Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

zitra bude, pokud se mi nic nestane, pokracovani
za posledni tyden jsem si totizto urval nejdrive kus ruky, kdyz mi freza zachytila rukavici, nastesti rukavice povolila, tak me nenamotalo, ale krve jako z vola rana na siti, hned druhy den behem vrtani, drzic sverak v ruce, se vrtak sestka zasekl v materialu a cele se mi to v ruce roztocilo, odnesl to jenom ukazovak, ale za to poradne, no, uz jsem zase o neco chytrejsi 😄

 

IMG_3043.jpg

A9B4CC1A-7F6A-4D11-863C-03402E4879D0.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

pravdu dis, zatim jsem mel hodne stesti, vlstne predevcirem pri sprchovani mi padla do oka, nejspis z oboci spona, ale nejaka hodne prtava, ktera se nevyplavila ani do druheho dne, uz jsem premyslel nad doktorem, pac oko zrudlo, nateklo, slzelo, ze jsem temer nevidel, ale druhy den vecer jsem vlezl do vany, proudem oplachoval oko tak dlouho, az se ztratila, nastesti, jinak by ji doktor prej hledal mikroskopem 🙂

jako spon uz jsme mel v ocich spoustu, ale dycky byly za chvilku venku, tato byla asi fakt mikroskopicka

 

EDIT: jo a jeden moudry zamecnik mi prozradil, ze je lepsi mit v oku sponu zeleznou, nez z baravneho kovu nebo nerezu, protoze staci k oku prilozit magnet a je venku 😄

 

pracovni bryle nosim, ale obcas potrebuji zaostrit a pres ne to uplne nejde, dlouho cire nevydrzi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož už jsi byl pokřtěný kličkou od sklíčidla a nic se ti nestalo, tak už přežiješ všechno:) štěstěna tě má ráda:) přece jen bych doporučoval se proškolit v oblasti bezpečnosti práce, točící se stroje můžou být opravdu kreativní:) Pro inspiraci bych začal prvním videem které se pouští na dílnách v prvních ročnících učebních oborů. Pozor!!!! Slabé povahy ať to vůbec nepouští🤣

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz na gotickou Prahu ty ručky vyloženě nabízí. Tu myšlenku drž prosím. Jestli jsem doteď čuměl, tak teď jsem nadskočil. Můžeš udělat verze levý břeh (malostranské mostecké věže) a pravý břeh (tam je inspirace ještě víc).

BTW když vidím ten progres, musel jsem se znovu podívat, kdy že tohle vlákno vlastně začalo. To je fakt parádní.

Hlasuju "vpravo".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky vsem, prava varianta je ta prava, ta leva vznikla proto, ze mi to nejak lip vychazi k pouzdru, ta prava mi to malinko komplikuje, ale poperu se s tim, jsem vedel, ze budete hlasovat pro pravou 😉

@stenly toto mi uz nedelej 😄 na par takovych videi jsem uz narazil, ale nikdy nespustil, snad jenom jednim ockem 😉
se pak tejden nepriblizim k soustruhu 🙂

pripravil jsem i novy tvar nozicek, tvarovat budu temer rovne, jsem na to zvedav, ted jeste ladim program pro CNC, neni to prdel 🙂

image.png

 

 

0179E796-9205-4B12-8654-7B422859FDA2.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, bandicoot napsal:

Odkaz na gotickou Prahu ty ručky vyloženě nabízí. Tu myšlenku drž prosím. Jestli jsem doteď čuměl, tak teď jsem nadskočil. Můžeš udělat verze levý břeh (malostranské mostecké věže) a pravý břeh (tam je inspirace ještě víc).

BTW když vidím ten progres, musel jsem se znovu podívat, kdy že tohle vlákno vlastně začalo. To je fakt parádní.

Hlasuju "vpravo".

diky, drzim se toho zuby nehty, jenom jeste domyslet, jak s realizaci, aby to davalo smysl a nevyznelo to nejak nasilne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasuji vpravo (to už celé roky...)

