co se da ve skutecnosti vyrobit, vcera se to povedlo a ja jsu tak stastny 🙂
pravdou je, ze bez zkusenosti, co jsem posbiral posledni rok, bych k podobnemu reseni nikdy nedosel, no jo, vyvoj nezastavis 😉
a tedy castecne pro to, ze jeste porad nemam hotovy hodinky cislo dva, ale v utery budu mozna pysnejsi nez pav 😄

kazdopadne naopak, ja jsem rad, ze jsem mezi vama, na motorkarzkem foru by se mi tolik podpory, rad a inspirace nejspis nedostalo 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pustil jsem se jeste do uchytek, ale je to desna drina s pilnikem a brusnym papirem, vrtat uz stejne nemuzu, tak to dodelam zitra

ciselniky uz zraji, rano jenom dobrousim a napatinuju

mel bych jeste dnes aktualizovat seznam u limitky vystezejkovace, ale nejak uz postel vola

 

FAE5B7E0-2356-47F1-B799-06C309BD019A.jpeg

60CE8582-CB92-4355-BB52-9818655351FC.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...