A když vidím tu gotickou ručičku zblízka, úplně vidím tu limitku, která bude mít ručky s vitráží - stačilo by to napodobit různobarevnou lumi, když tak ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak některé hodinky mají kývající se kotvičku, tyhle by mohl mít zvoneček...
Ale krok za krokem, ručičky dobré, o nožičkách jest hlasováno, 
a celkově platí
co Beeman dělá, dobře dělá 
nebo arabské
Pes štěká ale hodinky jdou dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak byl to tuhy a vycerpavajici boj, nedarilo se mi nastavit do spravne pozice pripravek a taktez to dobre zafixovat osove, dva kusy jsem znicil spatnym nastavenim, treti uz byl temer hotov, ale v poslednim kroku jsem zapomel v setupu drahy pro CNC zvednout frezu pred otocenim ctvrte osy, tak mi to krasne zajelo do mateosu a uplne znicilo temer hotove nozky a taky uplne rozhodilo sandal, resp. vyosilo nastaveni, takze znova od zacatku

no nakonec se mi to povedlo a vse se povedlo nastavit, udelal ksem alu uz jenom jedny nozky, potrebuji jeste rucni peci, jak na ne tak koukam, myslim, ze jsem nima vykrocil do vod oblekovek 😄

 

971B8FB3-CAC8-48F3-9C53-2B459A4807DF.jpeg

A9D16C94-0369-40A8-A498-90C323AF2A73.jpeg

E4ECAC90-00B2-42B8-BF1D-2710D2AFF421.jpeg

BC1532E0-BA38-4196-9A51-ECF014B080AB.jpeg

2FCC6DFA-C1CB-4598-933D-A0A0CBE0E070.jpeg

7C46CEEF-6332-4BBC-B532-AC6692D3AAD1.jpeg

AF5DB5D1-1020-4B33-A91D-4C638540BE2B.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se dycky do neceho trefim 😄

dnes se nedarilo, resp. castecne snad ano, zatim vic zmetku nez uspechu 😄

no jo, porad doladuju program pro CNC a dre to, ale vono to pude 😉

uz jsem ve stavu, ze ladim rychlost opracovani, obcas ale zasahnu do kodu tak nestastne, ze mi to ujede kam nema, nebo zapomenu poradne zafixovat material a ten se hne, nebo jsem zapomel i dotahnout frezu a ta mi ulitla a nadelala strasnou paseku 😄

ale dnes bez urazu, tedy zatim 

 

IMG_3059..jpg

IMG_3058..jpg

IMG_3056..jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

az jsem se zacervenal 😄

diky moc, ale opak je pravdou, zjistuju, ze jsem uplne marnej, ze nic poradne neumim, jenom z kazdeho rozku trosku, ze jsem vlastne porad na zacatku 😄

ale dal jsem tomu uz tolik casu, ze neodstupim, to si zapametajte, nikdy neodstupim 😄

jsem si malinkomaknul a dalsi prototyp je na svete

 

4EBAC495-A688-430F-AD2F-1878ECFF19B8.jpeg

22AE2602-586D-4F8F-BD30-A72ECFEE8DBD.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

novy ciselnik, "nove" rucicky, konecne pouzitelne nozicky, malinko jsem si s nima pohral a nejspis u toho  pri tomto typu nozicek tak nejak zustanu, ale buhvi co bude zitra 😉

no vlastne moc toho noveho neni 🙂

 

IMG_3062..jpg

IMG_3064..jpg

IMG_3065..jpg

IMG_3066..jpg

IMG_3067..jpg

IMG_3068..jpg

IMG_3069..jpg

IMG_3070..jpg

IMG_3071..jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož ale totok je hodně dospělý model,
mé stárnoucí prostatě to dělá jako vždy dobře,
nad každým novým kouskem fakt vyloženě uchcávám ;o)


Už zbývá jen aby korunka byla nad dvanáctkou (hleděl jsem na tu poslední fotku a musel jsem odrolovat zpátky nahoru, jestli tam už náhodou není) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...